Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Claudia Hanım

Umarım iyisinizdir bir arkadasim adına size soru sormak istiyorum (kendi cümleleriyle)

"Şuanda j-1 vize ile Austin'de bir otelde çalışmaktayım, programım 12 aylık staj programıdır.
    2 yıllık kuralımı kaldırdım.
    Ve vizemin bitmesine 5 ay kaldı.

Kız arkadaşım ukrayna vatandaşı ve savaştan almanya'ya kaçtı.Şuan orda bir otelde çalışıyor.

Uniting for Ukraine. Programı ile amerikaya getirmek istiyorum ve burda onunla evlenmek ve bu programın sunduğu (şartlı tahliye : 2 yıl çalışma vizesi ) benefitlerden bende yararlanmak istiyorum.

Eger kız arkadaşım ile amerikaya getirdikten sonra evlenirsem ben bu statuden yararlanabilirmiyim bunun cevabını bilmek istiyorum.

Kız arkadaşım ile ABD'de yuva kurmak ve aynı statu de 2 yıl çalışma izni ile kalmak istiyorum

Bu mümkün mü
    Eger mümkünse hangi yolu takip etmeliyim ?

Kısaca u4u ile amerikaya gelen biri ile evlenirsek stasunu alabilirmiyiz ?"
    İyi çalışmalar...

• Muslu Law Firm

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: Uniting for Ukraine ile evlilik süreci

Merhaba Claudia Hanım

Umarım iyisinizdir bir arkadasim adına size soru sormak istiyorum (kendi cümleleriyle)

"Şuanda j-1 vize ile Austin'de bir otelde çalışmaktayım, programım 12 aylık staj programıdır.
    2 yıllık kuralımı kaldırdım.
    Ve vizemin bitmesine 5 ay kaldı.

Kız arkadaşım ukrayna vatandaşı ve savaştan almanya'ya kaçtı.Şuan orda bir otelde çalışıyor.

Uniting for Ukraine. Programı ile amerikaya getirmek istiyorum ve burda onunla evlenmek ve bu programın sunduğu (şartlı tahliye : 2 yıl çalışma vizesi ) benefitlerden bende yararlanmak istiyorum.

Eger kız arkadaşım ile amerikaya getirdikten sonra evlenirsem ben bu statuden yararlanabilirmiyim bunun cevabını bilmek istiyorum.

Kız arkadaşım ile ABD'de yuva kurmak ve aynı statu de 2 yıl çalışma izni ile kalmak istiyorum

Bu mümkün mü
    Eger mümkünse hangi yolu takip etmeliyim ?

Kısaca u4u ile amerikaya gelen biri ile evlenirsek stasunu alabilirmiyiz ?"
    İyi çalışmalar...

Sayin@@Burak-Erdoğan,, Bu linke bakiniz. https://www.uscis.gov/ukraine
    Burada konu ile ilgili butun sorularinizin cevaplari vardir. Uniting for Ukraine programindan yararlanmak icin " The Ukrainian citizen (or their non-Ukrainian immediate family member) who is outside the United States and who may be considered for parole under Uniting for Ukraine." seklinde bildiriliyor. Siz su anda ABD icinde oldugunuz icin ve henuz evli olmadiginiz icin bu programdan yararlanamazsiniz. Ancak evlendiginizde esinizden dolayi baska vize haklariniz olacaktir. Parole gecici bir durumdur. Parole vizesi Ukraynalilar icin degisik nedenlerden dolayi daimi yesil karta da cevrilebilir. TPS, iltica, vs. gibi nedenlerden dolayi yesil kart alinabilir.

• Avukat hanımda bahsettiği üzere Amerika'da olduğu için alamazsınız. Çünkü Şartlı tahliyeyi ülkeye girerken sınır polisi veriyor.

Bunun öncesinde Şartlı Tahliye alacak kişiye Amerika'da birinin sponsor olması gerekiyor ve bu sponsorluk onaylandıktan sonra Seyahat izninin çıkması gerekiyor. Ukraynalılara seyahat izni hemen çıkıyorken Yabancı pasaportlu yakınına 1-2 hatta 3 ay bile sürebiliyor.

Ben şanslı kişilerdendim 12 günde çıktı ama 65 gündür bekleyenler olduğunu biliyorum.

Bu arada U4U için resmi evlilik şartı yok. Birlikte olduğunuzu kanıtlayan belgeler yeterli oluyor. Birlikte ödediğiniz fatura ev kirası gibi durumlarla kanıtlayabilirsiniz.

Fakat siz zaten Amerika'da olduğunuz için bundan faydalanamazsınız. Çünkü bir diğer şart 11 şubat öncesinde Ukrayna'da yaşıyor olmanız gerekiyor. (Sınırda bunun kontrol edilmediğine dair bazı kişiler yorum yapmıştı ama emin değilim.)

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |