Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    2013 yılında alınmış turist vizem var. 2015 yılında evlendim ve soyadım değişti. 2018 yılında yeni soyadım ile pasaport aldım. Bu pasaportumun süresi Mart 2022 de doldu. US vizemin olduğu pasaportum da bende. Şimdi yeni pasaport almak istiyorum. Bir öncekinde olduğu gibi bunda da eski soyadım ile almış olduğum tursit vizemin olduğu pasaport bende kalacaktır diye düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile kimlik bilgilerim değiştiği için posta yolu ile vize süresini uzatma işleminden yararlanamıyorum. Vize uzatma için hangi yolu denemeliyim? Vizem bitene kadar eski pasaportum ve evlilik cüzdanım yanımda olacak şekilde US girişlerimde sorun olur mu? Bir diğer sorum da eşimin turist vizesi yok, 2018 doğumlu oğlum için var olan vizem üzerinden posta yolu ile ds160 formu göndererek vize başvurusu yapabilir miyim?
    Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

@denizergün Konsolosluk ve elçilik uygulamaları COVID 19 kapsamında değiştiği için en son durumu ve posta ile uzatım yapıp yapmayacağınızı onlarla kontrol ediniz. Eski pasaportunuzla beraber evlilik cüzdanınızı kullanabilmeniz gerekir. Oğlunuz içinde ayrı pasaport ve vize almanız daha iyi olur çünkü sizin adınız da değişti.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 6
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |