Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

müdavimler emin olamadığım için şimdilik böyle bir başlık ve gündem sohbete açtım konuyu detaylı haberi olanlar zaten bilgilendirir internette gezinirken şöyle bir videoya denk geldim aslı astarı nedir sayın @crazycells ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster evet, bu konuya direkt su baslikta devam edebiliriz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3961/tüm-amerikalılara-i̇kinci-stimulus-çek-gönderiliyor-900-milyar-dolarlık-covid-19-yardım-paketi

Cunku iki tasari da yeni cek gondermiyor, var olan 600 dolari 2000 olarak guncelliyor.

Su an itibariyle iki tane yeni yasa tasarisi var. Biri, pazartesi gunu House'ta (Meclis) onaylanmis, 600 dolari 2000 olarak degistiren tasari. Bu tasari, Meclis'te kabul edildi ama henuz Senato'da oylanmadi (onaylanmasi engellendi).

Digeri de Mitch McConnell onculugunde hazirlanacak olan ve Trump'in da cok istedigi sekilde Section 230 'u kaldiracak olan tasari, fakat bu tasari da yeni bir cek gondermeyip var olan 600 dolari, 2000 olarak guncelliyor. COVID'den bagimsiz baska bir tasari olan Communications Decency Act'teki Section 230'a gore sosyal medya siteleri ve forumlar uyeleri tarafindan paylasilan yazi veya bilgilerden kanunen sorumlu tutulamiyorlar. Bu kanunlar, internetin ilk yillarinda olusturulan kurallar fakat gunumuzde de gecerli oldugu icin misal Trump, bir tweet yuzunden "twitter"i kapatamiyor ya da mahkemeye goturemiyor. Eger bir tweet'ten rahatsiz olduysa, gidip tweet'i atan kisiye dava acmasi gerekiyor. Tabii, Cumhuriyetci parti bunu kaldirip "karsiliginda" 600 dolari, 2000 olarak guncellemek istiyor.

Benzer Başlıklar

• 24
  • 404
  • 14
  • 2515
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |