Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

nazif grill sahibinin arabasını çalmak isterken vurmuşlar. @semavi @knnrn belki tanıyorsundur.

Untitled.jpg

• Allah şifa versin...
    Bir ırka yönelik demiyorum fakat herkese silah vesaire verirlerse olacağı bu inşallah güzel bir ceza alırlar en azan buraya nazaran onu umuyorum

• 2015 yazinda Houston downtownda benim bir arkadasim sigara almak icin bir storeda durdugu zaman saldiriya ugramisti. Cebinde sadece $20 nakit varmis ve vermis adamlara ama parayi begenmemisler, yalan soyluyor diye iyice girisip dovmusler. Disleri ve burnu falan kirilmisti. Burnunda hala kirik parca var. Disleri Turkiye'de yaptirdi.

• Maalesef yaz aylarından itibaren hırsızlık, gasp ve cinayet oranları fazlaca artmış durumda. İşin daha acı kısmı da suçluların komik kefalet ücretleriyle şartlı serbest bırakılmaları. Onun için de caydırıcı olmuyor ve döngü devam ediyor.
    Acil şifalar diliyorum, herkesin güvenliğine çok çok dikkat etmesi gereken zamanlar bunlar.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Evet, çok yakından olmasa da tanıyorum. Birkaç ameliyat geçirmesi gerekiyormuş. Umuyorum sağlıklı bir şekilde atlatır.

• @M-Turk, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Allah şifa versin...
    Bir ırka yönelik demiyorum fakat herkese silah vesaire verirlerse olacağı bu inşallah güzel bir ceza alırlar en azan buraya nazaran onu umuyorum

Herkese silah vermiyorlar kardesim. Vatandaslik bilgilerin ve background check'in olmadan silah alamazsin. Olay bu kadar basit degil.

Turkiye'de oldugu gibi burada da sinirdan bolca silah gecirenler var. Ruhsatli silahlananlarinin birkac kati ruhsatsiz olarak silahlananlar var.

Nasil Turkiye'de de canin istediginde 10-15 bin TL 'ye AK-47 1000 TL'ye 4 el bombasi sahibi olabiliyorsan burada da ayni yani.

Boyle bir olayin dunyanin her yerinde olabilecegi bilincinde olup yasal olarak silahlanmak ve gerekli egitimleri alip hazir olmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @yalta, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

@M-Turk, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Allah şifa versin...

Herkese silah vermiyorlar kardesim. Vatandaslik bilgilerin ve background check'in olmadan silah alamazsin. Olay bu kadar basit degil.

Turkiye'de oldugu gibi burada da sinirdan bolca silah gecirenler var. Ruhsatli silahlananlarinin birkac kati ruhsatsiz olarak silahlananlar var.

Nasil Turkiye'de de canin istediginde 10-15 bin TL 'ye AK-47 1000 TL'ye 4 el bombasi sahibi olabiliyorsan burada da ayni yani.

Boyle bir olayin dunyanin her yerinde olabilecegi bilincinde olup yasal olarak silahlanmak ve gerekli egitimleri alip hazir olmak gerekiyor.

Yani tabi doğrudur fakat dediğim sözler Amerika'nın nam saldığı konu ( Gerek legal gerek illegal;Wiki) Türkiye iyi falan demedim neden Amerika'yı savunmaya geçtiniz anlamadım ki kötü de bir şey dediğimi düşünmüyorum

@yalta, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Allah şifa versin...

Yani tabi doğrudur fakat dediğim sözler Amerika'nın nam saldığı konu ( Gerek legal gerek illegal;Wiki) Türkiye iyi falan demedim neden Amerika'yı savunmaya geçtiniz anlamadım ki kötü de bir şey dediğimi düşünmüyorum

Benim rahatsiz oldugum konu herkese silah dagitilirsa boyle olur demeniz. Turkiye gibi insanlarin ic ice yasadigi bir yer degil burasi. Her yer acik arazi ve mustakil evlerle dolu. Ayrica insanlar varlikli oldugu icin, evlerinde soyulmaya musait cok urun, para, altin vs. var. Ben hayatimda 1 kere karakola bisikletim calindiginda gittim. Siz islenen suclari, benim mustakil evime biri girerse kendimi savunmak icin aldigim silaha baglayip, bunu benim elimden alirsaniz, sadece beni savunmasiz birakmis olursunuz. Suc falanda azalmaz. Cunku sucu isleyecek olan ben ve benim gibiler degil. Youtuber Can Colpan'da silah aldi ailesini korumak icin, sucmu isliyor? Turkiye'de ruhsatli silah almak cok zor. Devlet kimseye vermiyor. Her gun bir kadin, esinin ruhsatsiz tabancasi ile olduruluyor. Devletin vatandasa silah vermemesi cozum olmusmu? Amerika'yi savunmakla ne alakasi var bunun? Soyguncunun yaptiginin bedelini beni savunmasiz birakip, bana odetmeye kalkarsaniz tabiki tepki gosterecegim. Kendimi savunuyorum yani. Turkiyede giris katta oturmam, celik kapi takarim is biter. Burasi oyle bir yer degil.

• @Ryback, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Allah şifa versin...

Benim rahatsiz oldugum konu herkese silah dagitilirsa boyle olur demeniz. Turkiye gibi insanlarin ic ice yasadigi bir yer degil burasi. Her yer acik arazi ve mustakil evlerle dolu. Ayrica insanlar varlikli oldugu icin, evlerinde soyulmaya musait cok urun, para, altin vs. var. Ben hayatimda 1 kere karakola bisikletim calindiginda gittim. Siz islenen suclari, benim mustakil evime biri girerse kendimi savunmak icin aldigim silaha baglayip, bunu benim elimden alirsaniz, sadece beni savunmasiz birakmis olursunuz. Suc falanda azalmaz. Cunku sucu isleyecek olan ben ve benim gibiler degil. Youtuber Can Colpan'da silah aldi ailesini korumak icin, sucmu isliyor? Turkiye'de ruhsatli silah almak cok zor. Devlet kimseye vermiyor. Her gun bir kadin, esinin ruhsatsiz tabancasi ile olduruluyor. Devletin vatandasa silah vermemesi cozum olmusmu? Amerika'yi savunmakla ne alakasi var bunun? Soyguncunun yaptiginin bedelini beni savunmasiz birakip, bana odetmeye kalkarsaniz tabiki tepki gosterecegim. Kendimi savunuyorum yani. Turkiyede giris katta oturmam, celik kapi takarim is biter. Burasi oyle bir yer degil.

Ama bakın bizim Türkiye'de "at gözlüklü" diye (Siyasi Parti Savunucularına kullandığımız tabir konuyu çok farklı yerlere çekilmesini istemiyorum) tabir ettiğimiz kişilerden farkınız kalmıyor ki ben gidip kadınları öldürmek meşrudur vesaire bir şey mi dedim? Yada Can Colpan dediğiniz youtuber kendisini tanımam,izlemedim de fakat ona suçta demedim şu bir açık Amerika'da legal silah çok kolay temin ediliyor bundan bahsettim... Ayrıca konu bir kişinin vurulması niye benle münakaşaya giriyorsunuz ki "Soyguncunun yaptiginin bedelini beni savunmasiz birakip, bana odetmeye kalkarsaniz tabiki tepki gosterecegim. " bakın ben ne Senatör değilim kaldı ki şu şöyle yapılmalı diye bir şey de demedim bana niye dediğim söze sitem yapıyorsunuz ki.. Daha fazla tartışmaya girmeyeceğim ben ne Amerika kötüdür dedim ne Türkiye kötüdür dedim zaten Amerika kötü olduğunu düşünsem zaten bu forumda dolaşamam ha bu arada aşağıda verdiğim linke bakarsınz legal silahlanma oranını 2007 için olanı daha da konuya muhalef olmam saygılarımla

Edit şunlarıda ekleyeyim bu arada;

Forum'da bir çok kişinin ilgilendiği Trump kazanmaz inşallah vesaire denilmesine sebep olan olayda burada;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/266/trump-tan-greencard-için-bir-son-dakika-açıklaması

Çok uzağa gitmenize gerek yok 🙂

Wiki
    BBC ABD Bireysel Silahlanma Oranı

alt metni

• @M-Turk Bu anlattiklariniz ile, arabasi calinmak istedigi icin birinin vurulmasinin alakasi yok.

• Amerika benim umurumda değil ben silah bulundurmanin önemi icin yazdim. Bu dünyanın her yeri icin geçerli.

• @yalta, içinde söyledi: Houstonda Bir Türk Vuruldu

Amerika benim umurumda değil ben silah bulundurmanin önemi icin yazdim. Bu dünyanın her yeri icin geçerli.

Kusura bakmayın o vakit fakat dediğim şeyden farklı bir fikir çıktığını düşündüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cok gecmis olsun, insallah tez zamanda sagligina kavusur.

• Birkac kişiden duyduğuma göre ameliyati iyi gecmis. Iyi olacagi söylenmiş. Gecmis olsun.

Amerika benim umurumda değil ben silah bulundurmanin önemi icin yazdim. Bu dünyanın her yeri icin geçerli.

Kusura bakmayın o vakit fakat dediğim şeyden farklı bir fikir çıktığını düşündüm

Yok hayır, bir bakıma sende haklısın. Sadece Texas'daki kayıtlı silah sayısı Avrupa'daki birçok ülkenin askeriyesindeki silah toplamından daha fazla, mühimmat da ayni şekilde. Facebook'da silah ve ciftlik-ciftcilik üzerine birçok gruba üyeyim. Dönen muhabbetleri görseniz 🤣 Hele bazi AR-15 gruplarinda bazi elemanlar var. Adamlar tek başına ulke cephaneligi gibiler 300 kişiye silah (sadece uzun namlu) 10 bin kişiye mühimmat sağlayabilirler. 😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir vatandaş olarak başka bir ülke de vatandaşımız kötü bir olay yaşadı iş yoğunluğundan dolayı duymayanlar yapılacak bir şey vardır yardımcı olsun diye paylaştım yorumlar sanki silah ihalesini hangi ülke alacakmış sidik yarıştırıyoruz bu kadar basit bir olayda bile nereye gidiyor @crazycells @FreeWoRLD lütfen kilitler misiniz yada siler misiniz. Türkiye de yaşayanlar ile göçmen olarak yaşayan Türk vatandaşlar arasında başka ülke de bu kadar düşmanlık yok ya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |