Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@goodluck floridadasınız sanırım 2015 ten beri böyle inanılmaz bi sürüngen anınız oldumu, timsah denk geldimi.. yılan.. kertenkele vs ve bu havyanları evden uzak tutmak için ne gibi önlemler alınıyor orda ilaçlama falan işe yarar mı 😞 ben aşırı korkuyorum ama avantajları açısından da orayı tercih etmemiz gerekiyor, çok gergin ve kararsızım 😞

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Pennsylvania

@goodluck floridadasınız sanırım 2015 ten beri böyle inanılmaz bi sürüngen anınız oldumu, timsah denk geldimi.. yılan.. kertenkele vs ve bu havyanları evden uzak tutmak için ne gibi önlemler alınıyor orda ilaçlama falan işe yarar mı 😞 ben aşırı korkuyorum ama avantajları açısından da orayı tercih etmemiz gerekiyor, çok gergin ve kararsızım 😞

Timsahin gelip sizi bulmasi biraz bahtsizlik olur ama yilan ve ozellikle kertenkele bol miktarda var. kertenkeleler zararsiz. Yilanlarda genelde su yilani oluyor. Evimin civarinda bikac kez gordum ama temasim olmadi. Esim yilandan fobi derecesinde korkardi. Tv de gormeye bile dayanamazdi hala sevmiyor ama fobisi gecti. Petshopta yada uzaktan gorsun bakabiliyor. Ilaclama yapiliyor ama tamamen kurtulmak prk mumkun degil

• ⭐⭐⭐

@goodluck kızım küçük bahçede vs karşılaştıklarını düşünemiyorum insanın aklınada hep en kötüsü gelir ya ondan aslında düşüncem ve kararsızlığım. amerikada bizim gibi 4 mevsimi olan bunu zamanında yaşayan, hayvanı çok olmayan bir yer biliyor musunuz 🙂

• Philly de yasayanlara bir sorum olacakti: Northeast Philly nasil bir yer? Ozellikle Roosevelt Mall civarlari?

• @MySea Northeast Philly genelde kötü boroların olduğu bir bölge ve girmek dahi isteyececeğiniz yerleri de var ancak büyük bir alan. Roosevelt Blvd North 1 yolunun diğer adı ve Philadelphia’nın iyi boro larıyla çevrili değil.
    Philadelphia yı iyi bilen bir arkadaşıma sordum şöyle cevapladı “ If your friend is thinking of living there tell them stay north of Princeton Avenue and west of Frankford Avenue.

Umarim bu bilgilerin size yardımı olur.

• @Philly1 Tesekkurler bilgilendirme icin! 🙂

• ⭐⭐

@goodluck kertenkeke cok evet zararsiz yilan yine guven olmaz 🙂

• Bende bu ay pensilvanyaya geleceğim. Arkadaşım orada yaşıyor ve bir süre bende orada kalacağım.
    Amerikaya ilk gelişim olacak.
    Pensilvanya da ehliyet alan oldu mu süreç nasıl oluyor? Her eyaletin farklı bir sistemi olduğunu duymuştum. Pensilvanya da ehliyet alma süreci nasıl oluyor acaba bilgilendirebilir misiniz?

• Bu konu guncellenince aklima geldi. Pennsylvania da 6 gundur manhunt devam ediyor. Hapisden kacan cinayetten hukumlu bir sucluyu ariyorlar. Soz konusu bolgedeki okullari ve yollari kapattilar. Delaware sinirina da cok yakin bir bolge. Delaware state polisleri de Pennsylvania sirinirindaki bolgelerde onlem almis durumdalar. Bazi yollar trafige kapatildi.

• @MySea siz orda mı yaşıyorsunuz?

• @Mr-alikaya Delaware de yasiyorum.

• Evet bu manhunt pensilvanya ya mi ozel birsey veya yaygin bende yazin kampta calistim da orda da mesela bunun egtimini vermislerdi soyel. Yapin boyle yapin birsey olursa vs diye garip gercekten

• @jesus-0 pensilvanynin yuzde 35 i bir cesit mental hastalik yada substance use disorder yasiyor. Afyonun kaymagi pensilvanyanin manyagi 🙂 bu tarz egitimler tum kurumlarda onlem icin veriliyor.

• @Doncarleone Ayrica yollari cok bozuk. Delaware state line gecer gecmez PA da yollar hemen kotulesiyor. Insan ister istemez "Aha geldik iste PA" diyor..

• @MySea yollar konusunda inanilmaz haklisiniz. bunu panin cesitli bolgelerinden olan amerikalilardan da duyuyorum. malumunuz uzere kiralar asiri derece yukseldi goc de edemiyorum. suanki birinci isim rahat masabasi olmasi da etkili. belki iki yillik veri analizi vb derecesi alirsam porto rikoya bile gitmeyi dusunuyorum. PR abd sayildigi icin green card dan vatandaslga gecisi de etkilemiyor.

• @Doncarleone Hocam Ispanyolcaniz varsa, PR da bir alternatif olabilir ama sunu da belirteyim, orada hayat cok daha kotu. Zaten dikkat etmissinizdir PR halkinin cogunlugu ABD'de yasiyorlar.

Onun yerine FL gibi yerler daha mantikli ve uygun olabilirler. Bu arada gezip gordugum yerler arasinda bence en guzel yollar FL ve SC'da.

• @MySea florida yine amerika gibidir diye dusunuyorum daha cok manyak vs. PR maaslar 4 dolar daha asagisi oldugu soyleniyor ama ben amerikaya gelmeye degil amerikali olmaya karsiyim.abdde Biraz daha take it easy yasamam lazim bunun farkina vardim. Zaman gectiginde senede 10k kenara atmak icin mi hayatimin icine ettim dememek adina bunu dusunmeye basladim.

• Biraz once bir yabanci arkadasim ise south caroline a da daha iyi bir ev sahibi olabilirsin ucuza diyor sonrada relax bir calisma temposuna gecilinebilir gibi seyler dedi. Dusunuyorum bakalm

• PA nin dogasi cok guzel diyirlar ve kiralar cok ucuz diye duydum yani nj ye gore ama diger eyaletlere gorde ucuz mus texas kadar nasil kiralar pahali, burda nj de mesela bi oda 700-900 dolar orda genis ve sana ait banyolu bi oda 500 vs diye gordum. Duydudm

• Ben tasinmayi dusunuyodum oraya ama tavsiyr etmezmisiniz

Benzer Başlıklar

• 158
  • 59
  • 102
  • 176
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |