Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kundekari, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

1 T dolarlik paketi onayladilar ancak icerik net degil.

Onayladilar demeyelim de, Cumhuriyetciler kendi aralarinda anlasabildiler diyelim 🙂

Simdi yasalasmasi icin iki partinin de onayi gerekecek.

• galiba ilki gibi kisi basi 1200 dolarlik yardim seklinde olacak heralde. 500 dolar da 16 yas alti cocuklar icin.

• ABD'ye ilk girişim 22 ocak 2020'deydi ve aynı gün Green Card'ım basılıp akrabamın ev adresine gönderilmişti. İlk girişim sadece 1 haftalıktı. 30 Ocak'ta Türkiye'ye dönmüştüm yani.

2 hafta önce de 6 aylık süre dolmadan abd'ye yeniden giriş yaptım. Bu 1200 dolarlik yardim hakkim var mi benim? Evetse ne yapmam lazim?
    Sanırım yardım birkac kez verildi. Geçmişe dönük mu alacağım nasıl olacak? Lutfen biri bilgilendirsin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

ABD'ye ilk girişim 22 ocak 2020'deydi ve aynı gün Green Card'ım basılıp akrabamın ev adresine gönderilmişti. İlk girişim sadece 1 haftalıktı. 30 Ocak'ta Türkiye'ye dönmüştüm yani.

2 hafta önce de 6 aylık süre dolmadan abd'ye yeniden giriş yaptım. Bu 1200 dolarlik yardim hakkim var mi benim? Evetse ne yapmam lazim?
    Sanırım yardım birkac kez verildi. Geçmişe dönük mu alacağım nasıl olacak? Lutfen biri bilgilendirsin..

IRS'in sitesinden kayit yaptirdiniz mi?

Sanirim artik online odeme icin tarih gecti, artik basvuru yapan herkese check olarak gonderilecek; ama check'ler gecikebiliyor, bilginize... O nedenle kayit yaptirmadiysaniz, yapip beklemelisiniz...

• @crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

ABD'ye ilk girişim 22 ocak 2020'deydi ve aynı gün Green Card'ım basılıp akrabamın ev adresine gönderilmişti. İlk girişim sadece 1 haftalıktı. 30 Ocak'ta Türkiye'ye dönmüştüm yani.

Sanirim artik online odeme icin tarih gecti, artik basvuru yapan herkese check olarak gonderilecek; ama check'ler gecikebiliyor, bilginize... O nedenle kayit yaptirmadiysaniz, yapip beklemelisiniz...

Hayir hicbir sey yapmadim. Kalici olarak taşınalı 2 hafta oldu. İşe de başlamadım henuz hic amerika'da ve yardimdan daha bugün haberim oldu. Yardim hakkim var yani oyle mi? Evetse onceki aylar icin yapılanlardan da alabilecek miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Hayir hicbir sey yapmadim. Kalici olarak taşınalı 2 hafta oldu. İşe de başlamadım henuz hic amerika'da ve yardimdan daha bugün haberim oldu. Yardim hakkim var yani oyle mi? Evetse onceki aylar icin yapılanlardan da alabilecek miyim?

Henuz 1 tane yapildi zaten. Ikincisi su an Kongre'de bekliyor; henuz yasalasmadi...

Siz basvurunuzu yapin ve hicbir asamada yanlis bilgi vermeyin, eger almaya uygunsaniz IRS verecektir, eger uygun degilseniz vermeyecektir.

• @crazycells, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Henuz 1 tane yapildi zaten. Ikincisi su an Kongre'de bekliyor; henuz yasalasmadi...

Siz basvurunuzu yapin ve hicbir asamada yanlis bilgi vermeyin, eger almaya uygunsaniz IRS verecektir, eger uygun degilseniz vermeyecektir.

İlk ödemede IRS'in sitesinden kayıt yaptırmamıştım, 2. ödeme için kayıt yaptırmak mı gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haleluja, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

İlk ödemede IRS'in sitesinden kayıt yaptırmamıştım, 2. ödeme için kayıt yaptırmak mı gerekiyor?

Kayit degil de, vergi bildiriminizi yapmalisiniz... Su an stimulus check'leri alma konusunda sorun yasayanlarin tamamina yakini vergi bildirimi yapmamis olanlar... O nedenle 2019'a ait vergi bildiriminizi yaptiysaniz baska bir sey yapmaniza gerek yok.

• @crazycells IRS'den kayit yapamadim. Doğrulama için kredi kartı istiyor, bende sadece debit card. Ne yapmam lazim, nasıl alacağım bu yardımı 🙂

• Yeni bir gelişme varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells IRS'den kayit yapamadim. Doğrulama için kredi kartı istiyor, bende sadece debit card. Ne yapmam lazim, nasıl alacağım bu yardımı 🙂

Neden istiyorlar? Tam anlayamadim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkin001, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

Yeni bir gelişme varmı?

Henuz bir anlasma yokmus, her gun bir araya geliyorlar...

Demokratlar sozlerinden geri adim atmiyorlar, Cumhuriyetciler ise her hafta agiz degistiriyorlar... Sanirim Cumhuriyetciler yakinda pes edecekler...

• @crazycells Şöyle bir yazı var:

**You need a financial account to register
    To verify your identity, we will need a number from ONE of your financial accounts. We can use any of the following:

Last 8 digits of Visa, Mastercard, or Discover credit card OR

Student loan OR

Mortgage or home equity loan OR

Home equity line of credit OR

Auto loan**

Burdan kaybolmaya çalıştım:
    https://sa.www4.irs.gov/ola/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Şöyle bir yazı var:

**You need a financial account to register
    To verify your identity, we will need a number from ONE of your financial accounts. We can use any of the following:

Last 8 digits of Visa, Mastercard, or Discover credit card OR

Student loan OR

Mortgage or home equity loan OR

Home equity line of credit OR

Auto loan**

Burdan kaybolmaya çalıştım:
    https://sa.www4.irs.gov/ola/

Suradan mi kayit olmaya calisiyorsunuz?

Ilk sayfada Get My Economic Impact Payment secenegini isaretleyerek ilerleyin...

• @crazycells

https://sa.www4.irs.gov/irfof-wmsp/login

Şurayı mi diyorsunuz? Bilgileri doldurduğumda bulunamadı diyor. 2020 ocakta abd'ye taşındım. 2019'da yoktum zaten ondan mi acaba.

**Payment Status Not Available
    We are unable to provide the status of your payment right now because:

We don't have enough information yet (we're working on this), or
    You're not eligible for a payment.
    For more information about why you're receiving this message, see our Frequently Asked Questions.

You can check the application again to see whether there has been an update to your information. Get My Payment data is updated once per day, so there's no need to check back more often.**

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

https://sa.www4.irs.gov/irfof-wmsp/login

Şurayı mi diyorsunuz? Bilgileri doldurduğumda bulunamadı diyor. 2020 ocakta abd'ye taşındım. 2019'da yoktum zaten ondan mi acaba.

**Payment Status Not Available
    We are unable to provide the status of your payment right now because:

We don't have enough information yet (we're working on this), or
    You're not eligible for a payment.
    For more information about why you're receiving this message, see our Frequently Asked Questions.

You can check the application again to see whether there has been an update to your information. Get My Payment data is updated once per day, so there's no need to check back more often.**

Olabilir, 2020 oncesinde ABD'de yasamayan kisilerin alabileceginden emin degilim. Daha once de yazmistim, sitede o bolum ilk ciktiginda 2019'da ABD vatandasi veya Green Card sahibi iseniz bu formu doldurun tarzinda bir ifade yaziyordu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kongre uzun sure uzlasamayinca, Trump kendisi bir kararname cikarip bazi yardimlar yapmaya karar vermis...

Pakette 1200 dolarlik stimulus check'e dair herhangi bir karar yok... Su konularda gecici yardimlar ve cozumler uzatilmis:

Issizlik Maasi

400 dolar olarak uzatilmis... Federal Hukumet 300 dolar, Eyaletler de 100 dolar olarak verecekmis...

Daha once eyaletlere verilen paralardan bunlar odenebilir diye belirtilmis; ama sahsen ben eyaletlerin bu kadar parasinin oldugunu sanmiyorum 🙂 bakalim ne diyecekler...

Evden Cikarilmalar

Ulke genelinde evden cikarilmalar 24 Temmuz'a kadar yasaklanmisti, bu kararname bu sureyi uzatiyor. Ayrica HUD Bakanligi maddi destek de saglayacakmis kiracilara...

Ogrenci Kredileri

Bu kredilerin odenmesine Eylul'e kadar gerek gorulmemisti, fakat Trump bu muafiyet zamanini yil sonuna kadar uzatmis...

Payroll Vergisi

100.000 dolardan az kazanan Amerikalilar icin isyerleri bazi maas vergilerini odemeye gerek duymayacak. Daha once bu sure Eylul olarak belirtilmis, Trump yil sonuna kadar uzatiyor...

• @crazycells iyiya, bizim eyalet zengin [Washington] rahat rahar öderler 😃 , Oregon sınırındayım neyseki ıucuz yırttım, Oregonlu olsaydım şimdi bekle dur 😃

• @crazycells Payroll vergisini öteleme yapıldığını anlıyorum, doğru mudur? Bir şekilde o vergiyi alacaklar daha sonra sanırım, yani tax return sezonu gelince sürpriz olacak durumdan haberdar olmayanlara.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MegaShintai, içinde söyledi: 4. Ekonomik Yardim Paketi

@crazycells Payroll vergisini öteleme yapıldığını anlıyorum, doğru mudur? Bir şekilde o vergiyi alacaklar daha sonra sanırım, yani tax return sezonu gelince sürpriz olacak durumdan haberdar olmayanlara.

Evet, oteleme yapilmis; af degil... Ogrenci kredileri de ayni sekilde, evden cikarmalar da...

Bunun disinda yerel yasalar da onemli... Misal New York valisi zaten Agustos sonuna kadar evden cikarmalari yasaklamisti eyalet genelinde, fakat gecen hafta Ekim'e kadar sureyi uzatti ve pandemi suresince kimsenin evden cikarilmayacagini belirtti. Yani asi bulunup yasam normale donene kadar bu sureler uzatilacak diye dusunuyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |