Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @m339 fb markete de bakabilirsiniz? Facebook gruplarına katılın oradan da birseyler çıkabilir.

• Merhabalar, İnşallah vizemizi aldıktan sonra ekim başı gibi eşimle birlikte Virginia'ya yerleşmeyi düşünüyoruz. İş teklifi aldığım firma Manassas'ta bulunuyor. Green card adresi olarak texas'daki bir tanıdığımızın adresini vermiştik. Ancak virginia'ya uzak olduğu için şu anda Virginia yakınında bir adres arayışına girmiş bulunmaktayız. Ayrıca ilk gelişimizde ev bulma, yerleşme konularında bazı soru işaretleri var kafamızda. Bu konularda her türlü bilgilendirme ve yönlendirme için şimdiden teşekkürler herkese.

• @agaslan Chantilly ve Fairfax bolgesi Turk nufusunun yuksek oldugu, iyi okullara sahip bolgeler. Manassas latin ve alt gelir grubu ailelerin yogun oldugu bir bolge bu nedenle tavsiye etmem.
    Ben West Springfield de ikamet ediyorum. Lisenin okul puani cok yuksek ve cok sakin bir bolge. Ev konusu baslangicta biraz zor olabilir, kredi skorunuzun olmamasi nedeniyle yuksek depozito isteyeceklerdir. Ben sirketimden aldigim bir yazi ve 1.5 aylik depozit ile ancak ev kiralayabilmistim.

• @Erdokhan Çok teşekkür ederim. Vizemiz onaylanınca inşallah yoğun bir arayışa gireriz artık. şu an erken diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@agaslan fairfax te Ridgewood by Windsor a da bakın. Biz 3 sene kaldık. Gayet iyi. Biraz pahalıdır. Ben Türkiyeden gitmeden kiralamıştım.

• @arnblt Merhaba, gitmeden nasıl kiraladınız acaba. zillow'dan falan mı iletişime geçtiniz ? Bir öneriniz var mı bu konuda?

• ⭐⭐

@agaslan telefon ve email ile irtibata geçtim. Daha sonra da tanıdığım bir emlakçı gidip görüştü. İnternetten başvuru yapıp kiraladık.
    Selamlar

• @arnblt, içinde söyledi: Virginia

@agaslan fairfax te Ridgewood by Windsor a da bakın. Biz 3 sene kaldık. Gayet iyi. Biraz pahalıdır. Ben Türkiyeden gitmeden kiralamıştım.

Selamlar. Bu apartmanlar eşyalı mı kiralanıyor? Fotolarda hep eşyalı görüyorum.

@agaslan telefon ve email ile irtibata geçtim. Daha sonra da tanıdığım bir emlakçı gidip görüştü. İnternetten başvuru yapıp kiraladık.
    Selamlar

Teşekkürler, Vizemizi alınca ben de denerim iletişime geçip. Gitmeden kiralasak çok iyi olur. İletişime geçince iş teklifimi sunarsam kiralamada kolaylık sağlarlar umarım.

• ⭐⭐

@sobrero yok sadece çamaşır bulaşık buzdolabı fırın ocak mikrodalga vardı bizim sitede. Ama eşyalı olan sitelerde vardır mutlaka

• Merhaba, Manassas'a iş için gidip gelen var mı acaba aramızda? örneğin fairfax'ten ya da springfield'an işe gidiş geliş nasıl olur? her iki bölge de yaklaşık 30 dk gösteriyor harita üzerinden. yabancı forum sitelerinde trafiğin yoğun olduğu (DC ye yakn olduğu için) her gün git gelin zor olacağı yazıyordu. Bu konulardaki tecrübelerinizi yazarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler

@arnblt Merhaba tekrardan, Bu bölgede şu an kiralık evler bulunmakta. tavsiyeniz için teşekkürler. 2 odalı evler 2.5K civarı. okul puanı 7-5-5 şeklinde. bize gelen tavsiyeler okul puanları hep 7+ olsun şeklindeydi. orada yaşayan biri olarak ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bu arada henüz çocuğumuz yok ancak güvenlik konusunda bir problem yok sanırım. 3 yıl yaşamışsınız.

• ⭐⭐

@agaslan fairfaxte güvenlik sorunu yaşamazsınız. Çocuk yoksa okul puanı çok önemli olmaz. Fairfax lise puanı 5 tir ama ilk ve ortaokul 7 üzeridir. Ayrıca fairfax county özelinde de yer bakabilirsiniz. Biz fairfax county içinde fairfax te yaşadık. Yine fairfax county içinde vienna, mclean gibi yerler var buralarda çok güzeldir. Biraz pahalıdır.

• @arnblt Teşekkür ederim. Okul puanı = Güvenlik varsayımından dolayı seçeneklerimiz çok azalmıştı. Şimdi içimiz rahat bir şekilde fairfax'e bakabiliriz 🙂

• @arnblt Merhaba vizemizi aldık 5 ekimde giriş yapacağız inşallah. ev konusunda size destek olan emlakçı bize de destek olur mu acaba. Kendisine nasıl ulaşabilirim. Bu konuda yardımcı olursanız çok minnettar olurum .

• ⭐⭐

@agaslan kendisi şu an Türkiyede tatilde. Ekim ortası gibi gelecekti. Biraz hatır işi bize yardımcı olmuştu. Daha büyük emlak işleri ile uğraşıyor kendisi. Ama şunu belirteyim. Ev tutma işi aslında o kadar zor değil. Çok alternatif var. Bir hafta içinde halledersiniz.

• @arnblt Cevabınız için teşekkür ederim. Kendi evimi green card adresi olarak gösteririm diye uzaktan kiralamak istiyordum. Çünkü verdiğim adres texas'ta, bir arkadaşın adresi. ABD'ye girişte kendi adresimi verip değiştiririm diye düşündüm. Airbnb'de bir hafta civarı kalıp ev tuttuktan sonra green card adresimi değiştirebiliyor muyum? oluyorsa bu seçeneği değerlendirebilirim.

• @arnblt Selamlar, 2+1 daireler için Fairfax başta olmak üzere Northern Virgina bölgesinde kiralar hangi aralıkta bilginiz var mı acaba?

• @gamefry Selamlar. Virginia bölgesi için araştırmalarımı yapıyorum bende. Bu ay içinde ailece gideceğimiz yer de Fairfax bölgesi. 1500 usd den 2500 usd ye kadar evler var. Daha fazlasına da elbette. Türk emlakçılar da buldum özelden yazarsanız size de bilgilerini veririm. Yol uzun soru çok 🙂

• @sobrero Sizinle özelden iletişime geçiyorum o halde. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |