Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba

1 Eylül 2018 itibari ile ABD ye Greencard ile giriş yaptım. 9 Mart vize görüşmesinden sonra 11 Haziranda Çin vatandaşı Uygur eşimle evlendim. 9 Kasım 2018 de eşime F2A vize için başvurdum . NOA1 15 kasım gibi ulaştı. Sürecin ilerlemesini beklemekteyim . Eşim Türkiyede yaşamaktadır. Eşim Çin vatandaşı Uygur olduğu için Çindeki politik durumdan dolayı ülkesinden bazı evrakları temin edemiyoruz. (Sabıka kaydı ve Doğum belgesi ). F2A sürecinin sonunda bu evraklar bizden istendiğinde Uscis in tavrı ne olur ,nasıl bir yol izlemeliyiz ? Prosedür olarak neler yapmamız gerekmektedir. Uscis ve NVA ya bu konuyla ilgili mail attığımda evraklarımın işlenmediği için cevap vermediler. Bu konudaki düşüncelerinizi ve ya sürecin nasıl işlediğiyle ilgili fikirlerinizi almak isterim . Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

@nevermore, içinde söyledi: F2A sürecinin sonun eksik evrak teslimi

Merhaba

1 Eylül 2018 itibari ile ABD ye Greencard ile giriş yaptım. 9 Mart vize görüşmesinden sonra 11 Haziranda Çin vatandaşı Uygur eşimle evlendim. 9 Kasım 2018 de eşime F2A vize için başvurdum . NOA1 15 kasım gibi ulaştı. Sürecin ilerlemesini beklemekteyim . Eşim Türkiyede yaşamaktadır. Eşim Çin vatandaşı Uygur olduğu için Çindeki politik durumdan dolayı ülkesinden bazı evrakları temin edemiyoruz. (Sabıka kaydı ve Doğum belgesi ). F2A sürecinin sonunda bu evraklar bizden istendiğinde Uscis in tavrı ne olur ,nasıl bir yol izlemeliyiz ? Prosedür olarak neler yapmamız gerekmektedir. Uscis ve NVA ya bu konuyla ilgili mail attığımda evraklarımın işlenmediği için cevap vermediler. Bu konudaki düşüncelerinizi ve ya sürecin nasıl işlediğiyle ilgili fikirlerinizi almak isterim . Teşekkürler.

Sayın @nevermore,
    Çin için vize sureci dahilinde hangi evrakların gerektiğini https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/China.html sitesinden takip edebilirsiniz. Sizin durumunuzda eşiniz bazı dokümanları almakta zorluk çekebilir veya hiç alamaz. Yine de Cin devletine veya konsolosluğuna başvuru yapmak önemlidir. Çin devlet biriminden böyle bir belge yoktur diye bir yazı da alınabilmektedir. Çinin verdiği yazılı cevap delil teşkil edecektir. Eğer cevapta Çin yetkilileri doğum belgesi yoktur derse o zaman doğum belgesine gerek olmadan ikincil delillerle esinizin doğumu kanıtlanabilir. Aile üyelerinden veya konuyu bilenlerden yeminli beyanlar gerekecektir.
    Çin sabıka kaydı yerel noterlerden alınmakta olup prosedürler yerel olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Eğer yerel notere veya konsolosluğa başvurup bu belgeler alınamıyorsa yine olumsuz yanıt ile beraber ikincil deliller ile durum ispatlanabilir.
    Hem doğum ve sabıka kaydı gibi belgeler alınamıyor hem de belgelerin olmadığına dair bilgi alınamıyorsa yine yeminli beyanlar ile durum açıklanarak olumlu sonuç alınabilir. Ancak bu durumda delilleri iyi tespit edip başvuruların yapıldığını ve her defasında sonuçsuz kaldığını ispatlamak ve kuvvetli ikinci derece deliller gerekecektir.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 8
  • 5
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |