Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba önümüzdeki yaz için WaT programına kayıt yaptırdım aynı zamanda Greencard için de başvurmayı düşünüyorum. Greencard başvurusu yaptığım için J1 vizesini alırken sıkıntı çıkar mı? Yani konsolosluğa kaçak yaşayacakmışım izlenimi verir mi? Ona göre bu sene başvurmayacağım. Konuyu yanlış yere mi açtım emin değilim eğer yanlışsa da özür dilerim şimdiden.

• @ferhat, içinde söyledi: Work&Travel ve Greencard

Arkadaşlar merhaba önümüzdeki yaz için WaT programına kayıt yaptırdım aynı zamanda Greencard için de başvurmayı düşünüyorum. Greencard başvurusu yaptığım için J1 vizesini alırken sıkıntı çıkar mı? Yani konsolosluğa kaçak yaşayacakmışım izlenimi verir mi? Ona göre bu sene başvurmayacağım. Konuyu yanlış yere mi açtım emin değilim eğer yanlışsa da özür dilerim şimdiden.

Turk youtuberlerden biri green karta basvuru yapmisti, dv sonuclarini beklerken de J1 vizesini aldi, sikinti cikacagini dusunmuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferhat sayin @miralam in da dedigi gibi, green card cekilisine basvuru yapmis olmasina ragmen, gocmen olmayan vize alan pek cok kisi var. O nedenle direkt bir eleme nedeni olarak goremeyiz.

• Merhabalar, hepinize iyi günler dilerim ve vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve bu yıl Work and Travel programına katılacağım. Aynı zamanda bu yıl 4.kez Green Card başvurusu yaptım. Gitmekte herhangi bir art niyetim yok, okulum İstanbul'da ve ailem İzmir'de. Hem Amerika'yı görmek hem de onlara eğitimimde maddi açıdan yardımcı olmak istediğim için Work and Travel programına katılacağım. Sorum şu ki yaptığım bu Green Card başvuruları benim vize mülakatımı etkiler mi ve neler öneririsiniz?
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@IlkeAsilkan merhaba. green card başvurularınızın WAT vize mulakatlarina olumsuz bir etkisi olacağını zannetmiyorum. şahsen ben almıştım 🙂

ancak green card kazanmış olsaydınız ve süreciniz devam ederken turist vizesi başvurusu yapıyor olsaydınız o zaman konsolosluk sizin niyetinizi sorguladı. ama şuan endişelenecek bir durum yok. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@IlkeAsilkan, içinde söyledi: Work & Travel vizesi ve Green Card Çekiliş Başvurusu

Merhabalar, hepinize iyi günler dilerim ve vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve bu yıl Work and Travel programına katılacağım. Aynı zamanda bu yıl 4.kez Green Card başvurusu yaptım. Gitmekte herhangi bir art niyetim yok, okulum İstanbul'da ve ailem İzmir'de. Hem Amerika'yı görmek hem de onlara eğitimimde maddi açıdan yardımcı olmak istediğim için Work and Travel programına katılacağım. Sorum şu ki yaptığım bu Green Card başvuruları benim vize mülakatımı etkiler mi ve neler öneririsiniz?
    Teşekkür ederim

Cekilis basvurusu yapmis olmak, Green Card'a basvuru yapmak anlamina gelmiyor 🙂 Cekilise surekli basvuru yapip, gocmen olmayan vizelere basvuran ve vizesini alan kisiler var...

• Merhaba ben green card kazandım ama numaram yüksek randevu gelmeyebilir bu yüzden work and travele başvuru yapabilir miyim ?d-260 formunu yolladım

• ⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever başvuru yapabilirsiniz ama olumsuz sonuç alma ihtimaliniz yüksek çünkü siz gc ile göçmen olma niyetinizi belirttiniz.

• @Rhonster teşekkür ederim bekleyeceğiz anlaşılan 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever, içinde söyledi: Work & Travel vizesi ve Green Card Çekiliş Başvurusu

Merhaba ben green card kazandım ama numaram yüksek randevu gelmeyebilir bu yüzden work and travele başvuru yapabilir miyim ?d-260 formunu yolladım

ben sorunuzu tam anlayamadim... WAT programinin amaci sizin dediginizden cok farkli...

• @crazycells Merhaba, Normalde ben bu yıl için WAT yapmak istiyordum fakat 2021 yılı için wat uygulanmayacak denildi bende 2022 de gideyim o zaman diye düşünüp kendimi ona hazırladım. Bu seferde green card çıktı cok sevindim hayallerimden biri amerikada yaşamaktı fakat sıralamam çok yüksek randevunun gelmeme ihtimali var ve gelmemesi büyük bir olasılık gibi anladigim kadarıyla. Simdi ben 2022 wat için başvuru yapacağım fakat green card kazandığım için konsolosluk vize vermeyebilirmis. Bir diğer problem ise seneye son yılım olacak universitede

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever, içinde söyledi: Work & Travel vizesi ve Green Card Çekiliş Başvurusu

@crazycells Merhaba, Normalde ben bu yıl için WAT yapmak istiyordum fakat 2021 yılı için wat uygulanmayacak denildi bende 2022 de gideyim o zaman diye düşünüp kendimi ona hazırladım. Bu seferde green card çıktı cok sevindim hayallerimden biri amerikada yaşamaktı fakat sıralamam çok yüksek randevunun gelmeme ihtimali var ve gelmemesi büyük bir olasılık gibi anladigim kadarıyla. Simdi ben 2022 wat için başvuru yapacağım fakat green card kazandığım için konsolosluk vize vermeyebilirmis. Bir diğer problem ise seneye son yılım olacak universitede

Henuz gelip gelmeyecegine dair yorum yapmak icin erken. 2022 yilinda islemler normale donecektir diye dusunuyoruz ama siz dahil tum DV2022 talihlileri vizeyi alana kadar buyuk beklenti icinde olmamali.

Hem universiteden mezun olmus olma durumundan dolayi, hem de GC talihlisi oldugunuz ve gocmenlik islemlerine devam ettiginizden dolayi vize almakta problem yasayabilirsiniz. Sunu da vurgulamis olayim (daha sonra konuyu okuyacaklarin kafasi karismasin), sizin bahsettiginiz durum basliktakinden biraz daha farkli, siz cekilise basvuru yapma durumundan degil talihli olma durumundan bahsediyorsunuz.

• @crazycells Teşekkür ederim cevabınız için. Gerçekten tüm sorularımıza cevap veriyorsunuz ve bizi yalnız bırakmıyorsunuz iyiki varsınız tekrardan teşekkür ederim

• arkadaşlar forumda bu konuyla alakalı bir başlık bulamadım -varsa affola- o yüzden bu başlığa yazayım dedim. wat biliyorsunuz belli bir maddiyat gerektiriyor banka kredisiyle wat'a gidenler var mı aramızda veyahut wat için nasıl kredi çekilebilir? iyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yedibelahusnu, içinde söyledi: Work & Travel vizesi ve Green Card Çekiliş Başvurusu

arkadaşlar forumda bu konuyla alakalı bir başlık bulamadım -varsa affola- o yüzden bu başlığa yazayım dedim. wat biliyorsunuz belli bir maddiyat gerektiriyor banka kredisiyle wat'a gidenler var mı aramızda veyahut wat için nasıl kredi çekilebilir? iyi forumlar

dediginiz teknik olarak mumkun, neticede getireceginiz para ile cekmis oldugunuz krediyi de odeyebilir durumda olacaksiniz. Ama bankalarin ozel olarak bu program icin kredi verecegini sanmiyorum, dolayisiyla baska bir nedenle siz veya yakin aile uyeniz krediyi alabiliyorsaniz alabilirsiniz ancak...

Benzer Başlıklar

• 18
  • 29
  • 35
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |