DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fenercag merhaba, USCIS de adresinde kendi hesabınızdan kendi adres değişikliğinizi yapabiliyormuşsunuz. Hesaba girdikten sonra menü bölümünde adres change kısmı var. Siz başvuru yapana kadar online değiştirmiş olursunuz.
    ( I-865 online filling formları arasında yok. Yani online gönderemiyorsunuz. I-865 size sponsor olan kişinin adres değişikliği için yani eşiniz olmuşsa eşinizin doldurması gereken bir form.)

• @fenercag bende sistemden degistirmistim, hemen ilk mektup da yeni adresime geldi herhangi bir process suresi yok yani.
    Yanitlar icin cok tesekkurler arkadaslar, benim de extension mektubum ve biometric reuse notice’im geldi online olarak.

• @LagunaCr @tugb-ylmz cevaplar icin tesekkurler arkadaslar.
    Kendi hesabimda view my submission kisminda adres degisikligi talebimi gorebiliyorum. Status kismi “ Request Changed” yaziyor yesil tik isareti ile. Sanirim USCİS , Alien number ve Receipt numberima ait olan tum dokumanlarimi guncel adresime gondericek anlami tasiyor?

Bu ay esimle birlikte tum dosyalarin ciktisini alip, yeni fotograflarimizi basip dosyama ekleyecegim. Odemeyi kredi karti yapacagimizdan dolayi gerekli formuda cikaracagiz. An ve an burdan paylasacagim sureci.

Ekstra bir soru olarak, temmuzda is gezisi icin ispanyaya gitmem gerekli, USCİS ten greencardim 4 yil uzatilmistir notice belgesini almadan USA den is amacli dahi olsa ( is yerinden letterlarim vs hepsi olacak schengen vizesi icin) cikmam tehlikeli midir? Surec boyunca USA de mi kalmaliyim?

• @fenercag evet tum dokumanlar yeni adrese gelecek. Dokumanlar kritik onem tasidigi icin hemen efektif ediyor Uscis.

Extension kagidi olmadan girmek zor olabilir donuste, giriste residency’nin terminate edilmedigini gosterecek cunku dokuman. Evraklari yolladiktan sonra sisteme yukluyor extension letter’i, elinize gecmese de print alabileceksiniz oradan.
    Benim de gonderildi demesine ragmen elime ulasmadi ama sisteme yuklemisler.

Bunun disinda form gelmeden seyahat edebilmek icin 131 formu doldurmaniz gerekiyor diye biliyorum. Is icin de olsa ibraz etmeniz lazim sanirim.

• @Seher-Ertaş-Karaaslan

Teşekkürler crvap için

• Bugün postayı göndereceğim son belgeleri çıkarıyorum. Tax returnlerimiz var son 3 senenin.

Her sene 70-100 sayfa neredeyse. Bu tax returnlerin bir özeti yok mudur. Bütün sayfaları mı çıkarmam gerek

• @mkonca 70-100 sayfa göndermenize gerek yok. Sadece üzerinde 1040 (2 sayfa) yazan kısmı göndermeniz yeterli. Tüm sayfaların özeti olarak.

• @tugb-ylmz

Tuğba hanım cevap için teşekkür ederim

Benim son 3 gün green cardımın bitmesine. Dosyalarımı bugün gönderemedim ama her şey hazır artık yarın USPS e vereceğim

Topladığım bütün evraklar şunlardır.ü

1. Evlilik sertifikası
    2. 3 sene tax return 1040 lar
    3. Kızımın doğum sertifikası fotokopisi ve US pasaport fotokopisi
      4.bu sene Mortgage ile ev aldık eşimle onun belgeleri
    4. Ev ve araba insuranceları
      6.SON 3 ay ortak banka dökümleri
    5. Green kartımın fotokopisi
    6. 2 adet 2x2 biyometrik fotoğraf

Eşim çalışmıyor ben payrollü çalışıyorum ama paystup eklemedim hiç. eklediğim bütün belgeler bunlar. ve birkaç fotoğraf renkli, a4 e.

• @LagunaCr

Tesekkurler cevabiniz icin. En iyisi ben sirkete durumumu iletip bu seneki toolantiya katilamayacagimi belirteyim.

Bu arada, Extension letteri online olarak nerden gorebiliyoruz? USCİS hesabindan mi? Benim kendi hesabimda kayitli case yok ( esim adina actigimiz USCİS hesabinda case bilgileri var ama o ilk greencard case di o yuzden closed gozukuyor) fakat adres degisikligi icin belirttigim gibi alien number ve diger bilgileri kendi adima actigim USCİS hesabina eklemistim. Yine bu kendi adima actigim USCİS hesabindan ulasabilecek miyim online olarak extension lettera? Yoksa email olarakta mi gonderecekler?

• I-751 için belgelere 2x2 biometric foto eklememize gerek var mı?

• @fenercag form gonderirken alien number kismina hangisini yazdiysaniz o hesaba ekleniyor dosyaniz. Petitioner olarak kim belirtildiyse o kisiye ulasacaktir.
    Ek olarak mail adresi ilettiyseniz de ayrica otomatik mail dusuyor uscis’den. ‘We have taken an action on your case’ diye.

Yeni dosya aciyorlar ve siz oradan sureci takip ediyorsunuz. Case history ve documents olarak 2 ayri tab goreceksiniz, oraya yukluyorlar dokumani.. ben 1 Mayista gondermistim 9 mayista online’a yuklendi.
    Yazili hali de dun mailime ulasmis oldu.

• @mkonca hayir fotoya gerek yok sadece GC copy yeterli. Ben yollamadim, bir sikinti olmadi.

• benim green kartimin exprire suresi 17 mayis 2024

ben USPS e bu ayin 16 sinda dosyami gonderdim. su an hala PICK UP bekliyormus. benim ayin 16 sinda gondermis olmam ayin 18 inde ulasmis olmasi ki USPS 17 sinde orada olacak demisti bunun icin 30 dolar para odedim. ama ayin 18`i orada oldu. sikinti olmaz degil mi arkadaslar?

alt metni

• @LagunaCr

Esim adina acilan ( petioiner olarak) ve 2 yillik greencardimin case takibi histroy olarak hesabinda olan USCIS hesabindan da adres degisikligi yapmali miyiz? Yoksa kendi adima actigin hesaptan address degistirme sayfasindan yaptigim degisiklik yeterli mi?

• @fenercag I 751 gondermeniz icin USCIS notice’i oraya gonderdiyse eger oradan da yapin bence. Oradaki case takibi de kapanmis olur boylelikle.

• merhaba USCIS sayfasindan I-751 RECEIPT NOTICE ciktisi alsam, yurt disina cikabilir miyim,

basvurumu yaptiktan 4 gun sonra Receipt Notice gozuktu.

Henuzadresime USCIS ten bir posta gelmedi,

• Bu ileti silindi!

• merhaba USCIS sayfasindan I-751 RECEIPT NOTICE ciktisi alsam, yurt disina cikabilir miyim,

basvurumu yaptiktan 4 gun sonra Receipt Notice gozuktu.

Henuzadresime USCIS ten bir posta gelmedi,.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

57

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |