Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar az önce bana bu forumdan özelden yeni kayıt açmış birisi mesaj attı.
    şöyleki bana Merhaba marcus94;

"ABD içinde iş olanakları arayışınız sürüyor mu ?Faydam olabilir". diye mesaj attı ben de evet nasıl bir faydanız olucak dedim. Kendisi de'' sponsorluk programıyla kart almanıza faydam olur. iş yetenekleriniz bulmanızı kolaylaştırır, ben ortam sağlayabilirim sadece" dedi. sonrasında bana sürecin ağustosta başlatılacağını aralık ayı gibi de green cardı alabileceğimi söyledi. bu süreç için ise 5000 dolara yakın bir evrak işi masrafı çıkacağını bunu kendisine değil de amerikan konsolosluğu gibi yerlere her işlem için ayrı ayrı toplamda 5000 dolara yakın birkaç fee ödeyeceğimi ve bu sayede green card alabileceğimi söyledi. Size de sormak istedim böyle bir yöntem mümkünmüdür? sponsorluk vasıtasıyla yapılan işlemlerde evrak masrafları gerçekten 5000 dolara yakın tutuyor mu? yoksa bu bir tezgah mı dolandırıcılık işimi emin olamadım?

• Arkadaşlar ben adama önce bir foruma sorayım deyince isterseniz bu mevzuyu hoşgörü ile kapatabiliriz dedi. Adam korktu çünkü dolandırıcı bunlar dikkat edin arkadaşlar size de özelden böyle mesaj attılarsa galeye almayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: Sponsorluk vasıtasıyla Green Card elde etme?

Merhaba arkadaşlar az önce bana bu forumdan özelden yeni kayıt açmış birisi mesaj attı.
    şöyleki bana Merhaba marcus94;

"ABD içinde iş olanakları arayışınız sürüyor mu ?Faydam olabilir". diye mesaj attı ben de evet nasıl bir faydanız olucak dedim. Kendisi de'' sponsorluk programıyla kart almanıza faydam olur. iş yetenekleriniz bulmanızı kolaylaştırır, ben ortam sağlayabilirim sadece" dedi. sonrasında bana sürecin ağustosta başlatılacağını aralık ayı gibi de green cardı alabileceğimi söyledi. bu süreç için ise 5000 dolara yakın bir evrak işi masrafı çıkacağını bunu kendisine değil de amerikan konsolosluğu gibi yerlere her işlem için ayrı ayrı toplamda 5000 dolara yakın birkaç fee ödeyeceğimi ve bu sayede green card alabileceğimi söyledi. Size de sormak istedim böyle bir yöntem mümkünmüdür? sponsorluk vasıtasıyla yapılan işlemlerde evrak masrafları gerçekten 5000 dolara yakın tutuyor mu? yoksa bu bir tezgah mı dolandırıcılık işimi emin olamadım?

Bana ismini ulastirabilir misiniz? Ben de kendisine ulasip neden ozel yolla ulastigini sorusturayim.

Biraz once benzer bir konusmaya dair baska bir uyemizden mesaj geldi bana, ayni kisi olacagini tahmin ediyorum...

Daha once buna benzer bir konuyu surada anlatmistim, benzer bir dolandiricilik yolu gibi gorunuyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2375/h1b-vizesi-ilgili-olarak-videodaki-bilgiler-ne-kadar-doğru

Suraya da bilgi icin Green Card alma yontemlerini ilistireyim:

green-card-alma-yontemleri.png

• Bana Dubai'de biri denk gelmisti, ABD li bir çift, avukatlarmiş. 30.000 USD ye hiç green card vs olmayan birini vatandaşlığa aldırırız demişti.

• @crazycells, Vize durumu ornegin f1 ogrenci yada b2 turist olan biri is konusunda sponsor oldugunda green card almasi icin yasal suresini korumasi gerekiyor mu ? f1 uzun oldugu icin korunabilir fakat b2 turist vizesi suresi en fazla 6 ay oldugu icin nasil bir yol izlenmesi gerekiyor ve ne kadar sure icerisinde green card cikiyor acaba 1,5-2 yil gibi birseyler duydum ve sonrasinda isverenin yanindan ornegin ayrildiginda green card yanmiyor diye biliyorum ama tabi en az 6 ay 1 yil durulmasi daha iyi olucaktir diyorlar. Avukat masraflarininda dediginiz gibi 5-10bin arasi tuttugu ortalama ongorulebilir ayrica isveren e de herhangi bir odeme yapiliyormu?

• @caglarcan Vallaha kardeşim dediğin gibi bir yol varsa yada sponsorluk olarak gidebiliyorsak bul ben vereyim 30 bin doları halletsinler

• @Gabriel, içinde söyledi: Sponsorluk vasıtasıyla Green Card elde etme?

@caglarcan Vallaha kardeşim dediğin gibi bir yol varsa yada sponsorluk olarak gidebiliyorsak bul ben vereyim 30 bin doları halletsinler

abd sponsorlukla green card aldiracak is verenler varsa iletisime gecilebilir. Tum masraflarini kendin karsilarsin cunku is veren icin maddi kulfet bunlar. Hepsini siz karsilarsiniz anlasirsiniz olabilir tabi boyle bir is veren sponsor bulmaniz gerekli herkes kabul etmiyor malesef gerci parasi neyse verilecekse belki birkez daha dusunur karsiliksiz malesef kimse kimseye yardim etmiyor bu devirde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: Sponsorluk vasıtasıyla Green Card elde etme?

@crazycells, Vize durumu ornegin f1 ogrenci yada b2 turist olan biri is konusunda sponsor oldugunda green card almasi icin yasal suresini korumasi gerekiyor mu ? f1 uzun oldugu icin korunabilir fakat b2 turist vizesi suresi en fazla 6 ay oldugu icin nasil bir yol izlenmesi gerekiyor ve ne kadar sure icerisinde green card cikiyor acaba 1,5-2 yil gibi birseyler duydum ve sonrasinda isverenin yanindan ornegin ayrildiginda green card yanmiyor diye biliyorum ama tabi en az 6 ay 1 yil durulmasi daha iyi olucaktir diyorlar. Avukat masraflarininda dediginiz gibi 5-10bin arasi tuttugu ortalama ongorulebilir ayrica isveren e de herhangi bir odeme yapiliyormu?

Sirketler size kolay kolay Green Card icin sponsor olmazlar. Sizin dediginiz durumda once en mantikli yol bir calisma vizesine gecis yapmak:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

H1B, L gibi calisma vizelerine gecis yaptiktan sonra Green Card icin sponsorluk istemeniz daha dogru ve daha kolay olur.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk vasıtasıyla Green Card elde etme?

@vermaynen, içinde söyledi: Sponsorluk vasıtasıyla Green Card elde etme?

@crazycells, Vize durumu ornegin f1 ogrenci yada b2 turist olan biri is konusunda sponsor oldugunda green card almasi icin yasal suresini korumasi gerekiyor mu ? f1 uzun oldugu icin korunabilir fakat b2 turist vizesi suresi en fazla 6 ay oldugu icin nasil bir yol izlenmesi gerekiyor ve ne kadar sure icerisinde green card cikiyor acaba 1,5-2 yil gibi birseyler duydum ve sonrasinda isverenin yanindan ornegin ayrildiginda green card yanmiyor diye biliyorum ama tabi en az 6 ay 1 yil durulmasi daha iyi olucaktir diyorlar. Avukat masraflarininda dediginiz gibi 5-10bin arasi tuttugu ortalama ongorulebilir ayrica isveren e de herhangi bir odeme yapiliyormu?

Sirketler size kolay kolay Green Card icin sponsor olmazlar. Sizin dediginiz durumda once en mantikli yol bir calisma vizesine gecis yapmak:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

H1B, L gibi calisma vizelerine gecis yaptiktan sonra Green Card icin sponsorluk istemeniz daha dogru ve daha kolay olur.

Tadinik birini bulmak yada tum masraflarin sahsim tarafindan karsilanacagini isvereni herhangi bir maddi kulfete sokmayacagimi soylersek belki olmak isteyen birileri cikabilir. 🙂 Karsilikli anlasma.

• @vermaynen bende adam karsılasın demıyorum kı kendım karsılarım tum masrafları yeterki düzgün güvenilir bir kişi olsun masrafları neyse verırım yanında da calısırım sorun yok .üstüne 3-5 birşeylerde verırız bu sekılde sponsor olacak adam varsa .Sırket olayı dıger türlü basvuru felan ben ınanmıyorum kimse üstün yetenekli degilsen yada çok iyi bir uzman yazılımcı felan olmadıgın taktırde cok zor .Dün bir video izledim cocuk diyorki ben bu sekilde geldim mevsımlık isçi hani sponsor ol ben iyi de calısıyorum kalayım .Sahibinin cevabı aynen şu neden olayım ki tabi ki iyi çalısacaksın senden sonra gelende çalışacak çalışmazsa kovarım )) Olay bu kadar basit o yüzden ben inanmıyorum bu şekilde gidilse dahi en fazla bir sene çalışıp dönmenın faydası yok .Düzgün bir adam olacak parasını vereceğiz adam yapacak olay bu

@vermaynen bende adam karsılasın demıyorum kı kendım karsılarım tum masrafları yeterki düzgün güvenilir bir kişi olsun masrafları neyse verırım yanında da calısırım sorun yok .üstüne 3-5 birşeylerde verırız bu sekılde sponsor olacak adam varsa .Sırket olayı dıger türlü basvuru felan ben ınanmıyorum kimse üstün yetenekli degilsen yada çok iyi bir uzman yazılımcı felan olmadıgın taktırde cok zor .Dün bir video izledim cocuk diyorki ben bu sekilde geldim mevsımlık isçi hani sponsor ol ben iyi de calısıyorum kalayım .Sahibinin cevabı aynen şu neden olayım ki tabi ki iyi çalısacaksın senden sonra gelende çalışacak çalışmazsa kovarım )) Olay bu kadar basit o yüzden ben inanmıyorum bu şekilde gidilse dahi en fazla bir sene çalışıp dönmenın faydası yok .Düzgün bir adam olacak parasını vereceğiz adam yapacak olay bu

Aynen katiliyorum ustun yetenekli olmamiza gerek yok sponsor olacak kisinin isiyle bizim yetkinliklerimizin ortusmesi gerekiyor yani firmasindaki is pozisyonu kriterlerine sahip olmamiz gerekli. Dedigin gibi masrafi neyse karsilanir hatta uzerine 3-5 biseyler de verilecek bu sekilde olabilecek bulmak da biraz sans isi sanirim. Zaten soyle de birsey var tum kosullari kabul edilse bile son sozu yine vize memuru verecek okadar para verip vize cikmadiktan sonra verilen para da yanicak onu da goze almak gerekiyor.

• @vermaynen orasıda artık şans ama elinde sonunda alırsınz vizeyi bende o çok büyük problem değil )

@vermaynen orasıda artık şans ama elinde sonunda alırsınz vizeyi bende o çok büyük problem değil )

Bakalim kismet once gidip bir sponsor bulmak lazim orda. Sonrasi sans a kalmis. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |