Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bidünya babasını üzmesi konusunda demiştim yoruluyorum

• ⭐⭐⭐

@bidünya aynen kardeşim. zaman su gibi akıp geçiyor bazen canım sıkıldıkça benim büyük kızla oğlanı alıp bakın bizim zamanımızda şunlar vardı diyorum kızla oğlan ne dese iyi baba siz yaşlanmışsınız müzelik olmuşsunuz diyorlar zamane çocukları işte. 🙂

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya babasını üzmesi konusunda demiştim yoruluyorum

her zaman her yaşta ayrı stresleR ve endişeler oluyor ne yazıkki. Şimdiki çocuklarbizim gibi değil (düşünmek bile istemiyorum) şiddeti ya da kötü sözü asla kabul etmiyorlar. Kendinizi düşünsenize hiç mi anne babanızı üzmediniz. Önemli olan her zaman sakin kalmak. Zaten anne baba olmak başlı başına stres😣

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya aynen kardeşim. zaman su gibi akıp geçiyor bazen canım sıkıldıkça benim büyük kızla oğlanı alıp bakın bizim zamanımızda şunlar vardı diyorum kızla oğlan ne dese iyi baba siz yaşlanmışsınız müzelik olmuşsunuz diyorlar zamane çocukları işte. 🙂

hahaha abi yaa😂😂😂 gerçekten zamane çocukları fena ama ben asla kabul etmiyorum ve hala çok gençolduğumu iddia ediyorum. Onlarda mecbur kalıyor öyle görmeye😀

• ⭐⭐

@bidünya yoo düşününce cidden bizim öyle değilmiş kendi halimizde çocuklardık sevmek ayrı çok seviyorum ama birde karşı gelmese tamam babacım dese (hayal işte) 🙂

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

hahaha abi yaa😂😂😂 gerçekten zamane çocukları fena ama ben asla kabul etmiyorum ve hala çok gençolduğumu iddia ediyorum. Onlarda mecbur kalıyor öyle görmeye😀

gençlik konusunda benimde kaygım yada sıkıntım yok çok sükür 🙂 sakallar hafiften beyazlamış saçlar beyazlamış hafiften sorun etmiyorum 🙂 ama bazende çocuklarımı görünce ula bu uşaklar benimmi ben ne ara baba oldum diyorum kendi kendime 🙂 oğlan çok yaramaz annem diyorki aynı sen hiç farkı yok tutabilene aşkolsun. öğretmeni geçen dediki siz bu çocuğa ne yediriyorsunuz sınıfta bir tek ahmet taha yaramaz nerden buluyor bu enerjiyi diyor hocam dedim çocuk işte deyip geçiştirdim 🙂

• ⭐⭐⭐

@bidünya yoo düşününce cidden bizim öyle değilmiş kendi halimizde çocuklardık sevmek ayrı çok seviyorum ama birde karşı gelmese tamam babacım dese (hayal işte) 🙂

şimdi çocuklar,a laf söz anlatmak zor bak mesela kızıma hiç vurmadım. ama oğlan,a iki kere vurdum köpekler gibi pişman oldum ama oldu bir kere tabi sonrasında ne istediyse aldım yerine getirdim. ben 40 yaşında olmama rağmen evde misal uzanmışım babam geldiği an hazır ola geçerim babam oturana kadarda oturmam asla bu saygıyla alakalı ama bizimkiler eve girdiğimizde elinde ya kumanda televizyon izliyor bacak bacak üstüne atmış yada elinde telefon babamı gelmiş eşşekmi gelmiş umurunda değil. aslında birazda hata suç bizlerde var biz görmedik yaşamadık çocuklarımız yaşasın dedik şımarttık hep çocukluğumuzdaki yaşamadığım eksiklikleri onlar yaşamasın mantığı ile hareket ettik.

• ⭐⭐⭐

elbette evlat sevilmez mi. Ama şimdiki çocuklar gerçekten çok zor. Bir kere birçok şeyi bilerek büyüyorlar ve böylece herşeyi bildiklerini sanıyorlar. Bir de herşeye sahip olmaları ayrı konu. Biz de istiyoruz ki biz nasıl anamıza babamıza koşulsuz şartsız itaat ediyorsak evlatlarımızda bize etsin. Ama malesef artık öyle değil. O yüzden önce bunu kabul edip sonra da mümkün olduğu kadar kendi gelişimimizi ve güncellememizi devam ettirmem lazım. Yoksa çatışmalar büyüyerek devam eder. Naçizane tavsiyem asla yaşlıymış gibi davranmayınki zaten değilsiniz. Her zaman öğrenmeye açık olun. Onları anlamaya çalışın. Onların tezlerini çaktırmadan çürütün ki içten içe sizin doğruyu bildiğinizi göreceklerdir. Ben böyle yapıyorum çok rahatım. Yoksa iki ergen kızla nasıl başederdim. Baba hayat telaşesindeyken.

• ⭐⭐

@bidünya ben sorgulamasını seviyorum da birşey söylenince 50 defa niye demesi kanı sıçratıyor beynimde ben öğrensin istiyorum şimdi bile okulda öğren ingilizce diyorum saygı istiyoruz da göremiyoruz oralara gidersek ilin amerikalısına anlatamayız 🙂 en zoru o olur herhalde hani çocuğa kızıyor vs. diye malum kültür şoku yaşanacak illa ki

• ⭐⭐⭐

@bidünya ben sorgulamasını seviyorum da birşey söylenince 50 defa niye demesi kanı sıçratıyor beynimde ben öğrensin istiyorum şimdi bile okulda öğren ingilizce diyorum saygı istiyoruz da göremiyoruz oralara gidersek ilin amerikalısına anlatamayız 🙂 en zoru o olur herhalde hani çocuğa kızıyor vs. diye malum kültür şoku yaşanacak illa ki

çok haklısınız ama sabır emin olun onlar her şeyi anlıyorlar. Sizin ne kaygılarınız var içinizde kim bilir. İnsan evladına yansıtmak istemiyor. Ama gerektiği zaman yansıtmak gerek. Anlatın emin olun anlamamış gibi davransa da anlayacaktır. Çocukları gerçek dünyadan uzak tutmak istiyoruz hep mutlu olsunlar istiyoruz ama yanlış yapıyoruz bence iyiyi kötüyü bilsinler kaugılarımızı da bilsinler.

• ⭐⭐⭐

şimdi çocuklar,a laf söz anlatmak zor bak mesela kızıma hiç vurmadım. ama oğlan,a iki kere vurdum köpekler gibi pişman oldum ama oldu bir kere tabi sonrasında ne istediyse aldım yerine getirdim. ben 40 yaşında olmama rağmen evde misal uzanmışım babam geldiği an hazır ola geçerim babam oturana kadarda oturmam asla bu saygıyla alakalı ama bizimkiler eve girdiğimizde elinde ya kumanda televizyon izliyor bacak bacak üstüne atmış yada elinde telefon babamı gelmiş eşşekmi gelmiş umurunda değil. aslında birazda hata suç bizlerde var biz görmedik yaşamadık çocuklarımız yaşasın dedik şımarttık hep çocukluğumuzdaki yaşamadığım eksiklikleri onlar yaşamasın mantığı ile hareket ettik.

OluR abi insanız. Bizim de hatamız olur ama diyorum ya hep çocukları gerçeklikten uzak tutmaya çalışmak ters tepiyor sonra. arkadar gibi davranırken ana baba olduğumuzu da unutturmamak lazım. Valla bu devirde çocuk yetiştirmek kıldan ince kılıçtan keskin. Çok yumuşak olsan olmuyor sert olsan hiç olmuyor. Dengeyi tutturmak zor..

• Çok hızlı bir başlık burası ve yazdıklarım güme gidebilir ama paylaşmak istedim. Gerekirse başka başlıklarda da paylaşırız.

Şu 32 bin dolar en az olması gerek mevzusu ile ilgili olarak ben de bir analizimi aktarmak isterim.

Market alışverişleri ile ilgili daha önce gerçekleştirdiğim, "Migros vs Walmart" gibi kıyaslamaları bu çalışmada da kullandım.

Öncelikle bu sayfada olan arkadaşlar doğmamış çocuğa don biçmek olarak nitelendirebilir yazdıklarımı. Sadece kişisel tecrübelerim ve araştırmalarım sonucunda aşağıdaki bilgileri sunuyorum. Olur veya olmaz, mentalitem en kötü birikim yapmış oluruz şeklinde.

Daha önce 4 yaz ABD'de çalıştım ve bulundum (J1, B2). Araç aldım, araç sattım, ev kiraladım, ehliyet aldım, SSN aldım, hastaneye gittim.. Canlı tecrübelerimin yanı sıra, araştırma vb yollarla elde ettiğim bilgiler de mevcut. Bir miktar tecrübe de barındırdığı için bu analizin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Tüm hesaplar Evli, 5 yaş altı çocuğa sahip 3 kişilik bir ailenin, NY'a uçup, araç alıp NC-Cary'e gitmesi senaryosu için yapılmıştır.

Öncelikle değerlendirmeleri ikiye böldüm. Biri "gittikten 15 gün sonrasına kadar" diğeri ise "yerleştikten sonra her ay" şeklinde.

Önce Senaryo 1 (Gittikten 15 gün sonrasına kadar) bölümünü açıklamaları ile aşağıda sunuyorum.

alt metni

Bu noktadan sonra aylık olarak ihtiyaçlar gösteren Senaryo 2 (Yerleştikten sonra her ay) belirledim.

alt metni

O halde ihtiyaçlar aşağıdaki gibi oluşuyor.

• Kötü Senaryo'da: $23000+($3250xAy)
    • İyi Senaryo'da: $14000+($1900xAy)
    • Ortalamada: $15700+($2300xAy) şeklinde bir hesap ortaya çıkıyor.

Bu noktada kaç ay sonunda iş bulacağınıza bağlı olarak ihtiyaç duyulan miktar değişecektir. Ortalama değerler mümkün olduğunca gerçekçi yazılmıştır. İyi senaryo yani minimum değerler ise oldukça düşük ihtimaldedir.

İngilizce seviyesi, iş tecrübesi, meslek ve diğer şans faktörleri toplam ihtiyacı belirleyecektir.

Konsolosluk ile görüşmede bu detayda bir araştırma yapsak bile aktarma imkanımız yok. Kısıtlı süre vb. Bankada gösterilmesi gereken varlık bir şekilde gösterilirse (arsa, ev satışı, araç satışı, hisse senedi satışı sonunda hesaba aktarılırsa) sorun kalmayacak. Bir sonraki aşamada buna benzer bir araştırma gidilecek bölgeye göre yapıp ona göre hazırlıklı gitmekte fayda var.

Tabi küçük ev eşyaları, nevresim ve diğer küçük eşyalar, tecrübelilerin aktardığı bilgilere istinaden buradan oraya götürülecek.

Umarım faydalı olabilir. Kişisel olarak değişkenlik gösterse de benzer yolu izleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Archie, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çok hızlı bir başlık burası ve yazdıklarım güme gidebilir ama paylaşmak istedim. Gerekirse başka başlıklarda da paylaşırız.

Şu 32 bin dolar en az olması gerek mevzusu ile ilgili olarak ben de bir analizimi aktarmak isterim.

Market alışverişleri ile ilgili daha önce gerçekleştirdiğim, "Migros vs Walmart" gibi kıyaslamaları bu çalışmada da kullandım.

Öncelikle bu sayfada olan arkadaşlar doğmamış çocuğa don biçmek olarak nitelendirebilir yazdıklarımı. Sadece kişisel tecrübelerim ve araştırmalarım sonucunda aşağıdaki bilgileri sunuyorum. Olur veya olmaz, mentalitem en kötü birikim yapmış oluruz şeklinde.

Daha önce 4 yaz ABD'de çalıştım ve bulundum (J1, B2). Araç aldım, araç sattım, ev kiraladım, ehliyet aldım, SSN aldım, hastaneye gittim.. Canlı tecrübelerimin yanı sıra, araştırma vb yollarla elde ettiğim bilgiler de mevcut. Bir miktar tecrübe de barındırdığı için bu analizin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Tüm hesaplar Evli, 5 yaş altı çocuğa sahip 3 kişilik bir ailenin, NY'a uçup, araç alıp NC-Cary'e gitmesi senaryosu için yapılmıştır.

Öncelikle değerlendirmeleri ikiye böldüm. Biri "gittikten 15 gün sonrasına kadar" diğeri ise "yerleştikten sonra her ay" şeklinde.

Önce Senaryo 1 (Gittikten 15 gün sonrasına kadar) bölümünü açıklamaları ile aşağıda sunuyorum.

alt metni

Bu noktadan sonra aylık olarak ihtiyaçlar gösteren Senaryo 2 (Yerleştikten sonra her ay) belirledim.

alt metni

O halde ihtiyaçlar aşağıdaki gibi oluşuyor.

• Kötü Senaryo'da: $23000+($3250xAy)
    • İyi Senaryo'da: $14000+($1900xAy)
    • Ortalamada: $15700+($2300xAy) şeklinde bir hesap ortaya çıkıyor.

Bu noktada kaç ay sonunda iş bulacağınıza bağlı olarak ihtiyaç duyulan miktar değişecektir. Ortalama değerler mümkün olduğunca gerçekçi yazılmıştır. İyi senaryo yani minimum değerler ise oldukça düşük ihtimaldedir.

İngilizce seviyesi, iş tecrübesi, meslek ve diğer şans faktörleri toplam ihtiyacı belirleyecektir.

Konsolosluk ile görüşmede bu detayda bir araştırma yapsak bile aktarma imkanımız yok. Kısıtlı süre vb. Bankada gösterilmesi gereken varlık bir şekilde gösterilirse (arsa, ev satışı, araç satışı, hisse senedi satışı sonunda hesaba aktarılırsa) sorun kalmayacak. Bir sonraki aşamada buna benzer bir araştırma gidilecek bölgeye göre yapıp ona göre hazırlıklı gitmekte fayda var.

Tabi küçük ev eşyaları, nevresim ve diğer küçük eşyalar, tecrübelilerin aktardığı bilgilere istinaden buradan oraya götürülecek.

Umarım faydalı olabilir. Kişisel olarak değişkenlik gösterse de benzer yolu izleyebilirsiniz.

elinize sağlık tam bakamadım çıkmam lazım ama sonra daha detaylı inceleyelim. Kafamızda milyon tane bilgi var hepsi de darmadağın. Böyle toplu bir tablo yapılması çok iyi olmuş.

• ⭐⭐

@Archie şimdi herkes şu konuyu es geçiyor esas olan bu turist vizesinde bile kişiye göre senaryoya göre vize verilip verilmeme değişiyor onun için konsoloslukta buna göre kişiye göre analiz yapıp vize görüşmesi yapıyor diğerleri hep değişken para teminat vs.

• ⭐⭐

ama dediğiniz harcamalar da zaten olacak harcamalar 3 aşağı 5 yukarı bu da bir gerçek

• @haymatlos_ Selamlar, evet doğrudur. Ben gösterilecek para = harcanacak para gibi görülmesin düşüncesindeyim.
    32 Bin dolar gösterin, vize alırsınız bence. Ama 32 bin dolar harcayacaksınız diye bir durum yok. Onu diyen forumdaş, harcayacaksın zaten de dediği için böyle bir araştırma sundum.
    Gösterilecek miktarın ve vize onayının kişisel tecrübe, yaş, medeni durum, gidilecek şehir, meslek gibi şeylere bağlı olduğu kanaatindeyim ben de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Hasan-HASAR aynı şeyleri yaşıyoruz

• @aysegul benim eşimde aynı durumda 😊 1 yaşında kızım 4 yaşında oğlum var. Ben okuyorum ona onun pek vakti olmuyor

• ⭐⭐

Herkese merhaba oooo ben yokken baya bir sohbet olmuş sabahtan beri üzerimde bir ağırlık neyseki sizin yazıları okudukça kendime gelir gibi oldum. Benim cocuklarda biri 3 biri 14 yaşında biriyle saklanbaç oynarken diğeriyle ergenlik mücadelesi veriyorum ve babadan çok benimle çatışma içerisinde sabredicem diye içime ata ata çatlayacak durumdayım ama sabretmek zorundayım şimdiki çocuklar bizim zamanımızdaki gibi değiller bu arada benimde yaş oldu 40

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |