Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV 2020'ye istanbul'dan kimler aday acaba.herkes oraya gidince görüşürüz diyor ama burada belkide her gün insanlar forumda konuştuğu kişiler ile istanbul da yüzyüze bakarak geçiyordur.kimse farkında bile olmadan.

• @sadikcagan istanbul küçükçekmeceden müracaat etim.

• sisli nisantasi

• @sadikcagan burdayız abi
    istanbul avp. yakası bakırköy-ataköy
    bir buluşma bile org. edilebilir

• Merhabalar,
    İst-Avcılar

• @onursevgi süpermiş.bende eyüp.3 sene bahçelievler de çalıştım.öğle arası ataköye geçip geziyor-yürüyüş yapıyordum.güzel mütevazi sakin yer.

• gönül ister ki hepimize çıkarda abd ye gidince birbirimize destek oluruz.insan gurbette aynı dili konuştuğu aynı kültürden olan arkadaşlıkları arar.manevi anlamda süper olur.

• @sadikcagan Bizim insanımız gurbette birbirine pek yardımcı olmuyor diye duymuştum, en azından Avrupa'da öyle, ABD'yi bilemiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik dünyanın neresdine giderseniz gidin hep var amerikaya gidipte CAN ÇOLPAN ver elini amerika youtube videolarını seyrewtmeyen yoktur tüm videolarını sildi sırf bu olaydan dolayı. 4 ay oldu gideli evrim tayanç son videosunda sitem ediyor. aynı şekilde bu forumda semavi ismi youtube kadir zora da artık yaka silkiyor. Ülke önemli değil yani

• @ayvalik10 hocam boşun da dememişler hacı hacıyı mekkede, hoca hocayı tekkede , hemşeri hemşeriyi ... diye . Türkiye coğrafyasının insani ne kadar yardımsever ve anlayışlı olsa bile malesef bir o kadar da bencil ve çekememezlik oluyor. Zaten bizim ülkemizin problemi de bunlardan kaynaklanıyor . Keza kendimden örnek vermek gerekirse ; arkamdan çok fazla su şekilde yorumlar duydum , ulan fırınları var , tarlası bağı var evi arabası var üstüne gidip birde başkasının işinde çalışıyor diye. Bunu söyleyen de öz be öz kuzenim . Daha ben arkadaş eş dostu geçtim . 1. Dereceden akrabalarımdan hiçbirinden şöyle birşey duymadım. "Helal olsun oğlum sana iyi kötü diye iş ayırmıyorsun evine 3 kuruş fazla para getirmek için geceni gündüzüne katıyorsun." Duyduğum şeyler genelde oğlum dara düştüm yardım et . Kuzen dışarda çekim var . 3 bin eksik 2 günlük versene . Olmayınca yada vermeyince de ulan çalışıyor çalışıyor para yok diyor . Yada o kadar parası var işimiz düşünce halletmiyor diye yada ulan ne çok kazanıyor kesin işlerinde hile hurda var diyorlar. Onun için genelde türkler birbirini gurbette dara düşürüyor veya zarar veriyor gibi şeyler duymak şaşırtıcı olmuyor . Önemli olan insanın karşısındakinin yaptığı yardımın değerini anlayabilmesidir. Keza olurda gidersek Kadir beyden araç alacağım. Sonuçta işi bu para kazanması da lazım ve kazanacak da lakin bir başkası kadir beyin 3000 dolara alıp çok az olan sorunları çözdükten sonra ona kalacak 100 200 yada 500 doları çok görebilir lakin aslında bir başkasına gitse ayni aracı tamiratı yapılmadan 3500 satacağını hesaba katmaz .

• Sayın @mr-hakan Her harfine katılıyorum arkadaşım Hani atasözü varya Düşmanı arama sağda solda anan bile doğurur tabi bunu genelleme yapamayız ailesi için değil malını canını verecek insanlar var onlara haksızlık edemeyiz .Ben sıkınlı yaşamış çevremdeki insanların çoğunun hısım akrabadan muzdarip olduğuna coğu zaman şahit olmuşumdur .
    Kadir bey zaten kalitesini ortaya koymuş insanlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıyor .
    İnşallah bizimde işimiz düşer tanışma şerefine nail oluruz kendisi ile

Bu arada anadolu yakası üsküdar dan katılıyoruz çekilişe her zaman dediğim kendini göçmek için hazırlamış kafa ve mantalite olarak çok arzulayan herkese nasip olsun

• Bende istanbul güngören arkadaşlar umarim mayısta çıkar hepimize .

• Arkadaşlar çıkınca orada ve oraya daha gitmeden yardıma ihtiyacımız olacak birbirimize destek olmalıyız o dönemde. Oradakileri boşverin genelde ordakiler kendi dertlerindeler .

• @ayvalik10 sizlerde haklısınız arkadaşlar.diyecek birşey bulamadım.

• Herkese merhaba, ilk mesajım İstanbul'a olsun. Yardım etme-etmeme konusunda her iki tarafa da hak veriyorum. Askerlik yapanlar tecrübelerini hatırlasınlar, her telden insan mevcut. Evrim hanımın son videosunda sitem ettiği insanlar var mesela hatta Can bey vlogu kapattı vb. Kim ne kadar anlayıp ne alırsa o kadardır. Kadir Zora (@semavi) beyin son paylaşımlarından birinde araç telefon şarjı ve tutacağı mümkünse yanınızda getirin çünkü ayak basar basmaz ikinci adımınız araba olmak zorunda oluyor ve sıkıntı çekebilirsiniz demişti. Düşündüm bana mantıklı geldi aldım. Sen dinlersin mantıklı gelmez ne alaka adam ne saçmalamış diye düşünür bir de altına yorum döşeyip küfür edersin. Tamamen ne alıp almadığınla ilgili... Misal ben kesinlikle büyük konuşmak istemem ama elimden geldiğince herkese yardım etmeyi düşünürüm ama youtube kanalı mı? tövbeler tövbeler 🙂 herkese bol şans, saygılar, sevgiler.

• @sadikcagan ataköy çok başka abi doğup büyüdüğüm yer başka bir yere gittiğim zaman binalar boğuyo resmen 😃

• destek konusu çok farklı yerlere çekilmiş sadık abi herkesi kendisi gibi gördüğü için yardımlaşmak destek olmak konusunda çok güzel sölemiş aynı fikirdeyim
    art niyeti olan insanlar illaki olacaktır ama konuyu farklı boyuta çekmeye gerek yok isteyen yardım eder isteyen etmez.insan ektiğini biçer bu hayatta
    sadık abi sen gönlünü ferah tut 😃 iyi düşünelim iyi olsun 🙂

• @onursevgi fazla uzağa gitmene gerek yok ataköyden yolun karşısına şirinevler tarafına geçsen yeterli doğal yaşam işte orda emsal olarakta görebilirsin orayı 🙂

• @onursevgi DV 2020 istanbul adaylari burada mi? içinde söyledi:

destek konusu çok farklı yerlere çekilmiş sadık abi herkesi kendisi gibi gördüğü için yardımlaşmak destek olmak konusunda çok güzel sölemiş aynı fikirdeyim
    art niyeti olan insanlar illaki olacaktır ama konuyu farklı boyuta çekmeye gerek yok isteyen yardım eder isteyen etmez.insan ektiğini biçer bu hayatta
    sadık abi sen gönlünü ferah tut 😃 iyi düşünelim iyi olsun 🙂

eyvallah.iyi düşünelim ne yapalım.temennim hepimize çıkarda gideriz.kazananlar forumda paylaşırsa iyi olur.inşalah forumda ki herkese çıkar.gittiğimizde eminim birbirimize destek oluruz.

• @sadikcagan umarım herkese çıkar abi aramızdan arkadaşlarımız o mutluluğu yaşar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |