Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 3 yaş için tablet önerisi olan var mı? Evet biliyoruz tartışmalı bir konu ama engel olamadık, evde olunca ister istemez görüyor, merak ediyor ve artık bizden daha iyi kullanıyor. Kindle Fire serisinden mi alsak yoksa Samsung modellerinden birisini mi? Tecrübesi önerisi olan var mı?

• @caglaror Bu konu sıkıntılı ama bizden daha iyi bildiğinize eminim. Çocukların teknoliji den çok fazla uzak kalmasına da pek sıcak bakmıyorum sadece kurallar koymak ve kullanım süresi oluşturmak lazım diye düşünüyorum.

1. Daha uzun bir kullanım ömrü sunması açısından güvenli bir kılıf, tahmininizden çok çabuk kırılacak. (Umarım kırılmaz) 🙂
    2. En az RAM tercihi 2GB veya 3GB olması sizi daha uzun bir süre kullanım sağlayacaktır.
    3. Güncel işletim sistemi olması lazım Aplikasyon yükleme sorunu olmaması açısından
    4. 3 yaş için mümkünse 7 inç üstü almayın elde tutacağı için ağırlık sorunu yüzünden yatarak bakarken yüzlerine düşürebiliyorlar.
    5. 16gb hafıza yerine 32gb olan daha makul olacaktır.
    6. Android olması :)))

Bence markadan ziyade bunlara odaklanmak size daha uzun bir kullanım ömrü sunacaktır..

• benim kızım 6 yaşında ve iki senedir 8" fire tableti var , oldukça kullanışlı ve sıkıntısız , tavsiye ederim

• @sash +1 gerçek kullanıcı tavsiyesi her zaman değerlidir.

• İ pad air 2

• @barış 3 yaş için tablet önerisi (evet maalesef !). içinde söyledi:

@caglaror Bu konu sıkıntılı ama bizden daha iyi bildiğinize eminim.

• Est. ben donanım konusunda hiç güncel bilgilere sahip değilim.

Çocukların teknoliji den çok fazla uzak kalmasına da pek sıcak bakmıyorum sadece kurallar koymak ve kullanım süresi oluşturmak lazım diye düşünüyorum.

1. Daha uzun bir kullanım ömrü sunması açısından güvenli bir kılıf, tahmininizden çok çabuk kırılacak. (Umarım kırılmaz) 🙂
    2. En az RAM tercihi 2GB veya 3GB olması sizi daha uzun bir süre kullanım sağlayacaktır.
    3. Güncel işletim sistemi olması lazım Aplikasyon yükleme sorunu olmaması açısından
    4. 3 yaş için mümkünse 7 inç üstü almayın elde tutacağı için ağırlık sorunu yüzünden yatarak bakarken yüzlerine düşürebiliyorlar.
    5. 16gb hafıza yerine 32gb olan daha makul olacaktır.
    6. Android olması :)))

Bence markadan ziyade bunlara odaklanmak size daha uzun bir kullanım ömrü sunacaktır..

• Teknoloji konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum ama kontrol kısmında zaman ayıramıyoruz. Tamamen kendi haline bırakınca özellikle internet berbat içeriklerle dolu.
    • Amazon Fire Kid versiyonları kılıfla geliyor ve sanırım 2 yıl ne olursa olsun garantisi var (su alma, düşüp kırılma vb durumlarda yenisini veriyorlar).
    • RAM için min 3 bence de en iyisi. min 32GB de disk.
    • Samsung' a alışık. Evdeki de samsung. Ama fiyat ve ne olursa olsun garantisi Amazon için puan yazıyor. İçerik desteği de Samsung'tan çok çok çok fazla.
    • Ağırlık konusunu hiç düşünmemiştim, Samsung alt modelleri ciddi ağır. Ona göre ben de ağırlıklara bakayım. 10'' planlıyordum ama bu durumda yeniden değerlendirme şart.
    • Samsung (Android) konusunda ağırlık belirleyici olacak.
      Inch ve ağırlık konusu çok iyi oldu. Sayın @sash , Sayın @Barış teşekkür ederim.

• Samsung tablet tavsiye ederim tab s modellerinde cocuk modu var kullanisli ve kontrol altinda oluyoe.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bizde Fire HD 8 inçlik tablet var. Tam anlamıyla Android olmadığı için bazı uygulamaları bulmak sıkıntı olabiliyor. Ama ebeveyn kontrolü çok iyi ve isterseniz ücretli/ücretsiz bol kaliteli içerik bulmak mümkün. Ayrıca fiyatına göre sağlamlık ve şarj süresi çok iyi. İndirim dönemlerinde 50 dolara düşünce almanızı öneririm.

• @knnrn Ocak sonu indirim yoksa da illaki almamız gerekecek 🙂 In Amazon we trust.

• Yasaklı

3 yaş çok erken. 😞 ama alacaksanız samsung tavsiye ederim

• Vermemeye çalışın ne olur.

• @bfs @Sinem-Akçam Bizim evde imkansiz maalesef. Mumkun oldugunca kontrollu kullanmasini saglamaya calisiyoruz. Ama evin her yerinde dijital nesneler varken cocuk merak ediyor ve henuz krese gitmediginden de kacinilmaz olarak temas ediyor. Keske mumkun olsa 😞

• Ben de çok engellememek lazım diye düşünüyorum. Kontrol altında tutulduğunda (süre, oynanan oyun, izlenen video vb.) sorun olmayacaktır. Keşke bizlerden bazıları gibi sokakta oynama şansları olsaydı 😕
    Tablet önerim ise öncelikle ağırlık ve boyuttan dolayı en fazla 7" ekran boyutlu olmalı. Android de olmalarından dolayı : Samsung lite ya da Lenovo Tab 7 düşünülebilir.

Benzer Başlıklar

• 53
  • 1
  • 1
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |