Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hasan-HASAR, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 Biz Adanalılar olarak karın ne olduğunu bilmiyoruz. Nasıl birşey yeniyor mu? 😉 Şaka bir yana hâlâ günlük güneşlik, kışa hasret kaldık. İnanılmaz birşey güneşe ateş edenlerin şehri burası 🙂

Toprağım onun için Texas bizim için en iyisi olur 😊

• @ayvalik10 sen niye bu kadar agresifsin🙂

• ⭐⭐

şimdi çekiliş yapıyorlar lise mezunu olacak şartları diyorlar ama gel gelelim vasıflı doktor yazılımcı gibi meslekleri alıyorlar ya da bunu soruyorlar anlamadığım o zaman şartları çekilişin niye öyle yapmıyorlar muhasebeciyim kura çıkar da hazırlanırsam mesleğimi orada yapamam ki gider gitmez ha keza sağlık sigortası da öyle 3 ay süre var giden zaten yaptıracak bi şekilde sormaları garip geldi (yaptırmayana ceza olmasa da anlarım bu soruyu)

• Yasaklı

@Oğuzhan-Sarpkaya 1 kişi. Başka örnek görmedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@profaxes işimize yaramayacak olan bir soruyu sürekli soruyon aşağıdaki linkten isteidğin kadar sorabilirsin
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2239/sayilarla-dv2020/151

• Burada dikkatimi çeken bir şeyi dile getirmek istiyorum. Herkes kart çıkar ve mülakkattan da geçerse her şeyin orada muhteşem olacağına dair kendini inandırmış. Evet moralleri yüksek tutmak önemli ve umutlu olmak lazım ama beklentileri ne çok yüksek ne de çok düşük tutmalıyız bence ki, eğer çıkarsa gidince ne hayal kırıklığına uğramamış oluruz. Zaten diğer durumda her şey olumlu giderse bir problem olmaz beklentilerimizin de üstünde bir hayat yaşarız. Çünkü şunu bilmeliyiz ki burada ne mezunu olursak olalım ya da ne kadar iş tecrubemiz olursa olsun belli başlı istisnalar dışında orada bu özelliklerimizin bir çoğu anlam ifade etmeyecek ve neredeyse her şeye sıfırdan başlamış olacağız.

• @metn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

YouTube’daki göçmenlerin videolarında dikkatimi çeken bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
    Green card çıkan Kişiler hep üniversite mezunu çoğunluğu yüksek lisans dahi yapmış insanlar.
    Lise mezunu henüz görmedim. Olsa da çok azınlık olsa gerek. Bu karta başvuranların büyük çoğunluğu üni. mezunu mu tartışılır. Garip bir durum dikkatimi çekti. Sonuçta loto.

Ben bunun şu durumdan kaynaklandığını düşünüyorum, üniversite mezunu veya yüksek lisans mezunu insan ömrünün 20-25 yılını okumakla geçirmiş olmasına rağmen çalışma hayatında maalesef ülkemiz sınırları içerisinde emeğinin karşılığının verilmediğini, istediği hayat standartının kendisine sunulmadığını fark edince çareyi yurtdışında çalışmakta arıyor ve biraz araştırma sonrası bunun en basit yolu olan green card çekilişi başvurusunu keşfediyor, bu yüzden ben green carda üniversite mezunlarının başvuru sayısının lise mezunlarına göre daha fazla olduğunu ve doğal olarak seçilenler içerisinde üniversite mezunu sayısının bundan dolayı yüksek olduğunu düşünüyorum. Ne acıdır ki lise mezunları içerisinde şöyle bir kesim de var: çevresinden bu çekilişi duyup nasılsa bedava diye başvuru yapıp maalesef Amerika'nın A'sını bile bilmeyen ve talihli olduğunu öğrendiğinde ben ne yapacağım Amerika'da ingilizcem yok birikimim yok kimseyi tanımam etmem diyip bu şansını yakan talihlilerin de azımsanmayacak derecede olduğunu düşünmekteyim. Özetle, genel olarak bu 2 sebepten ötürü green card çıkan kişilerin daha çok üniversite veya yüksek lisans mezunu olduğunu düşünüyorum.

• toplam 4 çocuk ve 6 kişiyiz. çıkarsa -ki umarım çıkar- çok fazla bir masraf beni bekliyor. elimde sadece 20 bin TL .diğer parayı akraba eş dosttan borç alacağımı düşünüyorum. ve sadece amerikaya ayak basana kadar gidecek masrafımı 8000 dolar yani 47 TL olarak hesapladım. Oraya gidince kira, araba, acemiliğin getirdiği masraflar, sigorta, işbulana kadarki masraflar, çocuklarla ilgili masraflar, verhasıl adamlar hesapta para gösterin demekte haklılar ve bu para benim için muhtemelen türk parası ile 200 bin TL nin üzerinde.

• @ayvalik10 cevaplamak zorunda değilsin🙂 link için teşekkür ederim

• ⭐⭐

@şükrü abi benim paraya bişey dediğim yok zaten kur yüzünden eksilerdeyiz de demek istediğim meslek vb. şeyleri haa tr de aynı işleri yapmadım mı yaptım işsiz kaldım mecbur yaptım o yönden gocunmam zaten de hep A sınıfı insan istiyoruz der gibi o zaman çekilişi o şartlara uyanlara yapsaydılar diyorum

• @haymatlos_ Zaten Kanada sistemine geçiş olacak çok sık tarışılan bir konu oldu bu.
    Ama şuan kazananların da hepsi Üni mezunu değil, üni mezunu video vs. daha aktif ve sosyal olabilir.Bu yüzden onları görüyorsun.Lise mezunu sosyal değil demiyorum tabiki ama daha çok bu işleri video youtube boş iş olarak görür ilgilenmez.

• ülkemde güya mühendisim. doktoram var. ve aldığım maaş ülke şartlarına görede iyi ama daha 11 yıllık devlet çalışanıyım. altıma bir araba bile alamadım. verginin de vergisi olan bir ülkede yaşamak gerçekten zor.Allah bu ülkede işsizlere asgari ücretle geçinenlere yardımcı olsun. green kart çıkmazsa nitelikli göçmenlik için bir çok ülkeye başvuracağım. ailece artık kesin gitmekte kararlıyız. gitmek istememizin nedeni ama kesinlikle parasal değil. umarım dostlar ihtiyacı olan arkadaşlara çıkar. kimin hayrına ise bu durum onlara çıksın.

• @dmrtkn Valla toprağım, Bu sıcaklardan kurtulmak isterken orada başka bir cehennemin içine düşmek mi? Düşünmem lazım 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@şükrü
    amerika da hangi işi yaptığın önemli değil ortak tek bir olay var. HUZUR VERMESİ hayatın yavaşlığı koşturmadan kavga dövüş olmadan mesela hangi insanı suratı asık yada san dövecekmiş gibi bakıyor yada omzun yanlışlıkla çarpıp hooooppp birader derdin mi var diye söyler yaşam orada mutlu ediyor iş ondan dolayı çokta tııınnn parayı düşünen yok zaten orada her saatin para zaten. Her zaman söylüyorum @semavi videosunu seyredin. Yol hikayesi videosunu

• ........

• Diğer yukarıda yazılanlarla da ilgili, çıkana kadar bu yıl daha sonraki yıllar kısmet ne zamana ise,
    Bekarım üni vs ailemden uzak kaldım, sürekli görüşme falan olayları yok yani, maddi olarak da kenara para attım.Macera severim yeni yerler görmeyi severim,
    başına da buyruk biriyim.Kısaca maddi manevi ABD veya neresi olursa misal son derece hazırım.
    Bir gün olur da çıkarsa, yinede gitmeden bir yutkunurum 🙂 Evet orada herşey sıfır. artıları ve eksileri var bunun bence.
    Zorlukları göze almadan hiç bir şey olmaz ki bunları da en kötü senaryo olarak yazıyorum.
    Yoksa giden arkadaşların zorluk çektiği aşikar ama karşılığını da alıyor. X bir yerde çalışıyorsa imkanları belli, üzerine biraz daha kendinden verse
    imkanları artıyor. Türkiye de işinin üzerinde zaten sürekli çalışıyorsun bunu da zorunlu olarak yapıyorsun bir çok işyerinde, karşılığında bırak
    maddi bir ödül manevi olarak bile bir dönüş olmuyor.Farkındalık bile oluşmuyor, 2 gün sonra sen bunu da yapmışsın yok yani. Bu konuşmaları yapmak konuyu dağıtıyor sürekli 😃 uzun oluyor araya bir şey giriyor dağılıyor, umarım açıklayıcı olmuştur.

• @Oğuzhan-Sarpkaya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@metn yeso abd ve ibo abd kanalına da bak istersen onların ne yüksek lisansı ne üniversitesi var

Bildiğim kadarıyla ibo abd türkiyede muhasebe müdürlüğü yapmış.yani üni mezunu değilmi

• Bide musa yolcu var oda lise mezunu seçimlerde ayrım yok rastgele ilkokul üniversite fark etmiyor gerekli şartları tamamlayanlar vizeyi alabiliyor

• @sadikcagan muhasebe de okul dan daha çok alaylı olmak önemli, müdür olmak için. Ola da bilir ama, diploma çok büyük önem arz etmiyor.

• @sadikcagan onun eşine çıktı yeso ya açık lise mezunu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |