Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana Kontrol edeceğim, teşekkür ederim hocam

• Bu ileti silindi!

• bana da çekiliş zamanı yazdığım mail adresine geldi. Özellikle ds260 formunu doldururken değiştirmiştim ama yine de eski hesabıma geldi mail

• Arkadaşlar bu maddi geçim kanıtları ile ilgili madde nerede yazıyor bilgisi olan yok mu acaba? Bir de dvselectee.gov sitesine verdiği link çalışmıyor sitenin yönlendirdiği. Bu sayfaya erişebilen birisi var mı acaba? Ben erişemediğim için götürülecek evrakları resmi sitedeki 'if you are selected' aşamasına tıklayınca gelenlere göre götüreceğim. Bilgisi olan, mülakat tarihi alan birisi bilgisini paylaşabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdem9, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar 2 gün önce pasaport konusunda yardım istemiştim.bugün saat 14:30 da randevum vardı ama 11:30da evrak işlerimi hallederek gittim pasaport işlemlerimi hallettim.ankarada ikamet etmemden dolayı hemen pasaport basım merkezine gittim ve saat 15:00da hazır bulunmam halinde ptt ye verilmeden alabileceğim söylendi.şimdi almaya gidiyorum.aklında soru işareti olanlar için yardımcı olabilir!

bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Readytogo88, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar bu maddi geçim kanıtları ile ilgili madde nerede yazıyor bilgisi olan yok mu acaba? Bir de dvselectee.gov sitesine verdiği link çalışmıyor sitenin yönlendirdiği. Bu sayfaya erişebilen birisi var mı acaba? Ben erişemediğim için götürülecek evrakları resmi sitedeki 'if you are selected' aşamasına tıklayınca gelenlere göre götüreceğim. Bilgisi olan, mülakat tarihi alan birisi bilgisini paylaşabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

• @crazycells En başta çekilişe başvururken yazdığımız e-mail adresini öğrenmenin bir yolu var mı? Yazdığım e-mail adresini hatırlıyorum ama hala evrak talep maili gelmemesi beni biraz paranoyak etti her şeyden şüpheleniyorum abi. Sonuçta DS-260 formunu doldurup yolladım, otomatik onay mailinide aldım telaş yapacak bir şey var mı sence? Yani şimdiden şunu şunu yap mesela e-mail at durumu sor gibi verebileceğin bir tavsiye? sonra iş işten geçmiş olsun olmasın diye

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells En başta çekilişe başvururken yazdığımız e-mail adresini öğrenmenin bir yolu var mı? Yazdığım e-mail adresini hatırlıyorum ama hala evrak talep maili gelmemesi beni biraz paranoyak etti her şeyden şüpheleniyorum abi. Sonuçta DS-260 formunu doldurup yolladım, otomatik onay mailinide aldım telaş yapacak bir şey var mı sence? Yani şimdiden şunu şunu yap mesela e-mail at durumu sor gibi verebileceğin bir tavsiye? sonra iş işten geçmiş olsun olmasın diye

onay kodumu unuttum kismindan deneme yaparak bulmayi deneyebilirsiniz.

• @crazycells Kontrol ettim, DS-260'daki aynı e-mailimi orda da kullanmışım, zaten emindim fakat bu şekil tamamen kesinleşmiş oldu. Beklemekten başka bir çarem yok şuan sanırım? Bir yere e-mail falan atsam mı acaba bu durumla ilgili?

• @ozN isterseniz evrak talep email ini beklemeden siz kendiniz istenen evrakları hazırlayarak gönderebilirsiniz, geçen senede uygulandı bu senede yapıldı

Şöyle ki sıralı sistemde KCC evrak talep e-mailleri attığı sırada örnek 9000 ler e-mail almaya başladı ve sizin case numaranız 8000 lerde ama bir türlü siz almadınız, o zaman siz hazırlayıp gönderiyorsunuz

KCC nin gönderdiği evrak talep e-mailinde istenen belgeler zaten belli incelemek ve evrakları hazırlamak için aşağıdaki başlığın ilk iletisini okuyabilirsiniz ⬇⬇⬇
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

• @Muhtaradana nasıl yani mesela benim ki 53k da fakat 55k geldiğine göre bizde gönderebilirmiyiz

• @nfs741
    yok sizin için söylemedim sayın @ozN beyin case numarası 10 binlerde ve bu case bir sonraki bültende büyük ihtimalle cut-off sınırları içerisinde olacak, onun için göndermesinde fayda var

Ama çok yüksek case lerde olup evrak talep emaili gelmeden ruslardan bir çok talihli evraklarını KCC ye gönderdi, bu kişilere 7 ekimden sonra evraklarını gönderdikleri halde, KCC den evrak talep emaili geldi, bunun için bülten sınırırına yaklaşmaya bir talihlinin evrak talep emailini beklemesi lazım

Yani demek istediğim mesela, sen 10 bin case numaran var ve bu case numarasında olan hatta 11-12 bine kadar diğer talihliler evrak talep email i aldı ve evraklarını gönderdi ve hatta onay emaili aldı ama sen hala almadın, hala KCC den bir evrak talep emaili beklemene gerek yok, kendin gerekli evrakları hazırla ve gönder, çünkü diğer bültende büyük ihtimalle numaran cut-off içerisinde olacak ve senin bir mülakat tarihi alman için evraklarını KCC ye göndermen, onlarında onaylaması lazım

• @Muhtaradana Anladım, benim numaram daha current olmadığından biraz daha bekleyim en iyisi olmadı dediğiniz gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells Kontrol ettim, DS-260'daki aynı e-mailimi orda da kullanmışım, zaten emindim fakat bu şekil tamamen kesinleşmiş oldu. Beklemekten başka bir çarem yok şuan sanırım? Bir yere e-mail falan atsam mı acaba bu durumla ilgili?

su an icin sadece beklemeniz yeterli.

• Arkadaşlar merhabalar,
    Belki daha önce soruldu ama yine de emin olmak istiyorum. Ben gerekli evraklar için mail attım ama kafama şu takıldı, ben 2015 yılında Ekim-Mart ayları arasında Almanya'da Erasmus yapmıştım. Son 2 senedir de İspanya,Barcelona'da yaşıyorum. Evrakları gönderirken Barcelona'dan sabıka kaydı gönderdim ama Almanya'dan 6 ayı geçmediği için göndermedim. Henüz bir cevap da gelmedi, Almanya'dan da göndermem gerekiyor muydu?

• @filizkip Almanya'da daha önceden 2 ay 6 ay kaldığınız için polis kaydı almanıza gerek yok

• @Muhtaradana merhabalar 2 ay kalmadim, 6 ay kaldım bu yüzden merak ettim

• @filizkip anladım özür dilerim ben ayların isimlerini görünce 2 ay zannettim😀, Almanya'da 1 yıl yaşamadığınızdan gerek yok, benim bildiğim sadece İngiltere'de önceden 6 ay kalınmışsa bir polis kaydı isteniyor, hatta bu süre konusunda önceden sayın @crazycells e soru sorulmuştu, bu sorunun cevabına bakmak isterseniz⬇⬇⬇
    DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/92121

• Herkese selamlar. Sürece en yakın topic burası olduğundan sizlere sormak istiyorum, sanırım doğru yerdeyim.

Aklıma takılan soru şu Dv2021 için başvurumu yaptım. Diyelim çıktı, eşim Amerika fikrine şuan da tamamen negatif bakmamakla birlikte, süreçle ilgili aklında bazı soru işaretleri var. Sözün özü şuki fikri değişmez ise (başvuruya eşim ile oğlumu da eklemiştim) bu süreci ben tek başıma sürdürebiliyor muyum? Yoksa başvuru da eşim ve oğlumda olduğu için toplu bir şekilde mı yönetmem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

• evet bu soru ne zamandır benim de kafamı kurcalıyordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |