Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

logo-ups-png-ups-logo-1739.png

UPS Personal Vehicle Package Driver

Ihtiyac duyanlar veya Uber, Lyft, Amazon vs gibi islere alternatif arayanlar icin bu bilgiyi aklimda iken paylasayim;

UPS firmasi icin de ayni Amazon Flex gibi sahsi aracinizla paket teslimati yapabilirsiniz.
    Saatlik ucreti $21.00 - $23.00 arasi ve ek olarak mil basina $0.58 odeme yapiyorlar. Neredeyse her buyuk sehirde sezonluk olarak bu pozisyonlar aciliyor.

Amazon Flex yerine bu isi tercih eden ciddi bir kesim var. Ucreti ve ayrica UPS sirketinin olumlu imajindan dolayi daha cok tutuluyor bu aralar.
    Ilgili is ilani "PERSONAL VEHICLE PACKAGE DRIVER" olarak geciyor, detaylar icin mutlaka arastirmanizi tavsiye ederim.

Ornek olarak;

Charlotte, NC;
    https://www.jobs-ups.com/job/charlotte/seasonal-personal-vehicle-package-driver/1187/6177996

Orlando, FL;
    https://www.jobs-ups.com/job/orlando/seasonal-personal-vehicle-package-driver/1187/9788773

Baltimore, MD;
    https://www.jobs-ups.com/job/baltimore/seasonal-personal-vehicle-package-driver/1187/13566231

Austin, TX;
    https://www.jobs-ups.com/job/austin/seasonal-personal-vehicle-package-driver/1187/13353057

• Paylaşım için Teşekkürler, saatlik ücret gayet iyi +58 cent mantıklı bence. @Oktay-İbiş abi senlik bir iş 🙂

• @FreeWoRLD Bilgilendirme için teşekkürler. Ücret iyi duruyor. Gidersem aklımda olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man hayırlısı kardeşim hele bir çıksın sonra seçeneklerimizi yatırırız masaya kararımızı veririz 🙂

• ⭐⭐

paylaşım için thanks

• @FreeWoRLD sanırım kamyonetiniz yoksa yapamıyorsunuz bu işi, araç gerekliliğinde "bed" yani kasa kısmının olması gerektiğinden bahsedilmiş. Gerçi bahsedilen şekilde üstü kapatılan bir kamyonet kasasından daha geniş iç mekanı olan araçlar var ama bilemedim..

"• Vehicles must be under 10,000 pounds and have a covered and secured bed"

• Çok mantıklı gibi . 😉

• ⭐⭐⭐

@VolkanU, içinde söyledi: UPS - Sahsi Arac ile Paket Teslimati (Amazon Flex Alternatifi)

@FreeWoRLD sanırım kamyonetiniz yoksa yapamıyorsunuz bu işi, araç gerekliliğinde "bed" yani kasa kısmının olması gerektiğinden bahsedilmiş. Gerçi bahsedilen şekilde üstü kapatılan bir kamyonet kasasından daha geniş iç mekanı olan araçlar var ama bilemedim..

"• Vehicles must be under 10,000 pounds and have a covered and secured bed"

Buradaki tanim SUV araclarada uyuyor olmasi gerekiyor cunku SUV ile yapan bir kisi biliyorum. O nedenle kamyonet mecburiyeti olmadigindan eminim.

Arac tipi olarak gereksinim tam olarak nedir bilmiyorum fakat arac uzeri kapali oldugu surece uygun oldugunu internette okumustum yorum olarak. Bulabilirsem eklerim ama eminim basvuru yapmak isteyenler daha iyi arastiracaktir.

• Kasim 1 itibari ile calismaya basladim. Saatlik 24 dolar + $0.58 mile basi ucret oduyorlar. Ben SUV kullaniyorum fakat normal sedan aracla calisanlarda var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk ilk olarak hayırlı olsun, bol kazançlar.
    biraz daha detaylı bilgi verme şansınız var mı acaba? kaç saat çalışma oluyor, size nasıl bilgi veriliyor yüklerle alakalı, nasıl paketler teslim ediyorsunuz vb.

genel hatlarıyla bir paylaşım yaparsanız çok memnun oluruz açıkcası.

bir de tabi başvuru ve kabul şartları 🙂

• @ssergenk Detaylı bir şekilde bilgi verirseniz biz de çok mutlu oluruz. Yeni gelen arkadaşlar için iyi bir alternatif gibi görünüyor.

• The location you have selected does not have any available appointment times for the work shift you indicated as your preference. This does not mean this location is not hiring and additional appointment times may become available soon.

houston boyleymis su an :))

• @gucarslan, @thementor

Merhabalar. Dedigim gibi saatlik 24 dolar + 0,58 mile basi oduyorlar. Baslangin icin ilk hafta yaklasik 40-50 stop vermislerdi. Bazi stoplarin 1 paketi bazilarinin 5 paketi olabiliyor yani arabaya 40-50 stop icin ortalama 70-80 civari paket sigdirmaniz gerekiyor. Sigmazsa kalanini terminale geri donup tekrar yukleyip goturuyorsunuz. Ikinci hafta stop sayisi 70-80 civari oldu. Yani ortalama 100-120 paket civari. Bu durumda 2-3 kere terminale gidip gelmek durumda kaliyorsunuz ama onemli degil cunku mile basi odeme aliyorsunuz. Cok agir paketlerde olabiliyor, sadece zarf olduguda oluyor ama arabaniza sigmayacak birseyi size vermiyorlar zaten onlari trucklar hallediyor. Muhtemelen thanksgiving, black friday, xmas zamani paketler dahada artacak.
    Saat 10:30 da basliyorum ise, 4-5 gibi bitiyor. Yani calisma saatiniz size bagli. Aksam 7-8 e kadar takilan Amerikalilar var. Sonradan is imkani olur diye agirdan almiyorum elimden geldigince hizli bitirmeye calisiyorum.
    Basvuruyu upsjobs.com dan yapmistim. Kati sartlari yok. Clean background, clean driver record yeterli. Dedigim gibi sedanla calisanlar var bizim burda ama baska yerlerde belki durum degisebilir. Odeme her hafta cuma gunu direk hesaba yatiyor. Taxlerden sonra 900-1000 arasi bir para geciyor elinize ve sartlara gore cok iyi bir ucret.

Baska soru olursa seve seve cevaplarim:)

• @ssergenk Merhaba, öncelikle hayırlı olsun işiniz. Sormak istediğim bir kaç şey var. Cevaplayabilirseniz sevinirim.
    1 Eyalete göre ücret değişiyor mu? Siz hangi eyalettesiniz?
    2 Maksimum çalışma saati var mı?
    3 Her gün mutlaka gidilmesi gereken bir iş mi?
    Şimdiden teşekkür ederim

• @Pınar-Keser-Binay, içinde söyledi: UPS - Sahsi Arac ile Paket Teslimati (Amazon Flex Alternatifi)

@ssergenk Merhaba, öncelikle hayırlı olsun işiniz. Sormak istediğim bir kaç şey var. Cevaplayabilirseniz sevinirim.
    1 Eyalete göre ücret değişiyor mu? Siz hangi eyalettesiniz?
    2 Maksimum çalışma saati var mı?
    3 Her gün mutlaka gidilmesi gereken bir iş mi?
    Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba.
    1-Eyalete gore ucret degisiyor mu bilmiyorum. Ben Virginia da yasiyorum.
    2-Calisma saati ile iligili herhangi bir bilgilendirilme yapilmadi bana. Elimdeki paketler ne zaman biterse o zaman isim bitiyor, bazen extra paketlerde verebiliyorlar fakat yogun sezonda 9-10 a kadar calisabilecegimizi soylediler. Yani net bir calisma saati yok acikcasi.
    3-Pazartesiden cumaya 5 is gunu calisiyorum, cumartesi gunleri istege bagli olarak calistiriyorlar, pazar gunu izin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim. anladığım kadarıyla araç önemli ama öyle çok da rahatsız edecek tarzda bir durum yok. yine de büyük olması kafa rahatlığı açısından güzel olur tabi.

tekrar teşekkürler, bol kazançlar.

• ⭐⭐

Şuradan @ssergenk in bahsettiği işin ilanlarına ulaşılaiblir. Hemen her yerde alım var :

Burada da farklı deneyimler mevcut:

https://www.reddit.com/r/AmazonFlexDrivers/comments/dmgubm/seasonal_personal_vehicle_package_driver_at/

• @ssergenk Bir soru işareti oldu kafamda belki de anlayamamış olabilirim. İş aslında saatlik ücret üzerine ama bir de paket sayısı değişkeni var. Mesela 80 civarı stop var ve bu işi yaparken siz 8 saatte bitiriyorsunuz, diğer arkadaş 10 saatte bitiriyor. Toplamda ödenecek ücret 80 stop üzerinden mi yoksa saat üzerinden mi olacak? Bir de overtime var mı, varsa sistem nasıl işliyor?

Sizi de yoruyoruz ama hakkınızı helal edin.

• @thementor amazon flex gibi ortalama saatlik is olarak sisteme ekliyor olabilirler

• ⭐⭐

@thementor Benim ilanlardan ve yorumlardan anladığım, tam zamanlı (9-18 M/F) ama sezonluk bir iş. Kadrolu UPS çalışanı olmadığınızdan sendikal haklarınız yok. UPS'de bu hak ve ücretlerin oldukça iyi olduğu söyleniyor. Kadroya geçme şansınız olabiliyor.

Saatlik ücretiniz ve mil başına ödemeniz var. Ücretler haftalık ödeniyor.

Yanlışım ya da eksiğim varsa @ssergenk düzeltirseniz sevinirim.

Benzer Başlıklar

• 140
  • 3
  • 5
  • 69
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |