Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster valla kadından öyle güzel doktor olur ki, ailemizin diş hekimi bir hanımefendi, kendisi kanal tedavisini yaparken uykum bile geliyor
    Tüm erkek doktorlar için söylemiyorum ama geçen yıllarda bir erkek diş hekimine gittim, sanki kanal tedavisi yapmıyordu, içeride hafriyat çalışması vardı, bu kadar kabada olunmaz canım

İkinci karşılaştığınız durum maalesef insanlar tek tip bir modele sokulmak isteniyor ve farklılıklar düşman olarak tanımlanıp, dışlanıyor maalesef ülkemizde
    Maalesef mahalle baskısından dolayı çevremizde rahatça fikirlerimizi ifade edemediğimiz bir hale geldik

Ama ben bu durumun daha genç nesil tarafından düzeltileceğine eminim, bu konularda ümitsiz değilim

aynen öyle bana da başta erkek hemşire olur mu demişlerdi sonra beni arar olmuşlardı staj yaptığım yerlerde 🙂
    mahalle baskısına oldum bittim karşı çıkan ama fazlada dillendirmeyen biriydim buralarda çünkü farkına varamayacaklarını biliyorum bu çevredekilerin boşa niye kendimi yorayım ya.

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana mesleği cinsiyete bağlamak saçmalık önemli olan ne kadar kaliteli yapıp yapamadığı zaten.

• arkadaslar basvuru yaparken dogum yerine il yazilmayacagini sonradan farkettim ama yazmis bulundum sizce nasil etkiler

• @Ahmet-Arslan-0 sorun olmaz,öncelikle gc çıksın ufak şeyleri dert etmeyiniz.

• Merhaba, arşivli adli sicil kaydını e-devletten aldığımda herhangi bir kayıt bulunmuyor. Ama affedilmiş bir kayıtım mevcuttu 2008 yılında. Silinmiş olarak görünüyor, okul boyamıştık grafity felan🙂 bu detaya ulaşabilecekleri bir sorgulama sistemleri var mıdır?

• @profaxes eğer dosyanız T.C devleti nezdinde silindi ise ulaşabileceklerini sanmıyorum. Ki ulaşılsa bile masumane bir suç 🙂 bir sorun teşkil edeceğini de düşünmüyorum (bence)

• bu haber ne anlama geliryor, bizimle ilgisi var mı?

• Başvuru aşamasıyla ilgili sormak istediğim bazı sorularım var;
    1- eğer iki ismimiz varsa birini "first name" kısmına, diğerini "middle name" kısmına mı yazıyoruz?
    2-)bu iki soru aynı,ama farklı kısım için , pasaport bilgilerini girerken de;eğer iki ismimiz varsa birini "first name" kısmına, diğerini "middle name" kısmına mı yazıyoruz?ayrıca pasaportta yazıldıgı gibi mi yazmamız gerekiyor? türkçe karakter de kullanabiliyoruz değilmi ?
    3-) adres yazarken "in care of " kısmına kendi adımızı yazmamız gerekiyor mu? yada boş mu bırakmalıyız? ayrıca adres yazarken türkçe harfleri kullanmak mı kullanmamak mı daha doğru olur?
    4-) district/county/province/state kısmına ne yazmamız lazım? ilçede oturmuyorum, semt te yok ?
    5-)telefon numarası yazarken, +90XXX.. şeklindemi yazmalıyız yada 90XXX.. ? yada sadece 0XXX.. gibi mi?

• @Burak-10 1. Sayfada yer alan videoyu izlerseniz tüm sorularınızın cevabı zaten var.
    1- evet
    2- evet
    3- baskasının adresi ise kim yaşıyorsa ismi,sizin adresiniz ise boş, tüm form izgilizce karakter.
    4- normal açık adresinizi nasıl yazıyorsanız aynı şekilde, örn Edirne- Merkez
    5-+90

• @Concorde 1 ay öncesinin haberi bu. Mülteciler için yapılan bir haber. Buradan GreenCard ile başvuranlar göçmen sınıfında.

• @Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Burak-10 1. Sayfada yer alan videoyu izlerseniz tüm sorularınızın cevabı zaten var.
    1- evet
    2- evet
    3- baskasının adresi ise kim yaşıyorsa ismi,sizin adresiniz ise boş, tüm form izgilizce karakter.
    4- normal açık adresinizi nasıl yazıyorsanız aynı şekilde, örn Edirne- Merkez
    5-+90

cevaplarınız için teşekkür ederim 🙂 ilk sayfadaki video ya da baktım ama formun doldurulmasıyla ilgili herhangi bir kısım göremedim, kastettiginiz "green card a kim başvurmalı" videosuysa ?

• Merhaba bugün işleri halledemedim çarşamba günü pasaport çıkarsam gelmeden başvuru yapabilir miyim e devlet de falan numarası var mıdır ?

• @Burak-10 Rica ederim bol şans, umarım hayırlısı olur.

• @ferhatcb yüksek ihtimal hallede bilirsiniz.E devlet üzerinde görünüyor, pasaport numarası, pasaport sırası var mı çarşamba gününe baktınız mı ?

• @ferhatcb ben istanbulda yaşıyorum. Geçen hafta perşembe başvurmuştum, cuma günü kargoya verildi ve bugün baktığımda e-devlet de seri numarası gözüküyor. Onun dışında kargo cumartesi günü sabahı istanbul'da bulunduğum ilçenin aktarma merkezine geldi 29 ekim sebebiyle muhtemelen 30 ekimde teslim alacağım büyük ihtimalle.

• @Nothing-Man Yaşadığım yer küçük bir yer sıra olacağını zannetmiyorum her türlü alırım

@Concorde Umarım yazıyordur başka türlü yetişmez çünkü

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cupzen, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar,
    Başvuru sırasında pasaport numarasının başında yazan U harfini yazmayı unuttuysak ama kalan numaraların doğruluğundan kesin eminsek ve mayıs ayında kazandığımızı öğrendiğimizde konsolosluk kesin olarak eler mi yoksa basit bir harf hatası olarak görüp sıkıntı çıkarmaz mı ? görüşlerinizi merak ediyorum arkadaşlar.

Buyuk ihtimal sorun cikarmaz, ama tabii ki bu bizim degil dosyanizi inceleyen konsolosun verecegi bir karar.

Memurlarin inisiyatifine kalmak istemiyorsaniz kurallari aynen takip etmenizi tavsiye ederim.

• Address Line 1 – (adres 1. satır)
    Address Line 2 – (adres 2. satır)
    City/Town – (ilçe)
    District/Country/Province/State – (il)

9.POSTA ADRESİ –
    Postayı alacak kişinin adı,
    Açıkadres 1. satır,
    Açıkadres 2. satır,
    Şehir/kasaba,
    Bölge,
    Posta kodu,
    Ülke.

Yukardakilerden hangisi doğru hangisine göre girmeliyim bilgileri formu doldururken? Şehir merkezinde yaşıyorum ama büyükşehir olduktan sonra iki ayrı ilçe de oluşturuldu, ve adreste kullanmadan sorunsuz bir şekilde ulaşıyor gönderilenler..
    ilkine göre girdiğimde
    İl/ilçe kısmına, o sonradan oluşturulan ilçelerin adını
    District/county/state/province kısmınada yaşadığım il i mi yazmam doğru olur? yoksa
    ikinci ye göre(resmi sayfanın resmi olmayan açıklamasından alıntı )
    City/Town kısmına yaşadığım şehri yazıp,
    District/county/state/Province Kısmını boş bırakmak mı daha doğru olur ?

• Merhaba arkadaşlar bugün evde kendim foto çektim fotoğrafcı oynamasin üzerinde diye Ama çektiğim resimlerde boyun altinda gölge olunca memur fotoğrafçıya gittim çektirdim. Yalniz fotoğrafcı mavi fon önünde çekip pc de beyaz fon yaptı skıntı olurmu acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |