Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana @gezgin34 İlk olarak kimlik bilgisini, daha sonra alt kısım da pasaport bilgisi isteniyor, pasaportta yazıldığı gibiydi sanırım.İki kez yazıldığı için bence bir sorun oluşturmaz, yoksa neden ikinci kez pasaport ismini pasaportta yazıldığı gibi girin diye seçenek açsınlar ? @crazycells

• Yani yalan beyan yok ortada öncelikle 🙂 çıkarsa mülakatta beyan edilir.

• ⭐⭐

@elektra Kazandıktan sonra ki mülakat sürecinde onu kullanacaksınız mülakat günü oradan bildirilecek mesela vb... O yüzden sakin kaybetmeyin.

• Bugün doğum günüm 🙂 bu gün başvuriyim dedim ilk başta firefoxdan denedim "Güvenli bağlantı kurulamadı'' hatası verdi sonradan choreme denedim. ordan numarayı aldım umarım iki kere başvurmamışımdır 🙂 iyi şanşlar gerkese

• @gezgin34
    şimdi sayın @crazycells in hazırladığı videoyu tekrardan izledim
    Videonun ilk kısmında ki isim kısmında, pasaport üzerindeki isim soyisim kombinasyonunuzu kullanılması gerektiğini söylüyor

7.kısımda istenen pasaport bilgierinde de mutlaka pasaport üzerindeki isim soyisim kullanılması gerektiği söyleniyor

Bu durumda benim merak ettiğim, yeni evlenmiş ama pasaport geçerlilik süresi geçmemiş ve geçerli pasaportundaki soyisminin kızlık soyismi olan bir başvuru sahibi, nufus kayıtlarında çıkan güncel isim soyisim kombinasyonunu mu kullanmalı yoksa geçerlilik süresi henüz bitmeyen evlenmeden önceki pasaportundaki isim soyisim kombinasyonunu kullanmalı
    Hangisini yapmalıyız sayın @crazycells
    Yoksa geçerli ama güncel soyismizle uyumlu olmayan pasaportu hiç kullanmadan yenisini mi çıkartmalıyız?

• @Nothing-Man bu konuyu detaylıca bende şimdi sordum, teşekkürler yorumunuz için 👏

• @ua127 success görmediyseniz sıkıntı yok, doğum gününüz kutlu olsun, bu size şans getirsin inşaallah, bol şans,

• @Muhtaradana ben teşekkür ederim, vize mülakatınız ile ilgili gelişme yok mu ?

• @Nothing-Man beklemedeyiz ama arkadaşlarımızı tek tek uğurluyoruz 😀

• @Muhtaradana umarım yakın zaman da size de sıra gelir, 🙂

• @elektra başvuru yaptınız veya conf.number gibi bir email gelmiyor. Talihli olarak seçildikten bir süre sonra sizinle iletişime geçmeye başlıyorlar. Bu iletişim de yakın zamana kadar başvuru formunda belirttiğiniz email adresi yoluyla oluyordu. Ancak geçenlerde dv2020 başlıklarında okuduğumu zannediyorum ki, bir süreden beri evrak talebi, randevu bildirimi vs gibi email gönderimleri ds260 formunda belirtilen email adresine geliyormuş. @Muhtaradana düzeltebilir sanırım yanlışsa. Ama kcc bazı şeyleri sürekli olarak değiştirebiliyor. O yüzden formlarda belirttiğiniz email adreslerine erişiminiz devamlı olsun en güzeli.

• @baron40 çocuklarınız 21 yaşından büyükse gelemez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells yani mülakatta senin adresin niye Kıbrıs'ta , eşinin ve çocuklarının Adana'da derler mi?

desinler. Derlerse, cevabinizi verirsiniz 🙂 Bu, bir sorun mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gezgin34
    şimdi siz hanımefendinin sadece pasaportunun üzerinde eski soyismi olan ama geçerlilik tarihi olan pasaportla başvurmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla

Eğer bu işlemi yapacak ve sadece geçerli pasaport nosunu kullansanız bile, dv lottery başvurusunda hanımefendinin güncel isim soyismini kombinasyonunu kullanması gerekli

Çünkü loto başvurusunda da o anki bilgileri istiyor

Teknik olarak geçerli bir pasaportla başvuru yapmanın, eğer değişmiş soyisim le başvuru yaptığı takdirde bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum

Benim asıl merak ettiğim konu, eğer ki hanımefendi dv 2021 talihlilerinden olursa

Mülakat aşamasında mutlaka dv lottery başvurusunda kullandığımız pasaportu(şu an geçerli olmasa bile, bunu sahte numarayla başvuruları engellemek için istiyorlar) götürmeniz isteniyor

Burada başvuruda kullandığı güncel soyisimle, soy isim dışında tüm bilgileri eski pasaportundan aldığı bilgileri kullanarak yaptığı başvuru problem olurmu?

Esasen baktığımızda başvuru aşamasında geçerli bir pasaport, ama formda güncel soyisim

Bunu yalan beyanda sayarlar mı? Esas önemli olan bu

Buna en net ve doğru cevabı sayın @crazycells verecektir

Pasaporttaki isim zaten ayrica soruluyor basvuru sayfasinda. Soruda ne soruluyorsa ona cevap vermelisiniz.

En ideal ve dogru olan yontem su, bir isim degisikligi sonrasinda pasaport ve diger tum resmi evraklarin guncellenip bu isim degisikligini yansitacak sekilde duzeltilmesi ve sonraki tum islemlerde guncel olan resmi belgelerin kullanilmasi...

Ama evlilik sonrasi isim degisikligi yapmamak o kadar cok yaygin ki, evlilik belgesiyle genelde bu tur belgeler gecerli kabul ediliyor.

• @LordBolton evet sonrası için lazım haklısınız. teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gezgin34
    şimdi sayın @crazycells in hazırladığı videoyu tekrardan izledim
    Videonun ilk kısmında ki isim kısmında, pasaport üzerindeki isim soyisim kombinasyonunuzu kullanılması gerektiğini söylüyor

7.kısımda istenen pasaport bilgierinde de mutlaka pasaport üzerindeki isim soyisim kullanılması gerektiği söyleniyor

Bu durumda benim merak ettiğim, yeni evlenmiş ama pasaport geçerlilik süresi geçmemiş ve geçerli pasaportundaki soyisminin kızlık soyismi olan bir başvuru sahibi, nufus kayıtlarında çıkan güncel isim soyisim kombinasyonunu mu kullanmalı yoksa geçerlilik süresi henüz bitmeyen evlenmeden önceki pasaportundaki isim soyisim kombinasyonunu kullanmalı
    Hangisini yapmalıyız sayın @crazycells
    Yoksa geçerli ama güncel soyismizle uyumlu olmayan pasaportu hiç kullanmadan yenisini mi çıkartmalıyız?

En ideali dediginiz gibi guncellemek.

Ama diger turlu de bir sorun cikma ihtimali dusuk, cunku hala ayni kisisiniz. Bu durumda pasaport ustundeki ismi pasaport bilgilerine yazabilirsiniz. Ama resmi ve guncel isminizi ilk kisimdaki isim+soyisim bilgisi olarak yazin.

• @aysegul teşekkür ederim bilgilendirme için 🙂 kendimi kaybederim e-mailimi kaybetmem şu saatten sonra 🙂

• Beklemedeyiz bakalım .

• ⭐⭐⭐

kısmetse pasaportlar gelsin bizde başvurumuzu yapalım sonrada imzamızı güncelleyelim. sayın @crazycells in ve sayın @knnrn bey ve @Muhtaradana beyin çok yardımı oldu tekrardan teşekkürler...

• iyi aksamlar 5yillik g2 vizesi verilmisti ve 1 yili kaldi bitmesine ancak eski pasaportumda kaldi vize ve bu eski pasaport bende, gc talihlisi olabilirsek bu vizeyide gostermek gerekicekmi @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |