Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

eskiden bilenler bilir msn chat vardı 1999 da çok acaip takılırdım genelde almanyada yaşayan gurbetçilerle konuşurdum iyide çevrem vardı 1999 da amcamın almanyadaki baldızı ile düşünmüşlerdi oranın vatandaşı ama almanydaki arkadaşlarla konuştuğumda içgüvesi geliceksin buraya otur otur kalk kalk şikayet etse hemen sınırdışı bile ederler demişti zorluklarından bahsetmişti dil yok lisan yok vs vs benm gibi adam içgüvesi olucak ha kız Türkiyeye geldiğinde olmaz bu iş demiştim 19 yaşında gözü pek mert yiğit delikanlı idik o zamanlar 🙂

• @Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Sağ ol iyi dileklerin için. Şu an burada yüksek lisansın tez aşamasındayım. Bölüm başkanı inanılmaz rahat bir tavırla utanmadan, sıkılmadan ''biz kimi araştırma görevlisi kimi asistan yapacağımızı zaten önceden biliyoruz'' diyor suratıma karşı. Aile şirketinde rahat bir hayat sürüp ömrümün sonuna kadar babamın kontrolünde bir hayat yaşayabilirim. Maddi açıdan rahat ama ruhsal olarak her anlamda tükenmiş birisi olacağım. GC bu açıdan çok büyük anlam ifade ediyor benim için. Çok para kazanmaktan ziyade emeğinin karşılığını alan, bu kokuşmuş üç kağıtçıların ağız kokusunu çekmek zorunda kalmayan ve en önemlisi de kendi ayaklarının üzerinde durabilen birisi olmak istiyorum. Uzun uzadıya yazıp gereksiz kişisel detaylar verdim ama daha dört beş gün geçmeden kanım kaynadı size köftehorlar.

Ben de IELTS'ten 6.5 aldım. Olur da greencard çıkarsa Amerika'da community college ya da dil kurslarına gidip TOEFL 100 üstüne çekeceğim. Ondan sonra sükseli bir Amerikan üniversitesinde master yapmak istiyorum.

University of North Dakota, dekan alımı için internette kariyer sitesine ilan verdi. Türkiye'de bırak dekan olmayı araştırma görevlisi için bile böyle bir şey yapmazlar.

• @Ali-Dmr valla kardeşim helal olsun sana çok güzel düşüncelerin var ne insnalar var baba parası yiyim içim yatim diye tebrik ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster linki vereyim paşam. ingiliz ingilizce vardı sildim amerikanı indirdim.

update yazanıda mı indirecez yoksa ilk 5 yeterli mi

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster linki vereyim paşam. ingiliz ingilizce vardı sildim amerikanı indirdim.

ilk sıradaki 1 den 5 e kadar o diğerlerini bilmiyorum yüklemedim ama istersen indirebilirsin kardeşim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ilk sıradaki 1 den 5 e kadar o diğerlerini bilmiyorum yüklemedim ama istersen indirebilirsin kardeşim.

tamamdır abi

• @dmrtkn aynen bizde aynı düşüncelerdeyiz

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş abi @omerelci ikimize sana ve bana çıkacak diye içine doğmuş inşallah olur

Ben hala öyle hissediyorum ama sonra kazanırsa gelirsem bana sahip cikacaksiniz Houston da ona göre 🙂

• @omerelci vay abim bana çıksın sonra sen gel sen ev bulana kadar seni misafir edecem

• ⭐⭐⭐

@omerelci hayırlısıyla çıksında kardeşim senin hayır duanı alırız oda biz ölene kadar yeter 😉

• Amerika'ya gidince kimse kimseyi aramaz, sormaz işlerini yola koyunca.

Kaçınız lise arkadaşınız ya da üniversite arkadaşınızla görüşüyorsunuz? 🙂

• ⭐⭐⭐

@Final-Approach paşa orası başka burası başka. orada gurbet var konusucak 2 kelam edicek insan arar haliyle eğer birde yakınsa bence rahatça görüşür. işler yoluna girsede çok bir fark olucağınız sanmam sonuçta 40+ yaşlarındayız.

• @Final-Approach orda insan kendi dilinde sohbet etmek insan bulmak isticek bence

• ⭐⭐⭐

gurbette insan bence daha duygusal ve daha hasssaslaşıyor 🙂 en azından ben kendi adıma açık ve net konusuyorum belki ilk 1 sene çok yazışamam görüşemeyebilirim haliyle tailar yerine oturması lazım ama sonraki zamanlarda hem gelicek olan kişilere hemde buradan tanıdığım arkadaşlarla ailecek görüşüp konuşup hatta o zamanki yazışmalarımızla kahkahalarla konuşarak yad ederiz...

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Amerika'ya gidince kimse kimseyi aramaz, sormaz işlerini yola koyunca.

Kaçınız lise arkadaşınız ya da üniversite arkadaşınızla görüşüyorsunuz? 🙂

Ben seninle ayni fikirde değilim. İnsan birisne güveniyor ve her koşulda yanında olacağına inanıyorsa o gerçek arkadaştir asla bağı koparmazsin, hele ki aynı sehirdeysen. Ben 5 yıl yurt dışında kaldım gurbette daha fazla birlik beraberlik olur. Haklı olduğun bir konu var tabi geçim derdi,çalışma temposu; zayıf olan arkadaşlıklari bitirebilir ama güçlü arkadaşlıklara hiçbir şey yapmaz. Az önce ailemle beraber lise arkadaşımın evinden geldik mesela. Canımı emanet ederim ben o arkadaşıma.

• @omerelci katılıyorum benimde üniversiteden beri konuştuğum insanlar var yıllar oldu önemli olan karakter yani seni işi düşünce arayıp soranları işin olunca arayacaksın bu konunun özü bu

• @Yunus-Tilki iyi dileğiniz için çok teşekkür ediyorum. Umarım hepimize çıkar da Amerika da buluştuğumuzda barbekü başında bugünleri hatırlar ve güleriz.

• @önder-çalışkan ahahahahaha

• iyi akşamlar,boşanmışsam ama nüfus kağıdında bekar yandırmıştım, nufusdakinimi yazmam gerekir güncel olan

• arkadaşlar, sitede başvuru sırasında nereye ne yazılacağını gösteren fotoğrflar vardı. bulamıyorum link atarmsıınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |