Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba başvuruda soy ismim "ç" harfi ile başladığı için şöyle bir hata alıyorum isim girmede "This field must start with a letter and can only contain letters, apostrophe, hyphen, or space. Please modify before continuing." Ne yapmam gerek "c" ile yazsam sıkıntımı olur?

• @AgeGuns Türk üniversiteleri kampüse cami yapmakla meşguller.

• @AgeGuns madem Amerika'da yaşamak çok matah değilse burda ne işin var ben onu anlamadım gitme başvurma olur biter yani burdaki insanları mi vazgeçirmeye çalışıyorsun anlamadım. Zaten bizim ülkemizde yada Azerbaycan'da alım gücü olsa yada insanlar güzel mutlu yaşasa kimse gitmek istemez veya gitmez yola ciktigin zaman her an biriyle kavga edebilirsin çünkü insanlar geçim derdinden birbirlerine hoşgörüyle bakamiyorlar

• @boğaçhan-çetinkaya zaten c ile yazacaksın ç sıkıntı Türkçe karakter olmicak

• @boğaçhan-çetinkaya Evet, formu doldururken hiçbir şekilde Türkçe karakter kullanmayın. İsminizi de ''Bogachan Cetinkaya'' şeklinde yazabilirsiniz.

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

açıkcası 39 yaşından sonra yurtdışınayaşamaya gidiceksin deseler inanmazdım açık ve net. ama ülkenin gidişatı eğitimdeki dengesizlik adaletsizlik vurdum duymazlık ve sürekli eğitimde reform adı altında çocuklarımıza yapılan haksızlık her ebeveyn gibi benide hem sinirlendriyor hemde geriyor. nitekim benim çocuğum birilerinin hedef tahtası yada deneme tahtası değil olamazda çünkü onlar bizim belkide bu dünyada en güzel duygularımız sevinçlerimiz eserlerimiz kıyamadıklarımız. bu kararı alırken öncesi ve sonrası olcaklar ve çocuklarıma orada buradakinden daha iyi bir gelecek hazırlayabilirmiyim onlara daha güzel şeyler sunabilirmiyim onları daha çok mutlu edebilirmiyimin hesabını kafamda 7/24 yaptım ve bu kararı aldım çocuklarım benim her şeyim herkesinde keza düşüncesi aynıdır evlatlarıma iyi bir diploma güzel bir gelecek onlara yapabileceğim en güzel şey. yoksa bu saatten sonra Türkiyede Passata biniyorum orada Cadillac kullansam ne olur ? benim mantık bu şekilde

Türkiye'de zibilyon tane üniversite var.

Dünyanın ilk 500 sıralamasında hiçbir Türk üniversitesi yok.

Eğitimde yarış atı gibi sürekli değişen sınav isimleriyle öğrenciler maraton koşuyorlar halbuki geleceklerinde iş bulup bulamayacakları ya da okuduğu bölümde çalışabilecekleri bile meçhul.

Amerika çalışkan insanlar için fırsatlar ülkesi.

Ama ben çalışmayayım işsizlik maaşı alayım öyle geçineyim diyen varsa Hollanda vs. gibi ülkeler onlar için uygun olur.

Amerika rekabetçi bir piyasaya sahip.

Ben o dünyanın en iyi 500 üniversitesi olayınıda pek inanmıyorum , harvard mesela bakıyorsun paran varsa alıyorlar , böyle okul mu olur allah aşkına ? sırf siyasi bir lidersin diye oğlun orda okuyor ? ne isimler var şimdi buraya yazmam doğru olmaz , bu okullardan mezun

eğitimde sistem değişiyor ama mantık aynı çalışan geçiyor , burası 80 milyonluk ülke elbetteki sınavla eliyecekler herkes istedği mesleği olamaz , öyle bir dünya yok malesef , iyi o zaman meslek lisesi öğrenci tıp istesin sonra hooopp olsun , bu olamaz malesef imkan yok buna

Harvard Üniversitesi'nin kabul oranlarına ( admission rate ) oranlarına baktın mı?

% 15-20 den aşağıdır birçok bölümünde kabul oranı.

Paran olsa da kolay kolay orda okuyamazsın.

Siyasi liderin çocuğu olmak tamamen politik ve istisna bir durum.

Kaldı ki Harvard ile sınırlı değil Columbia, Princeton, Chicago, MIT, Yale, Cornell, Northwestern, Duke vs. ne kadar kaliteli üniversiteleri var adamların.

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns madem Amerika'da yaşamak çok matah değilse burda ne işin var ben onu anlamadım gitme başvurma olur biter yani burdaki insanları mi vazgeçirmeye çalışıyorsun anlamadım. Zaten bizim ülkemizde yada Azerbaycan'da alım gücü olsa yada insanlar güzel mutlu yaşasa kimse gitmek istemez veya gitmez yola ciktigin zaman her an biriyle kavga edebilirsin çünkü insanlar geçim derdinden birbirlerine hoşgörüyle bakamiyorlar

Daha öncede dediğim gibi şansımı denemek için burdayım olursa olur olmassa olmaz ,elbetteki gitmek isteyen biriyim , insanları vaz geçirmeye de çalışmıyorum , ancak daha oraya gitmeden oralı olmuş , abd sevdalısı çok kişi var forumda , sözüm size değil herkese , çıkmaz ise sonuçta buradayız , istanbul bize bir küser pir küser , %99 zaten buradayız , iyi yanlarınada bakmalıyız ülkemizin , evet mükemmel değiliz farkındayım , ama sırf olumsuz sırf olumsuzda olmaz , çıkmaz ise buraya yazdıklarımıza bakıp çok ama çok daha üzülürüz

• ⭐⭐⭐

dileyen okur dileyen okumaz isteyen gider istemeyen gitmez ALLAH akıl fikir vermiş herkes karar vermekte gitmekte özgür. kimsede keyfinden yurdundan topraklarından ailesinden uzağa gitmeye gönüllü değil. kimisi okumak ve tam donanımlı olmak ve en güzel yerlerde kariyer yapmak ister buda kişinin en doğal hakkı. kimiside çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek adına yollara düşer buda çok doğal. kaldıki herkesi havaalanından ner inmez kırmızı halı yada ellerinle demet demet güllerle karşılamayacak. türkiyede şahine binersin ama başına bir şey gelse ailen sevdiklerin akrabaların hemen yardım eder. amerikada ferrari ye binsen kaza yapsan herkes yanından geçer. herkesi yerli ve haklı nedenlerle kuşkuları korkuları çekinceleri vardır olucakta olması gerekte. ha unutmadan etin mangalın olmadığı yere gitmeyin et önemli çünkü 🙂

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

açıkcası 39 yaşından sonra yurtdışınayaşamaya gidiceksin deseler inanmazdım açık ve net. ama ülkenin gidişatı eğitimdeki dengesizlik adaletsizlik vurdum duymazlık ve sürekli eğitimde reform adı altında çocuklarımıza yapılan haksızlık her ebeveyn gibi benide hem sinirlendriyor hemde geriyor. nitekim benim çocuğum birilerinin hedef tahtası yada deneme tahtası değil olamazda çünkü onlar bizim belkide bu dünyada en güzel duygularımız sevinçlerimiz eserlerimiz kıyamadıklarımız. bu kararı alırken öncesi ve sonrası olcaklar ve çocuklarıma orada buradakinden daha iyi bir gelecek hazırlayabilirmiyim onlara daha güzel şeyler sunabilirmiyim onları daha çok mutlu edebilirmiyimin hesabını kafamda 7/24 yaptım ve bu kararı aldım çocuklarım benim her şeyim herkesinde keza düşüncesi aynıdır evlatlarıma iyi bir diploma güzel bir gelecek onlara yapabileceğim en güzel şey. yoksa bu saatten sonra Türkiyede Passata biniyorum orada Cadillac kullansam ne olur ? benim mantık bu şekilde

Eğitimde yarış atı gibi sürekli değişen sınav isimleriyle öğrenciler maraton koşuyorlar halbuki geleceklerinde iş bulup bulamayacakları ya da okuduğu bölümde çalışabilecekleri bile meçhul.

Ama ben çalışmayayım işsizlik maaşı alayım öyle geçineyim diyen varsa Hollanda vs. gibi ülkeler onlar için uygun olur.

Ben o dünyanın en iyi 500 üniversitesi olayınıda pek inanmıyorum , harvard mesela bakıyorsun paran varsa alıyorlar , böyle okul mu olur allah aşkına ? sırf siyasi bir lidersin diye oğlun orda okuyor ? ne isimler var şimdi buraya yazmam doğru olmaz , bu okullardan mezun

eğitimde sistem değişiyor ama mantık aynı çalışan geçiyor , burası 80 milyonluk ülke elbetteki sınavla eliyecekler herkes istedği mesleği olamaz , öyle bir dünya yok malesef , iyi o zaman meslek lisesi öğrenci tıp istesin sonra hooopp olsun , bu olamaz malesef imkan yok buna

Harvard Üniversitesi'nin kabul oranlarına ( admission rate ) oranlarına baktın mı?

Kaldı ki Harvard ile sınırlı değil Columbia, Princeton, Chicago, MIT, Yale, Cornell, Northwestern, Duke vs. ne kadar kaliteli üniversiteleri var adamların.

Valla hocam imamhatip mezunu birinin harvadda okuduğunu öğretinten sonra oranlara baksam ne bakmasam ne 🙂 bir telefona bakıyor bu okullara girmek , elbtteki okullar çok güzel , ona lafım yok , ancak hani avrupa amerika daha medeniydi 🙂 sırf birinin oğluyum diye çalışmadan bir okula giriyorsam adalet bunun neresinde

• Merhabalar, bir green card taliplisi de benim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

dileyen okur dileyen okumaz isteyen gider istemeyen gitmez ALLAH akıl fikir vermiş herkes karar vermekte gitmekte özgür. kimsede keyfinden yurdundan topraklarından ailesinden uzağa gitmeye gönüllü değil. kimisi okumak ve tam donanımlı olmak ve en güzel yerlerde kariyer yapmak ister buda kişinin en doğal hakkı. kimiside çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek adına yollara düşer buda çok doğal. kaldıki herkesi havaalanından ner inmez kırmızı halı yada ellerinle demet demet güllerle karşılamayacak. türkiyede şahine binersin ama başına bir şey gelse ailen sevdiklerin akrabaların hemen yardım eder. amerikada ferrari ye binsen kaza yapsan herkes yanından geçer. herkesi yerli ve haklı nedenlerle kuşkuları korkuları çekinceleri vardır olucakta olması gerekte. ha unutmadan etin mangalın olmadığı yere gitmeyin et önemli çünkü 🙂

Sayın oktay ibiş , haklsınız kimse uzaklara gitmek doğup büyüdüğü yerden ayrılmak istemez orada bizi süper bir hayat beklemiyor kırmızı halıda yok 🙂

Ancak bu anlattığınız olaylar bile %1 şans denek gelirse olucak.

Benim diğer arkadaşlarada anlatmak istediğim , %1lik orana göre plan yapıp hayal kurmaları , hatta hatta ülkemizi kötülemeleri , elbette mükemmel değiliz ,ancak çıkmaz ise kurduğumzu hayaller suya düşecek ( ki %99 çıkmayacak bunu unutmamak lazım )

Daha öncede dediğim gibi yoğunluk azalsın fotoğrafı çektireyim , foruma birdaha girmeyeceğim 😃

Çünkü girdikçe , zaman geçirdikçe dahada hayal kuruyoruz dahada umutlanıyoruz

• @talk_an, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar, bir green card taliplisi de benim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

İlk başvurumu ? tek misiniz

• @Final-Approach nasıl oldun iylesebildinmi kardeşim.
    İyilestiysen Colorado Denver hiç baktın mi. Kar yağmış 2 gün önce 🙂

• Merhabalar sayin forumdaslar yesilkartforum araciligi ile bugun itibariyle basvuru bilgilerimizi gondermis bulunmaktayim.umarin gercekten isteyen kendini mental olarak bu surece hazirlayan herkesin kazanmasi tennilerimle hakkimizda hayirlisi olsun.sayin @crazycells e vede ismini hatirlayamadigim her konuda desteklerini esirgemeyen bircok guzel yurekli forumdaslarima sonsuz sukranlarimi sunarim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Şu "Austin" gördükçe aklım kayıyor diyorum aldanma onlara az önce yine Austin okudum insan ister istemez samimiyet buluyor.

Cape Coral ım kral hıh 😃

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Valla hocam imamhatip mezunu birinin harvadda okuduğunu öğretinten sonra oranlara baksam ne bakmasam ne 🙂 bir telefona bakıyor bu okullara girmek , elbtteki okullar çok güzel , ona lafım yok , ancak hani avrupa amerika daha medeniydi 🙂 sırf birinin oğluyum diye çalışmadan bir okula giriyorsam adalet bunun neresinde

Telefona bakıyor ha Harvard'a girmek? 😂

Oldu, iyi günler.

• @omerelci, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach nasıl oldun iylesebildinmi kardeşim.
    İyilestiysen Colorado Denver hiç baktın mi. Kar yağmış 2 gün önce 🙂

Teşekkür ederim Ömer bugün çok daha iyiyim.

Bakayım orayı mı düşünüyorsun?

Şeceresini çıkarırım şimdi.

• ⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu dolar sizce düşecek mi yoksa yükselmeye devam mı eder ?

Trump denen sarı kafa , bizle dalaşmayı keserse düşer , adam resmen daha önce batırdım gene batırırım dedi , yani şu bizimkilerin dışş milhaklarr dış güçlerr !! demesi yalan değilmiş , adam kendi ağzıyla itiraf etti

yalan. ülkeyi yönetenler ileriye yönelik üretim ve gelişim yapsalardı böyle olmazdı

• Denver, Colorado'nun suç oranı maalesef Amerikan ortalamasının bayağı üstünde F yani en kötü olarak derecelendirilmiş. Yaşam masrafları da uygun değil gözüküyor.

Iowa eyaletinin de yaşam maliyetleri açısından ucuz olduğunu duymuştum ordan da şehir bulursanız araştırırız.

Texas eyaletiyle ile sınırlı kalmayın. 🙂

• @themaybe, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar sayin forumdaslar yesilkartforum araciligi ile bugun itibariyle basvuru bilgilerimizi gondermis bulunmaktayim.umarin gercekten isteyen kendini mental olarak bu surece hazirlayan herkesin kazanmasi tennilerimle hakkimizda hayirlisi olsun.sayin @crazycells e vede ismini hatirlayamadigim her konuda desteklerini esirgemeyen bircok guzel yurekli forumdaslarima sonsuz sukranlarimi sunarim.

Hayırlı olsun hocam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |