Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

O değil de bugün benim 260 bin nüfusluk şehrime (Fort Wayne) ve eyaletime (Indiana) laf eden Houstonlılar oldu. 🙂

Laf ettim ama bi sor niye ettim, neden ettim, nasıl ettim 🙂 (Eyaletine laf etmedim sadece şehrine 🙂 )
    Şaka bir yana Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah

• Bu arada sabah Cüneyt ÖZDEMİR'in videosunu izledim, izleyen oldu mu ama ortam yine çok gerilmiş. Cumhuriyetçi - Demokratlar birleşmiş Türkler gidecek kürtleri katledecek algısı yapıyorlarmış. ABD Basının tamamında da Türkiye terörist devlet, YPG-PKK müttefik grup, ihanet edilmemeli gibi haberler çıkmış.
    Anlayacağınız gene ortalık fazlasıyla karışıyor.

• Hayal kurmak çok güzel ama bir konuda bilgi vermek isterim.

Örneğin, "Texas çok iyi, Florida da iş imkanları var, Maryland konumu iyi ama hayat pahalı..., NC cumhuriyetçi ama havası çok iyi, evler ucuz" gibi cümleler genel doğruluğu yansıtmamakta. Bir eyalet hakkında genel kanı ile bir noktaya varılmasının yanlış olduğunu belirtmek istiyorum.

Örneğin, North Carolina Outer Banks'te sezonda 1 ay kiralayacağınız tatil villası ile (20,000 $, çok abartı örnek verdim, haftalık 5k olan vacation villaları var) Outer Banks'e 1 saat 40 dk mesafedeki Elizabeth City'de ev alabiliyorsunuz. (https://www.trulia.com/p/nc/elizabeth-city/1004-s-road-st-elizabeth-city-nc-27909--2091152996)

Buradan bakınca ikisi de NC, haritada bir parmak mesafedeler ama durum farklı. Yani eyalet eyalet değil, county ve şehir ölçeğine aramaları daraltmak gerekiyor.

Florida örneğinde mesela. Pensacola şehri de Florida, Orlando-miami-tampa da. Biri Lousiana sınırında diğerleri kübanın karşısında. Mesafeler oldukça büyük.

Hatta iklim bile eyaletlerin şehirlerine göre değişiyor.

Aynı durum NY, NJ, Maryland için de geçerli. Eminim bilmediğim diğer eyaletler için de durum böyle. O sebeple "NJ'de kiralar düşük, NC'de okullar iyi" gibi araştırmalar yerine, "Jacksonville, FL hem orlando gibi büyük şehre yakın, hem de iş imkanları fazla, okulların iyi olduğu bölgelerde kiralar şu mertebede", "Roswell, GA atlanta'ya oldukça yakın, direkt uçuş var ve iş imkanları fazla" gibi detaylı araştırmaların daha faydalı olacağını söylemek isterim.

• ⭐⭐⭐

@omerelci sınır ülke güvenliğini tehtit eden her şeyi bertaraf etmek imha etmek asli görevidir Türkiye Cumhuriyetinin ve bu yetkiyi ne amerikadan nede başka bir yerden izin alıp yapacak bir ülkede değildir hele hele Türkiye,ye terörist ülke diyen başta ermeni lobisi ve diğerleri anca havlarlar gerisi boş ve yalan . onlar konuşsunlar 2 gün sonra unuturlar. Türkiye Cumhuryeti nin mazisi şanla şerefle doludur...

• @Oktay-İbiş Aleyküm selam abi iyi günler herkese

• @omerelci siyaset öyle birşey ki bugün ile yarin arasında neolacagini kestiremiyorsunuz. Örnek Trump iki önce Türkiye'yi tehdit ederken dün Türkiye bizim ortagimiz dedi. Yani ben çokta o tür şeylere takilmiyorum açıkçası.

• @Archie bilgilendirme için teşekkürler dediklerinize katılıyorum tabiki şuan bu varsayım olarak konuşuyoruz eğer çıkarsa tabiki daha detaylı her yönüyle bir arastirma yapılıp ona göre karar verilir

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn ülkeler arasında duygusallık yoktur çıkar ilişkisi vardır.

• @Oktay-İbiş evet abi bende ondan bahsettim çıkar ilişkisi yüzünden bugünle yarın arasında neler olacak bilemiyoruz ve bunları kaç defalarca yaşadık. Bizim basimizdaki Trumpa az sallamadi ama daha sonra geri vites yaptığı çok oldu

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn apartmana yönetici olamayacak insanlar Yönetici tayin ediliyor ve o insanların 2 cümlesi ile bir sürü insan etkileniyor ibretlik bir durum.

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dmrtkn ülkeler arasında duygusallık yoktur çıkar ilişkisi vardır.

Orası kesin çıkar çatışmasından başka bir şey değil ama yine de akıllı ve iyi bir lobi oluşturması lazım Devletimizin

• ⭐⭐⭐

@omerelci Devletimiz çok geç kaldı bu olaya ama yinede yapılabilirmi evet yapılabilir. özellikle bu görev Ülkemizin seçkin akademisyen , araştırmacı gazetecileri , Tarihçileri eğer bunlar Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenir ve her konuda yanlarında olunursa başarı sağlanır.

• @Oktay-İbiş maalesef o tren kaçtı be abi zaten ülkemizin akademisyenleri gazetecileri içerde değiller mi geri kalanlarda zaten bastakinin kuklaları yani demem o ki bu saatten sonra zor böyle devam eder

• Neyse ya bence hiç siyasete girmeye gerek yok önümüze bakıp neler olacağını görmek

• 209 günümüz kaldı 🙂

• Siyaset yapmayalım da Cüneyt Özdemir'in değindiği çoğu noktalarda çok haklı buldum kendisini,aynı düşüncelerde buluştuk diyebilirim.Lindsey Graham konusundada beni şaşırtmadı bu konudan bahsedeceğine emindim,seçim zamanları sonuçta Trump ile Lindsey aynı dili konuşmak zorundalar keza aynı taraftarlar zaten.Önemli olan bizim aynı dili konuşmamız 🙂

• @evrennce azı gitti çoğu kaldı 🙂

• ........

• @gokcell, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@omerelci Konusup duruyor iste Cuneyt aga 🙂 O kadar abartacak bir durum yok.

Öz eleştiri yapacak olursam ben biraz çabuk etkilenim çabuk karamsarlığa düşen biriyim. İnşallah dediğin gibi sadece Cüneyt Özdemir in abartmasıdır.

• @crazycells hocam bazı çakallar fake pasaport numarasıyla pek çok başvuru yapıyorlar sistem bunları otomatik tespit edip eleyecek mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |