Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim bir sorum olucak kardeşim için bu yıl başvuracağım kendisi liseden yeni mezun oldu ve bu yıl herhangi bir üniversite tercihi yapmadık dershaneye gidip bir yıl daha hazırlanıcak bu bağlamda meslek durumu olmayacak lise mezunu olduğu için ama öğrenci de değil bir yerde kayıtlı , böyle bir durumda ne yapıyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 ne konuda yani formu doldururken öğrenim duruma ne yazacağınız mı yoksa meslek mi

• @Rhonster her ikisi için de

• ⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 öğrenim durumu lise mezunu meslek olarak da herhangi birşeye gerek yok başvuruda meslekle alakalı bölüm yoktu yanlış hatırlamıyorsam

• @Rhonster teşekkür ederim

• @dilara1424 meslek şartı lise mezunu olmayan kişiler için bir gereklilik.. kardeşiniz başvuruda eğitim durumunu lise mezunu olarak seçebilir..

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@vermaynen, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, out of state durumundayken gc cikinca surec nasil isliyor?

Out of status iken AOS yapamiyorsunuz genelde, o nedenle Turkiye'ye gelip CP ile surece devam etmelisiniz.

Turkiye"ye gelip cp ile surece devam ettigimizde konsolosluk calisani siz ornegin yillarca out of state kalmissiniz green card veremeyiz gibi birsey diyebilir mi ? Green card kazanimi out of state kalmamiza engel olusturmaz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Out of status iken AOS yapamiyorsunuz genelde, o nedenle Turkiye'ye gelip CP ile surece devam etmelisiniz.

Turkiye"ye gelip cp ile surece devam ettigimizde konsolosluk calisani siz ornegin yillarca out of state kalmissiniz green card veremeyiz gibi birsey diyebilir mi ? Green card kazanimi out of state kalmamiza engel olusturmaz mi?

Diyebilirler. Teorik olarak 6 aydan fazla out of status kalinca 3 yillik ban, 1 yildan fazla out of status kalinca 10 yillik ban aliyorsunuz. Size vize verip vermemek konsolosa kalmis bir karar.
    Her zaman her kosulda yasalari takip etmenizi tavsiye ederim.

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Diyebilirler. Teorik olarak 6 aydan fazla out of status kalinca 3 yillik ban, 1 yildan fazla out of status kalinca 10 yillik ban aliyorsunuz. Size vize verip vermemek konsolosa kalmis bir karar.
    Her zaman her kosulda yasalari takip etmenizi tavsiye ederim.

Evet haklisiniz ozaman out of state kalmadan yola devam etmek gerek 🙂 tskler crazycells,

• face gruplarinda gezinirken soyle bir soruya denk geldim :))

green card icin sorulmus.
    benim normal TC vatandasligim yani sira bir avrupa ulkesinde calisma izni ile aldigim aktif olarak kullandigim ID cartim var. Sizce hem tc bilgilerim ile hem de bu avrupadaki bilgilerim ile basvursam sansim artmis olur mu? veya farkedilme ihtimali var mi? farkedildigi takdirde basvurum iptal olur mu?

Soruyu soran kisi nasil bir durum icin de acaba demekki boyle gecmiste ve halen daha kisiler mevcut farkli farkli bilgiler ile tekrar tekrar basvuru yapip sansini arttirmaya calisiyorlar 🙂 Belki de artik pasaport zorunlulugu bu gibi kisiler icin bir dur noktasi olacak diye umit ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

face gruplarinda gezinirken soyle bir soruya denk geldim :))

benim normal TC vatandasligim yani sira bir avrupa ulkesinde calisma izni ile aldigim aktif olarak kullandigim ID cartim var. Sizce hem tc bilgilerim ile hem de bu avrupadaki bilgilerim ile basvursam sansim artmis olur mu? veya farkedilme ihtimali var mi? farkedildigi takdirde basvurum iptal olur mu?

Soruyu soran kisi nasil bir durum icin de acaba demekki boyle gecmiste ve halen daha kisiler mevcut farkli farkli bilgiler ile tekrar tekrar basvuru yapip sansini arttirmaya calisiyorlar 🙂 Belki de artik pasaport zorunlulugu bu gibi kisiler icin bir dur noktasi olacak diye umit ediyorum.

Tabii ki farkedilir ve iptal olur. Dogum tarihi, yeri ve diger kimlik bilgileri degisiyormuymus yeni bir ID alinca 🙂

Bence de pasaport ile basvurular, boyle "kurnaz"liklarin onune gececektir.

face gruplarinda gezinirken soyle bir soruya denk geldim :))

Tabii ki farkedilir ve iptal olur. Dogum tarihi, yeri ve diger kimlik bilgileri degisiyormuymus yeni bir ID alinca 🙂

Bence de pasaport ile basvurular, boyle "kurnaz"liklarin onune gececektir.

Boyle seyler okuyunca gercekten sinirlerim bozuluyor hele hele 13 yildir green card a basvuru yapan biri olarak oncesinde bos yere basvuru yapip sirf cikarma diye deneme yapanlara ne demeli. (Bak sana cikmadi bir de ben deneyim bak bana nasil cikiyor )

• Benim asıl inanamadığım ve kanımı donduran konu insanların hiç çekinmeden bu ve bu gibi durumları alenen sormaları, bilgi/fikir danışmaları.

Yani bir iki kişi "evet şansın artar" dese gönül rahatlığıyla sahtekarlık yapacak, başka birilerinin hakkına/şansına girecek, akşam da kafasını yastığa rahat koyacak..
    Maalesef ülkemizde namusun sadece bacak arasında olduğunu düşünen zihniyetin ürünü..
    Çok yazık..

• ⭐⭐⭐

bilen birine sormak istiyorum ve bilen biri cevaplarsa memnun olurum.

1,5 sene önce emlak komisyonculuğu sertifikası aldım M.e.b onaylı ama sertifikayı almadan önce maliyeden marketimin üstüne yine ek iş olarak Oktay emlak diye açtırdım soru şu onetiononline de emlakçılık ssorguladığımda 8 üzerinden 7 çıkıyor. işletmesini yaptığım bakkalcılık ise 6 çıkıyor bilen arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim... başvuruda şansım varmıdır unutmadan ortaokul 2 terkim dolayısıyla ilkokul olarak geçiyor.

ilgili meslekle çıkan sonuç

• hfghfghfgh

• ⭐⭐⭐⭐

@Talha-Demir paranın size ait olduğunu ispatlayın yeter.

• e zadsfgdgdfgdf

• Merhaba çekilişe annemle babamadı yazsam onlardan birine çıkması halinde bana bi yararı olıyormu bilen varsa cevaplayabilirmi ??

• @ahmet-34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba çekilişe annemle babamadı yazsam onlardan birine çıkması halinde bana bi yararı olıyormu bilen varsa cevaplayabilirmi ??

21 yas alti iseniz anne ve babanizdan her hangi birine cikmasi durumunda sizi de goturebilirler.

• 2021 Green Card cekilis takvimi, forum takvimine eklenmistir:

https://yesilkartforum.com/forum/calendar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |