Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günaydın yoldaşlar. 38 günümüz kaldı. Her güne gc umudu ile uyanıyorum. Bugün annem ile bankada minimum 15000$ gösterme konusunu konuştuk şöyle böyle ufak bir çözüm bulduk içim rahat etti. İnşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder. Hayırlı günler.

• @hsndmn burada insanların paylaştıkları her duyguyu bende yaşıyorum. Daha dereyi görmeden karşı tarafta yapacağım şeyleri hayal ediyorum. 11 yaşındaki kızım bile artık her gün dua eder hale geldi çünkü okullarda çocuklar eğitim harici herşeyle uğraşır durumda maalesef küçük düşünüyor küçük yaşıyoruz. Umarım gerçekten isteyen, hayallerinin peşinde gidecek insanlara çıkar ve güzel bir hayat yaşarız.

• @reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Galiba tükenmişlik sendromuna yakalandım😓 kendimi çok bitkin hissediyorum. Çevrenizde utanmadan sıkılmadan dertleştiğiniz sizi asla yargılamayacağını bildiğiniz birileri varsa kıymetini bilin. Çünkü benim yok. Ailem de dahil. Belki de ben kendimi çok kasıyorum. Ne bileyim işte...

Yasadiklarimi birebir anlatmissiniz bende ayni durumdayim belki fazlasi var eksigi yoktur emin olun yalniz degilsiniz az kaldi guzel gunler bizim olacak !

• İnşallah 15 mayısta burası şenlenir forumdan başvuru yapan herkese çıkması dileğiyle...

• @sefer-çavuş En büyük kaygılarımdan birisi de ileride evlenip çoluk çocuk sahibi olursam böylesine zorunlu din ağırlıklı bir eğitim sistemi ile çocuğuma eğitim aldırmaktır. Tabiki de çocuğunu nasıl yetiştirirsen öyle olur ama yontulmamış insanlara ben evlat falan emanet edemem. Bu yüzden Türkiye topraklarında evlenirsem ve yaşarsam kesinlikle bir çocuk düşünmüyorum. Bu yüzden seni çok iyi anlıyorum. 11 yaşında bir çocuk bile kaygılanıyor gc çıkması için dua ediyorsa kesinlikle bir çok sorun vardır kanaatindeyim. Ben burada insanları seçemiyorum çünkü hemen hemen herkes benimle aynı sebeplerden ötürü buradan gitmek istiyor. Bu yüzden inşallah hepimize çıkar hayallerimize ve istediğimiz hayata sahip olabiliriz.

• Greencard talihlisi olamazsam ve greencard şartları zorlaşırsa (çok sıkıntılı maddeler var), ya turist vizesi ile girip kaçak yaşayacağım yada Fransız yabancı lejyonuna katılacağım. Zamanında iyi bir askerdim. 5 senelik sözleşme sonu fransız vatandaşı oluyorsun ve 4000 euro kadar maaş alıyorsun. Belki daha fazladır. Askerlik çok sevdiğim bir iş değil ama mecburi isem gidebilirim. Şimdi bu söylediğim insanlara garip gelebilir ama gerçekten Türkiyede yaşadığımız hayatı hayattan saymıyorum son 3-4 yıldır. Buradaki yaşama tamamen negatif kalıyorum. Bu sebepten burada yaşamak benim için birşey ifade etmiyor. Yine de inşallah gc çıkar bu seçenekler ile uğraşmak zorunda kalmam.

• @sefer-çavuş abi benim de kızım 10 yaşında seni çok iyi anlıyorum. İnsan en çok çocuğu için üzülüyor zaten. Allah hepimize kolaylık versin, yolumuz açık olsun.

• @hsndmn fransız ordusunu ben de araştırmıştım ama o 5 sene de az değil dile kolay geliyor sadece.

Bence hepimize çıkacak arkadaşlar green card. Hep diyorum ya topu topu kaç kişiyiz burda.🙌

• Kastamonu'ya geldik 👉37👈 günümüz kaldı.

• @reader Kesinlikle kolay değil hiç şüphem yok. Ama eğer birşey olmuyorsa da olmuyor bunu zamanında iyi anladım ben. Bakalım bi gc açıklansın o zaman bunu daha net düşünürüm.

• 2018 de Türkiye için yaklaşık kazanma yüzdesini bilen var mı acaba? Genellikle internette eski veriler üzerinden hesaplama yapılmış bu da çok sağlıklı olmuyor. Bir de merak ettiğim kısım her ülke için kendi kotasının belli bir oranı dahilinde mi oluyor kazanan sayısı yoksa direkt Avrupa bölgesi olarak mı?

• Benim hesabıma göre yaklaşık 100 kişiden 1 kişiye çıkıyor ama bu çok kaba bir hesap tam bilemiyorum. Açıklanan rakamlar Avrupa bölgesi olarak diye biliyorum.

• Bu ileti silindi!

• herkese bolşans bu benim 5. yılım bir şirkete 10 yıllık başvuru yapmaları için öylesine ücret ödeyip kayıt olmuştum hiç umutluda değildim geçen 5 yıl içinde gayri ihtiyari beklenti içine girdim yetmedi son 2 senedir mayısı zor getiriyorum inşallah bu sene çıkar şu stressli bekleme bir son bulur

• ⭐⭐

@brsygn sirketle basvuruyorsaniz mutlaka confirmation number i sirketten isteyin. Bir de her yeni sene basvuru yaparken sizin medeni durumunuz degistiyse (cocuk, evlenme, bosanma gibi) sirket bunlari goze onunde bulundurmali yoksa ilk verdiginiz bilgilerle her seferinde basvuru yapip degisiklikleri kaydetmezse hak kaybi yasarsiniz

• @goodluck tavsiye için teşekkürler ilk seneki karambole başvurudan sonra her sene istiyorum zaten dediğiniz gibi bilgileride güncelliyorum sürekli olarak artık öylesine değil beklentim olduğu içinmidir nedir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr Son yillar icin Turkiye'den basvurulari sayilari aciklanmadi. Sadece dunya genelindeki basvuru sayilarini biliyoruz.

• @crazycells Doğruluğundan emin olmamakla birlikte eski veriler içerisinde genelde %2 ye yakın bi kazanım oranı görmüştüm elbette artan başvurular ile bu oran düşmüştür ancak bu oranlara yanlış resim ya da mükerrer başvurudan ötürü değerlendirilmeden elenenler dahil midir? Biraz detay sordum sanırım ancak belki bilginiz vardır olur ya belki hatalı başvuru oranları vs yayınlanıyordur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekpr bildigim kadariyla butun basvurularin sayilari onlar. Yani, elenenler dahil...

• @crazycells Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |