Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mhepekiz istanbul dan günaydınlar çok teşekkürler

• Turkiyeden Virginia Washington DC bolgesine tasinan olursa Haber versin tanisalim.

• Yasaklı

Günde ortalama 15-20 sürüş yapıyorum Lyftle tabii ki nihai iş hedefim bu değil ama keyif almaya bakıyorum onun sonucunda da hatırı sayılır kazanç elde ediyorum.

Tip oranım hiç fena değil 15 sürüşte günde $40-45 tipim var. Nasıl oluyor paylaşayım.

Arabada sürekli soğuk su var. Arkaya küçük bir cooler aldım 6-7 tane su alıyor zaten herkes içmiyor arka koltuğun ortasındaki bardaklık sürekli açık şu soğuk/sıcak tutan neopren kılıflardan da aldım soğuk su uzun süre soğuk duruyor.

Yanında naneli ciklet var. Bunu çok seviyorlar.

Ön koltuğun önünde ve arka sağ ve solda birer tane el dezenfektanı var. Bu jelleri çok seviyorlar burada her seferinde büyük alkış kopuyor arabada. Ayrıca ıslak mendil var isteyen kullansın diye ama jeli tercih ediyorlar açıkçası.

3 farklı ucu olan şarj kablosu ayrıca arabanın AUX'una bağlı ses kablosu var dileyen kendi telefonundan kendi müziğini çalabiliyor yolculuk sırasında arabada.

Köpekli yolcular için arabada köpek ödül bisküvisi

Çocuklu yolcular için de mini lolipoplar var

Müzik konusunda da dünya müzik tarihinin en iyilerinden oluşan 350 parçalık bir USB var. Genelde o çalıyor. Ayrıca Austin de 93.3 frekansı oldukça iyi onu da açıyorum zaman zaman.

Ve en önemlisi muhabbet. Muhabbet etmeye eğilimli herkesle muhabbet ediyorum. ABD'ye geliş hikayemi, neden geldiğimi, aslında profesyonelliğimin ne olduğunu, neden Lyft yaptığımı anlatıyorum.

$3 bana kalan sürüşe $5 hatta $7 tip aldığım çok oldu. Deneyimimi paylaşayım istedim.

Bu arada araba her zaman çok temiz. Transporter filminde bir replik vardı "Bir adam arabasına nasıl bakıyorsa kendisine de öyle bakıyor demektir" o hesap 🐕

Sevgi, selam (Sabah 06.00 kalk var 06.30 teker döner)

• @keepdreaming, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

LYFT’ye kayıt olacağım da şimdi. gözden kaçırmamam gereken bir bonus, referans vs. durumu mevcut mu acaba kullanabileceğim?

size etkisi cok yok aslinda ben size refere olsam parayi bana veriyor size de su kadar suruse bu kadar para die tahattut veriyor ki eger bay area da iseniz o parayi yapmak yeri geliyor bir hafta da oliyor 2100 dolar suanda sanirsam. ben size refere olsam 450 dolar ben alirim 🙂

• @mhepekiz bunların hepsini uygulayacağım, süpersin abi 🙂

@gkhanfeez evet ben de öğrendim pek bir etkisi olmuyormuş bana hocam. bir arkadaşın referansıyla üye oldum sanırım ona 100 gitti bana da 1 ayda 110 ride yap 900 garanti dedi 🙂

• @mhepekiz aktardığınız tecrübeler için çok teşekkürler, lyfttensesler adresinizi de takip ediyorum, kazasız cezasız bol kazançlı sürüşler 🙂

• Refere olayını lyft çok çok iyi ayarlamış onu gördüm, 295 ride da 2750$ garanti veriyordu, tam 295 ride yaptığımda 2745$ kazanmıştım 🙂 5 $ da lyft ekledi saolsun :)) Yani lyft size kaç para garanti veriyorsa zaten o parayı bi şekilde kazanıyorsunuz, bunu çok iyi hesaplamışlar helal olsun..

• ⭐⭐⭐

@mhepekiz Paylaşımınız için ve ayrıtınlı anlatımınız için çok teşekkürler :))

• Yasaklı

@bolatmali faydam olursa ne mutlu

• Arkadaslar merhaba,
    Lyft e dun kayit oldum fakat kabul edilmedi ve sebepte belirtilmiyor.
    "Thanks for your application
    Thanks for taking time to complete the Lyft driver application process. Unfortunately, after a final review of your profile, we’ve decided not to move forward with an invitation to join our driver community."
    Help ile gorustum fakat 6 ay beklemeniz lazim diyor tekrar basvuru icin.
    Bu konu hakkinda bilgisi yada onerisi olan varmidir acaba ?

• Yasaklı

@Gkhn-CLKKN background checkte bir şeye takılmış olabilirler. Yapılabilecek bir şey yok beklemekten başka

• @Gkhn-CLKKN Turk ehliyetinizi de eklemis miydiniz basvuru yaparken ?

• Yasaklı

@Rookie mesela ben eklememiştim

• @mhepekiz sizin Amerikan ehliyetiniz yeni miydi abi ? Ben de Amerikan ehliyetimi alıp başvurduğum da kabul edilmemiştim Türk ehliyetimi de gönderdikten sonra kabul etmişlerdi.

• Yasaklı

@Rookie ehliyet yoktu daha 🙂 A4 kağıt vermişlerdi ehliyet gelene kadar

• @mhepekiz o çok iyiymiş 🙂

• Cevaplar icin tesekkur ederim. Bende O kagit gecici ehliyet ile basvuru yaptim. ve Turk ehliyetim ile bir bilgi eklemedim. ama daha sonra kabul almayinca destek bolumunden maillestimm ve turk ehliyetimden tecrubemden bahsettim fakat yinede kabul etmediler 😞 benim icin cok kotu oldu bu durum. 6 ay beklemek disinda yapilabilcek birsey yok sanirim. yahut baska fikirleri olan var ise acigim arkadaslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gkhn-CLKKN uber - lyft yoksa yemek taşıma işleri var. Hemen onlara başvuru yapsana. İşe başlıyorlar

• Doordash, UberEat, Favor, GrubHub, Postmates, AmazonFlex, Instacart ve diger local delivery sirketleri denemelisiniz. Bolgeye gore getirileri degisir.
    Uber driver isine cok siki yaklasiyor ama bazi soforleri (Lyft) kendisi arayip aldigini biliyorum (1 yil dolmadan). Lyft esnek, yine de Kabul etmediyse festival gibi, maclar gibi yogun zamanlar oncesinde sansinizi yeniden deneyin. Bolge cok doluysa yine de vermeyebilirler. Bu sefer bolge degistirip yeniden deneyin.
    Genelde Lyft 1 yillik ehliyet sartini cok zorlamiyor.

• Lyft ile ilgili bilgileri bir yerlerde daha duzenli aktarmak gerek aslinda ama degisen yapisi nedeniyle sik guncelleme gerekebilir. Bu nedenle aklima geldikce ve tecrube ettikce buraya aktarayim.

• Lyft ayni eyalet icinde herhangi bir yerde yapmaniza olanak taniyor. Ancak Cagri kabul-PickUp arasi gecen suredeki ucreti kendi bolge kartiniz disinda alamiyorsunuz.
      Ornegin Austin merkezli bir surucu San Antonio da Lyft yapabiliyor. Ama cagri-pickup arasi verilen sure ve mil ucretini alamiyor. Pick-up drop-off sureci o bolgenin sartlarina tabi. (rider dusunuluyor). Tip mantigi degismiyor.
    • Farkli eyalet plakasi ile Lyft yapilabiliyor. TX icin on cam sol alt koseye yapisan pulu almak gerekiyor.
    • TxTag isimli odemeli gecis chip sistemini almak bir miktar odeme tasarrufu sagliyor (mail ile odemeye gore).
    • Mopac isimli odemeli yolu Lyft rider'dan alip surucuye vermiyor. Parasi surucuden cikiyor.
    • Mumkunse parali yolun (girdi-ciktilar dahil) alternatifi yan-ucretsiz yoldan gidin.
    • Rider tarafindan verilen hasari -kusma dahil- aninda fotograflayin.
    • Austin havalani icin ve pek cok construction alani icin (yollar surekli bir yapim altinda Austin'de) google beye cok guvenmeyin. Waze de cok yerde yaniltabiliyor. Ogrenmeye ve mantiginizi kullanmaya calisin. Aksamlik-gecelik trafik degisikliklerine ve yol kapanmalarina hazirikli olun.
    • Rush hour avantalarini mutlaka yakalayin. Bazi arkadaslarim bana kizacak ama Turkce trik paylasip buraya TRden gelip Lyft yapanlara mutlaka destek cikmali. Hispanikler muthis dayanisiyor.
      Sonraki ilk firsatta gecelik yuksek rakamlari yakalama triklerini anlatacagim 🙂
      Simdi dunun Lyft yorgunlugunu atip yarinin Lyftí icin uyumam gerek.
      Kabaca basliklar :
    • Havalani trikleri
    • Mahalle arasi trikleri
    • Price Surge trikleri (ban yeme olasiligi yaratabilir, kendi riskinizle oynayin)
    • Uygulama uzerinden sistem atlatma trikleri (ayni sekilde Lyft ve Uber ban yerseniz geri donusu yok, kendi riskinizle oynayin)

Bende mi? Trik yok. Her cagriyi aliyorum, herkesi her yerden aliyorum, herkesi heryere birakiyorum. Musteri velinimetimdir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |