Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• başlıkta belirttiğim gibi f1 vizesi ile dil okuluna gelip ssn alabilir miyim? alabilirsem delivery tarzı işler yapabilir miyim? buna yakın cevap bulamadım o yüzden soruyorum teşekkürler.

• @ugurk, ssn alirsan delivery tarzi isler ve bulabildigin her isi yapabilirsin fakat ssn alabilirmisin o problem iste malesef. 🙂 Kolejler de kampus ici haftalik 20 saat calisma izni veriyor diyorlar ama o da zor fakat imkansiz degil.

• @vermaynen teşekkürler ama cevap bu değil maalesef. üniversite veya kolej okumayacağım sadece dil eğitimi için geleceğim. kampüs'de olmayacağım ,için bu videodakinden bilgilerin dışında dil okuluna gelen biri ssn alabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurk dil okullarının %99 u böyle bir imkan vermiyorlar göçmen vizesiz ssn alabilmenin tek yolu üniversitelerden geçiyor bildiğim kadarıyla.

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurk üniversitelerde de ( rakamlar değişebiliyor ) 8 ay okumuş olman gerekiyor devamında da artık elinde ki kalan miktarın yetersiz olduğunu okuyabilmek için üniversite de part time çalışman gerektiğini belirterek alabiliyorsun uscisten

• @Rhonster hiç üniversiteye gitmeden f1 dil okulu statüsü ile ne kadar devam edebilirim peki? ve hiç mi imkanı yok dil okulundayken ssn almanın?

• @ugurk, bildigim kadariyla ogrenciliginiz boyunca devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurk bir sınırı yok. üzgünüm hiç bir imkanı yok bilinen ünlü dil okullarının sıkça sorulan sorular kısmına girip baktığında onlarda özellikle belirtiyor part time iş imkanı sağlamıyoruz diye ne kadar çok sorulmuşsa artık 🙂

• @Rhonster, içinde söyledi: f1 vizesi ile ssn alıp çalışmak?

@ugurk bir sınırı yok. üzgünüm hiç bir imkanı yok bilinen ünlü dil okullarının sıkça sorulan sorular kısmına girip baktığında onlarda özellikle belirtiyor part time iş imkanı sağlamıyoruz diye ne kadar çok sorulmuşsa artık 🙂

ssn alanlar nasıl alıyor peki. youtubede rast geldim f1 ile dil okuluna gidip f1 sürelerini uzatıp ssn almışlar. kazandıkları parayla dil okulunu ödüyorlar.

• @ugurk, içinde söyledi: f1 vizesi ile ssn alıp çalışmak?

@Rhonster, içinde söyledi: f1 vizesi ile ssn alıp çalışmak?

ssn alanlar nasıl alıyor peki. youtubede rast geldim f1 ile dil okuluna gidip f1 sürelerini uzatıp ssn almışlar. kazandıkları parayla dil okulunu ödüyorlar.

Link atarsan bizde izleriz bilgi sahibi oluruz 🙂 Eski work and travel yapanlar dil okulu ile gidip orda ssn numarasini kullanmis olabilirler. Ben okadar arastirdim birsuru video izledim youtube dan f1 ile ssn aldik diyeni gormedim gozumden kacmis sanirim. Kacak calisiyor olabilirler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurk, içinde söyledi: f1 vizesi ile ssn alıp çalışmak?

başlıkta belirttiğim gibi f1 vizesi ile dil okuluna gelip ssn alabilir miyim? alabilirsem delivery tarzı işler yapabilir miyim? buna yakın cevap bulamadım o yüzden soruyorum teşekkürler.

Zaten diger arkadaslar da belirtmis...

Dil okullarinin cogunda boyle bir imkan yok. Sadece universite, kolej veya sertifika veren kurumlarla F1 aldiginizda ve ayrica yari zamanli calisma gerektiginde boyle bir basvuruyu rahat yapabiliyorsunuz, ama bunun disinda sizi SSN'ye uygun bulma ihtimalleri cok daha dusuk.

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurk work and travelle almışlardır başka yolu yok gibi birşey.

• merhaba, 2010 yılında work and travel ile almış olduğum SSN halen kullanılabilir mi yoksa yeni bir tane daha almam mı gerekiyor. F1 vizesi ile Georgia Unv'e gideceğim. Eski SSN'ni Ehliyet vb. için kullanabilir miyim?

• Bir çok arkadaşım şu an wat ile aldılları ssn i dil okulı ile gelip kullanabiliyolar tüm appleri açıp çalışabiliyolar
    Bu yasal değil ama vergi zamanı tax yaptırıp hesaplar kapanmadan vergi ödeyip devam ediyolar ancak geçen gün managerim den öğrendim böyle bir durumda iken green kartlı biriyle evlenirseniz problem olabiliyomuş ve eğer eb 3 gibi vasıfsız yoldan sponsor ile green kart almal isterseniz bu büyük problem. Çünkü avukatlar ilk bunu soruyolar ssn ile çalıştın mı
    Amerika da dil okulları 2 ye ayrılıyor
    Eğer siz bir üni ya da college a giderseniz oradaki esl progmına katılıp dil öğrenirken kampüs içinde ders dönemindeyken haftada 20 saat
    Ders dönemi dışında 40 saat çalışabilirsiniz
    Ve ayrıca bir dönem sonra bir avukatla fakirleştim sebebiyle 1 yıllık çalışma iznine başvurabilirsiniz
    Yanlış bilmiyosam 2 yıla da çıkmış olabilir
    Yasal yollarda kalın bence ya da nakit çalışmaya bakın çünki bunların problem olma ihtimali her zaman var

Benzer Başlıklar

• 49
  • 13
  • 3
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |