Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Umarım herkes yaşamak istediği ülkede yaşar.

• Dünyada 100000 şehir olsa farklı farklı, yine de memleketim Adana'da yaşamak isterdim. Ama memleketi memleket yapan biraz da insanı, kültürü, vizyonu. Aynı şeyi TR için de düşünüyorum.
    Şu kitabı GC ile gidecek olan, gitmek isteyen herkese öneririm: http://www.kitapyurdu.com/index.php?route=product/product&filter_name=ABD tarihi&product_id=68643

• kendim hariç 3 tane adanalı gördüm burada baya çokmuş 🙂

• Merhaba,
    Videoyu nereye atacağımı bilemedim, yeni başlıkta açmak istemediğim için buraya ekliyorum 🙂 Amerika'da dil eğitimi hakkında güzel, kısa bir video
    Hanımefendiyi takip ediyorum ama ismini bilmiyorum. Güzel içerikler paylaşıyor.

• turkiyede meslek hayatim boyunca 1 yilda elde ettiklerim:

• 25-35 bin lira arasi bir para
    • akbil var, araba yok
    • ev kira
    • takdir gormemek, kaotik bir ortamda calismak
    • inanilmaz sinirli bir karaktere burunmek

amerikada 2 yillik meslek hayatimda elde ettiklerim:

• 125-135 bin dolara araliginda kemiksiz kazanc * *
    • 2017 model ford mustang *
    • ev yine kira *
    • iste yaptigim her sey icin takdir gormek. yarim yamalak yaptigim islerden bile "voav" tepkisi aldigim oluyor cunku hizli yapiyorum
    • pamuk gibi bir karaktere burunmek *

anlatabiliyormuyum ahali anlatabiliyormuyum 😞

• @denizsak heyecanını anlayabiliyorum ama hayata biraz daha gerçekçi bakman gerekiyor.Amerika da şu yazdıklarını 2 yılda yapabilmen pek mümkün değil yeni bir göçmen olarak giderken.Ama senin bildiğin ve bu kadar parayı bu kadar kısa sürede kazanmak için formülün ya da fikrin varsa paylaşırsan çok hayır duası alırsın.

• ben zaten realist biriyim kullanacagim aracin modeli bile 2001 2004 arasi olacak biliyorum kira ödeyecegim biliyorum herşeyin farkındayım arkadaşlar hayat hiç bir yerde kolay degil yeri geldiginde çalişirken of diyecegim ama sonuçta orada iş seçenekleri çok arkadaşlar iş seçenekleri

• @zagatoff dogma büyüme bende Adana lıyım,20 yasımda farklı bir sehire taşınmak zorunda kaldık.
    Adana Farklı bir Sehir unutulmaz hiç bir zaman.
    Etkileri olumlu bir şekilde hep üzerimdedir. 🙂

• Herkes umduğu gibi bir yaşama kavuşur umarım 👍

• Umarım herkes istediği şeye kavuşur. Çocuk yaştan (15) beri Amerikanın hayalini kurdum. Şuanda 25 yaşındayım. Ailevi sebeplerden ötürü henüz ilk başvurumu yaptım. Sebebini merak edenler için, bir kaç post öncesinde yazmıştım. Sözüm iki günlük heves ile başvuru yapanlara, başvuru yapıp insanları zora sokuyorlar. Başvuru yapmasalar belki de benim gibi binlercesine vuracak bu piyango. Adama çıkıyor greencard 10-20 gün sonra Türkiyeye geri geliyor. Bunların bu yaptığı benim zoruma gidiyor. Eğer gerçekten belirli bir plan kurup başvuru yaptıysa eyvallah sözüm yok. Mayıs ayına kadar şafak sayıcam çıkmazsa işte o an yoktan yere başvuru yapan kim varsa ağzını yüzünü dağıtmak isteyeceğim. Kendimi tanıyorum.

• @hsndmn yanindayim kardesim ben her dakika sayiyorum

• @denizsak Kimin bu işi gerçekten istediği yazdığı yazıdan bile belli oluyor kardeşim. Önemli olan oraya gitmek değil. Orada kalabilmek. En basiti turist vizesi ile gidip görebilirsin. Ama bu seni daha çok imrendirecektir. Ben şunu söylüyorum. Gerçek mesleğim aşçılık. Allaha şükür açıkta kalacağımı düşünmüyorum. Diyelim ki mesleğim yok. Ben evsiz kalma uğruna bile giderim bu ülkeye. İnsanın içinde aşk olması lazım birazda. Örneğin cins güvercin besleyen bi komşumuz olsa genel olarak bi ton laf ederiz. Her yere pisliyor ıvır zıvır bi çok şey söyleriz. Nedense besleyen kişiyi hiç anlayamayız ama. Güvercin onun aşkıdır. Bunu hiç bilemeyiz. Bu da aynı şey. Ben evsiz kalma riskine girerek elimden gelen herşeyi yaparak ayakta kalırım. Ölmeden önce Amerikan rüyasını yaşarım diyorsak ne korkulacak birşey var nede endişe edicek birşey var. Türkiyede iyi kötü hepimiz bir şekilde yaşarız. Asgari ücretle bile bir şekilde geçinip gideriz. Mesele hayatta kalabilmek değil. Benim bu forumda veya başka greencard forumlarında gördüğüm şey insanların Türkiyede artık salak yerine konulmasına olan kızgınlığı. Herkes sıkılmış herkes hamster gibi bir çark içinde koşmaktan çok bunalmış. Diyorlar ki elin gavuru. Bende diyorum ki ulan hırvani, elin gavuru dediğin 30 yaşında dünyayı gezmiş. Sen 50 yaşındasın mahallenden dışarı çıkamamışsın yaşadığın şehri bile doğru düzgün bilmiyorsun. Arada bir çok fark mevcut. İşte benim meselem de budur. Hangi insan sınıfında olacağım? Hayatı bir insan gibi yaşayan mı? Yoksa adı lazım değil diyeceğim [sansür] o kişiye hayatı yaşatan mı? 15 mayısta göreceğiz.

• @hsndmn iste beni tamamiyle anlayan biri umarim sana cikar umarim sana cikar

1. başvuruşum. beklemek her sene daha stresli oluyor. 3 senedir hem kendi adıma hem de eşim adına başvuruyorum. Akademisyen adayıyım, doktora yapıyorum; bununla birlikte araştırma görevlisi olarak çalışıyorum, keza eşim de öyle. Bir yandan da amerika'daki ve diğer batı ülkelerindeki bursları, akademik ilanları takip ediyoruz. Ancak maalesef bunu yapmaya biraz geç başladık, bu sebeple oradan da henüz bir şey çıkmadı. Maalesef artık burada işimizi yapamaz duruma geldik. O yüzden Greencard bu sene de çıkmazsa, kalifiye göçmen alan ülkelere başvuracağım bu sene (bu durumda şimdilik önceliğimiz yeni zelanda). Umarım herkesin gönlünce olur...

• Dv2018 de çıkacak diye çok umutlu ve heyecanlıydım fakat bu sene hiç heyecan yok. Sanki sonuçlar belli ve bana çıkmamış gibi hissediyorum...

• ben iki sekildede heyecandan agliyacagim icin problem yok 🙂

• Hayal et,umudunu kaybetme ve inan.
    Eğer sonuç bir ev ise hayal bu evin çimentosudur. Umut bu evin çivisi ve odunudur. O eve taşınacağına İnanmak ise mutluluktur. Gerçekleştirecek olan sey ise dua aracılığı ile Tanrıdır. Hayallerinizden vaz geçmeyin. House tarzı severmisiniz bilmem ama gelin hep birlikte kulaklıkları takıp gözlerimizi kapayalım ve bir kez daha kazanınca planlarımızı geleceğimizi neler yapacağımızı beynimizin teyidine sunalım. Dualarınızı eksik etmeyin. Dilerim hepimiz kazanırız. Son 43 gün @reader

• Kulagimiza kupe olmasi amacli takip ettigim bir arkadasin guzel bir paylasimi. Dinlemenizi isterim.

• @FreeWoRLD Olurda yiyecek ekmeğimiz var ise Amerika'da ya da başka bir yerde hatta burada Allah karşımıza iyi niyetli insanlar çıkarsın.Ama tabii bunun için önce kendimizi geliştirip doğru insan olmak gerekiyor.Gönlümüzdeki ve aklımızdakilerin hakkımızda hayırlı olması dileği ile...

• Aşk olsun ya sayfamızı nerelere gömmüşsünüz...

Topu topu 40 gün kalmış zaten😁🤗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |