Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Birde bu konuya benzer “hep 50 liralik aliyorum” versiyonu var 😂

• iş ariyorum bulamıyorum nereye gidersem gidiyim tecrübesizsin diyorlar bi yandan dişardan üniversite okuyorum ailemden tutun özelime kadar didik didik edip biz sizi ariyacagiz diyorlar ben iş seçmiyorum adana da yaşıyorum burada işsizlik had safada ya bir tanıdıgın olacak yada dayın olacak başka türlü olmuyor herkes birşeyi koparma derdinde , çim biçme gibi en basit iş bile olsa yaparım ama inanin o bile yok. dolar olmuş 4 tl gelecek belirsiz insan delirmesinde ne yapsın ? ne yapsın ?? allahım nolur çıksın green card basit bir işim olsun yalvarırım

• düşünsene ucuz bir araba almişsin en basitinden uber yapiyorsun çalişmaya azimli birisin , iş var sonuçta kahveni almişsin çalişiyorsun parani kazaniyorsun çalişirken gelecek planlari yapiyorsun biliyorum her iş zor kira ödeyeceksin orada ne bilim bir sürü masraf çıkıcak ama sonuçta çalişmak isteyene iş var iş . iş

• @denizsak inşallah kazanırsın ama her ihtimale karşı bir B plânı da yap kardeşim.

• 👉son 46 gün👈 kala 46'lık olmayalım da...😁

• @reader ben 21 yasindayim bilmiyorum belki cok karamsarim ama cok korkuyorum burada kalmaktan inan bazen krize giriyorum ben ne yapacagim diye hani oyle yerimde durup hic birsey yapmiyorum degilim ama hayat bir oyun sahasi ama burada oyun sartlari cok zor cok zor

• @denizsak yapma be kardeşim. En kötü ihtimal İdris usta gibi bineriz Amerika'ya giden bir gemiye soluğu onun yaninda alırız. Aha da ustam biz geldik bize de iş ver bakalım deriz.😁
    Sen şimdi taptazecik beynin varken onu sana yararı olacak bilgilerle doldur, yoksa bizim yaşımıza geldiginde yok hanımdı yok çocuktu su parasıydı bu parasıydı derken 20li yaşlarını özler hale gelirsin.
    Hayat bir oyun sahnesi değil bence; oyuncular başkalarının hayatını canlandırır. Hayat gerçeğin ta kendisi. Kendini en iyi şekilde "canlandırmaya" çalış.
    En iyisi nedir diye sorma o da herkesin inancına, hayat görüşüne göre değişir.

• @reader abi mezun oldum diyelim üniversiteden nerede iş bulacagim allah aşkına hepimiz burada çürüyüp gidicegiz , diyelim ki iş buldum aldigim maaş neyime yeticek ben kendime bile cimriyim düşün satin alma gücü çok düştü evlenip çocuk yapicak planlarim yok zaten insan gerçekten çok kaygılanıyor benim memleketim bütün dünya ben doydugum yere memleketim derim mutlu oldugum yere derim napsak dua felan mi etsek toplu camiye felan mi gitsek 😃

• @denizsak
    😃
    Hay Allah ya o da olur ama 41 Yâsin okuyacam daha hızlı tesir etsin diye...Tövbe yarabbim merak etme ben herkes için hayırlısı neyse o olsun diye dua ederim hep.

Okul konusunda haklısın ama bil ki senin gibi çok genç var. Sadece ümidini yitirme girme böyle krizlere bi rahat ol yaw. Çok da şey yapmamak lazım:D

• @denizsak mesela hemen ingilizce kursuna başlayarak bir yerden girmiş olursun

• abi zaten bölümüm geregi dil bilmek zorundayım biliyorum zaten ingilizce dil bile degil artik bilmek zorundasın gitmesen bile , ben şeyden bahsediyorum burada bir gelecek yok inanin yok

• aglama duvarına çevirdim burayı özür dilerim

• @denizsak genç kardeşim bu kadar sıkma canını, daha yolun çok başındasın. Eğer çalışkan ve dürüst isen, heryerde ekmeğini kazanır, hayatını yaşarsın. Mutlu olmak insanın kendi elinde. Daha 20 yaşındasın önüne o kadar çok fırsat çıkar ki sen bile şaşarsın.

Şikeyat etmektense gayret etmeyi alışkanlık haline getir. Unutma tüm başarılı insanlar karamsar değil olumlu bakmayı becerebilen insanlardır. Önce üzerindeki karamsar bulutlardan kurtul, hayata olumlu gözlerle bak. Ondan sonra hedefini belirle ve o hedefe ulaşmak için bir kaç yol çiz. Biri olmasa biri olur.

Bütün umutlarını GC'ye bağlama, evlilik, öğrencilik, staj vb. farklı yöntemler araştır.

• @denizsak ne özürü kardeşim

Hadi kendinize iyi bakın ben bir kaç gün yokum.
    😎🤹♂

• @denizsak dünayadaki herhangi bir ülkede tüm bireylerin daha iyi şartları talep etme ve bu şartlara ulaşmak için elinden geleni yapma hakkı vardır. Bu bence doğumdan gelen bir hak. Birisi seni bu taleplerin yüzünden suçluyor veya aşağılıyor olacak olursa hiç umursama ve çabalamana devam et.

• kendi başarısızlığını direkt türkiyeye suç atmak yanlış.türkiye deki biri eğer azimli ise iyi yerlere gelebiliyor.amerika da adamlar et yüyür arabaya binüyür demekten de gına geldi.ben daha sınava hazırlanıyorum 3.kez gireceğim.eğer dersler iyi olsaydı almanya da lisans eğitimine başlayabilirdim.savaşın ortasında kalmış gibi konuşmakta yanlış.azimli insan heryerde başarılı oluyor.biraz kendime eleştiri yaptım.yurt dışı avrupa kapısı açık ama beynini geliştirene .biz üç kağıt arka kapıdan kapağı atmaya çalışıyoruz.
    türkiye de okumasan bile iyi bir deri ustası marangoz bile aç kalmaz.
    amerika da ki türkler genelde sol görüşlü ve aydın okumuş insanlar olduğunu düşünüyorum.avrupa ki lerin çoğu işçi göçü ile muhafazar insanlar.avrupada ki türkler bana anadolu insanını hatırlatıyor..bizim türkler almanyada bir düğün yapıyor insanlar bu türkler neden böyle diye konuşuyor.almanyada türkler biraz eğitimsiz kalmış

• Mesele yaş eğitim iş olanakları yada ülkenin gidişatı değil senin ne yapmak istediğin.. Yurtdışında yaşamak mı istiyorsun dil geliştir eğitimini tamamla kalifiye bir pozisyon yarat kendine sonra adım adım başvurularını yap. GC bir Loto ve şans işi olayı buna bağlarsan çok üzülürsün. Bunun Avustralya'sı Yeni Zelanda'sı Kanada'sı var araştır elinin altında tonca sayfa bilgi var. Avrupa'sı Asya'sı var. Hedef ne onu kafanda çöz gitmek gelmemek gidip birikim yapıp dönmek aileni orda kurmak bir sürü deli sorular 🙂 bunlara sağlam bir kafa ile cevaplar bul ve harekete geç .. Uzar gider konular bu yağmurlu Adana gecelerinde 🙂 Allah herkesin kalbine göre versin...

• herkese merhabalar.
    yaklaşık 1 aydır forumu takip ediyorum.
    bu kadar interaktif toplukuğu görmek çok sevindirici.
    bit çok bilinmeyen var ama burada herkes yardımsever ve acayip bir yardımlaşma var. bu beni çok mutlu etti.
    yaşım 33, kurumsal bir firmada vardiya üretim mühendisi olarak çalışıyorum. bu sene ilk kez başvuru yaptım.
    herkese bol şans diliyorum.

• @zagatoff DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

kendi başarısızlığını direkt türkiyeye suç atmak yanlış.türkiye deki biri eğer azimli ise iyi yerlere gelebiliyor.amerika da adamlar et yüyür arabaya binüyür demekten de gına geldi.ben daha sınava hazırlanıyorum 3.kez gireceğim.eğer dersler iyi olsaydı almanya da lisans eğitimine başlayabilirdim.savaşın ortasında kalmış gibi konuşmakta yanlış.azimli insan heryerde başarılı oluyor.biraz kendime eleştiri yaptım.yurt dışı avrupa kapısı açık ama beynini geliştirene .biz üç kağıt arka kapıdan kapağı atmaya çalışıyoruz.
    türkiye de okumasan bile iyi bir deri ustası marangoz bile aç kalmaz.
    amerika da ki türkler genelde sol görüşlü ve aydın okumuş insanlar olduğunu düşünüyorum.avrupa ki lerin çoğu işçi göçü ile muhafazar insanlar.avrupada ki türkler bana anadolu insanını hatırlatıyor..bizim türkler almanyada bir düğün yapıyor insanlar bu türkler neden böyle diye konuşuyor.almanyada türkler biraz eğitimsiz kalmış

Yani insan azimli olursa her şeyi başarır doğru ama bir noktada elinden bir şey gelmez bir kaç önceki postta yazan arkadaş genç mesela şimdi Türkiye de okuyabilir bir yerlere gelebilir sonunda da kaçabilir çünkü kaçmak zorunda bırakılıyor. Türkiye'nin sorunu burada eğitim, kaliteli sağlık hizmeti, adalet ve siyaset vb! belli konulara gelince tıkanıyor elden bir şey gelmiyor. İşte o anda kaçmak aklına geliyor ve geçen süreler sanki bir çöp hissi yaratıyor. @denizsak 'da bunların olmasını şimdiden istemiyor ve hakkıdır. Türkiye taşı toprağı olarak kötülenecek bir ülke değil doğrudur ama insan kalitesi açısından kötülenecek bir ülkedir maalesef hatta islam ülkelerini hepsi diye genelleme bile yapılabilir. Geri kalmışlık bilimden uzaklık hat safhada. Bu durumda insanın bir şeyleri başarması eline hiçbir sonuç getirmeyebilir.

Benzer Başlıklar

• 13
  • 29945
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |