Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Anıl-ibrahim-Küzel, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@kushajj Merhaba ben yaklaşık 7 aydır bu başlık altında adı geçen çoğu siteden başvurular yapıyorum ancak tam olarak olumlu bir geri dönüş alamadım . Bildiğiniz gibi kış döneminde işlerin başlama tarihi Ekim ayı. Acaba Ekim ayından ne kadar daha önce ilanlar devam eder . Yani hala daha şansımız var mı ?

Kış sezonu için gerekli belgeler istenmeye başladı, şu an tam vakti aslında.

• @kushajj, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@Anıl-ibrahim-Küzel, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@kushajj Merhaba ben yaklaşık 7 aydır bu başlık altında adı geçen çoğu siteden başvurular yapıyorum ancak tam olarak olumlu bir geri dönüş alamadım . Bildiğiniz gibi kış döneminde işlerin başlama tarihi Ekim ayı. Acaba Ekim ayından ne kadar daha önce ilanlar devam eder . Yani hala daha şansımız var mı ?

Abd de gittigimizde firmalar ile yuz yuze gorusmek daha saglikli olur gibi duruyor degil mi ?

• @vermaynen, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@kushajj, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@Anıl-ibrahim-Küzel, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Abd de gittigimizde firmalar ile yuz yuze gorusmek daha saglikli olur gibi duruyor degil mi ?

Kesinlikle. Florida’daki çoğu golf ve Country club h2b ile çalışıyor, hatta Trump’ın Florida’daki White House’ı Mar a Lago da dahi onlarca h2b vizesi çalışanı mevcut.

• @kushajj, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@vermaynen, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

@kushajj, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Kesinlikle. Florida’daki çoğu golf ve Country club h2b ile çalışıyor, hatta Trump’ın Florida’daki White House’ı Mar a Lago da dahi onlarca h2b vizesi çalışanı mevcut.

B1 ile bir aksilik olmazsa 2 ay icinde gitmeyi dusunuyoruz. Sadece Florida da mi bu olanaklar var Ny de varmidir ?
    Son olarak ne kadarlik bir calisma izni veriyorlar isten ise degisikli mi gosteriyor yoksa ? Ne kadar sure calismamiz gerekiyor ki yada sponsorlugu devam etmesi gerekiyor ki green card almaya hak kazanalim bu konuda bir bilginiz var mi kushajj bey,

• Her eyalette olabilir. Ben şuan Long Island, NY’tayım mesela bu yaz için. Verilen vize genelde 6-7 aylık daha sonrasında iş bularak uzatmak size kalmış. O şekilde 3 yıla kadar kalabilirsiniz.

Her eyalette olabilir. Ben şuan Long Island, NY’tayım mesela bu yaz için. Verilen vize genelde 6-7 aylık daha sonrasında iş bularak uzatmak size kalmış. O şekilde 3 yıla kadar kalabilirsiniz.

3yildan sonra ? vatandaslik alamiyormuyuz? Bizde ny geliyoruz.

• @vermaynen, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Her eyalette olabilir. Ben şuan Long Island, NY’tayım mesela bu yaz için. Verilen vize genelde 6-7 aylık daha sonrasında iş bularak uzatmak size kalmış. O şekilde 3 yıla kadar kalabilirsiniz.

Vatandaşlık işlemleri öyle kolay değil maalesef 🙂 3 yıl süresince size sponsor olacak bir şirket bulup h1b vizesine geçebilirsiniz ki bu vize dual intent olup, bir süre sonra green card başvurusu yapmanıza olanak sağlıyor.

@vermaynen, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Vatandaşlık işlemleri öyle kolay değil maalesef 🙂 3 yıl süresince size sponsor olacak bir şirket bulup h1b vizesine geçebilirsiniz ki bu vize dual intent olup, bir süre sonra green card başvurusu yapmanıza olanak sağlıyor.

Ozaman guzel bu yolla green card denenebilir 🙂 tskler. Siz turkiyeden mi bulup gittiniz bu vize ile sizin ne kadar oldu kac yildir ordasiniz bu vizeyle?

Ozaman guzel bu yolla green card denenebilir 🙂 tskler. Siz turkiyeden mi bulup gittiniz bu vize ile sizin ne kadar oldu kac yildir ordasiniz bu vizeyle?

7 yil olacak neredeyse ama ara ara Türkiye’ye ya da Meksika’ya gidiyorum eşim oralı olduğu için. Aralıksız 3 yıl boyunca kalma gereği duymadım.

Ben internship (J-1) ile gelip status değişikliği yapmıştım. O zamanlar mümkündü, şimdi onu yapmak mümkün mü değil mi onu bilmiyorum.

• @kushajj cevaplar için çok teşekkür ederim, bilgi kirliliğinin önüne geçmiş oldunuz

• Bu konuyu araştırmak lazım .takip

• Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene inşaat mühendisliğinden mezun olacağım ve Amerikada bir tanıdığımın şirketi var ancak inşaat sektöründen bağımsız. Kıyafet satan bir mağaza gibi düşünebilirsiniz. Beni oraya iş için davet etmiş gibi gösterip Amerikaya gidince Grubhub veya UberEats tarzı bir iş yapmak istiyorum. Bunun mümkünatı var mıdır sizlere sormak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaancanli, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene inşaat mühendisliğinden mezun olacağım ve Amerikada bir tanıdığımın şirketi var ancak inşaat sektöründen bağımsız. Kıyafet satan bir mağaza gibi düşünebilirsiniz. Beni oraya iş için davet etmiş gibi gösterip Amerikaya gidince Grubhub veya UberEats tarzı bir iş yapmak istiyorum. Bunun mümkünatı var mıdır sizlere sormak istedim.

kiyafet satan bir magaza hangi aciklamayla bir insaat muhendisini ise alacak? Eger bu is konusunda tecrubeniz ya da bilginiz yoksa konsolos size vize vermez zaten. Sadece vize alip daha sonra vizeyi baska amacla kullanmak icin basvuru yapamazsiniz.

• Otellere gidip bu vizeyle çalışanlar var work and traveldan bahsetmiyorum. Yani bi alanda üniversite şartı gerekmiyor. Ben sadece orda çalışıp part time olarak delivery driver işi yapıyorum diye göstereceğim.

• @kaancanli, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Otellere gidip bu vizeyle çalışanlar var work and traveldan bahsetmiyorum. Yani bi alanda üniversite şartı gerekmiyor. Ben sadece orda çalışıp part time olarak delivery driver işi yapıyorum diye göstereceğim.

Bu vize ile buraya gelip, ikinci bir işte yasal olarak çalışma şansın yok.(Under the table ayrı mesele) İşyerin zaten izin vermez, bir de bu düşündüğünü konsolosa da söylersen direk red alırsın.

@crazycells in de dediği gibi o alanda tecrübeli olman gerekiyor üniversite şartı olmasa bile. Konsolosluktaki görüşme sırasında, çalışacağı alanda hiçbir tecrübesi olmayan birisinin zorluk yaşayacağı kesin.

• @kaancanli kıyafet firmasının belli maddi standartları karşılaması gerek, sonrasında da h2b vizesi ile ilgili işçi alımı yapabilmesi için gerekli izinleri Department’dan alarak, sezonluk ihtiyaç göstermesi gerek ki bu konuda ne tarz bir yaklaşımda bulunabilirsiniz emin değilim. Demek istediğim her şirketi, ofisi ya da atölyesi olan bu vize türü ile işçi getiremiyor, maalesef.

• Çok enteresan Ekim ayına kadar h2b vizesi ülke dışı alımı ile ilgili bir ilan çıkmadı . Kış dönemi boyunca da göremedik . Şimdi de yaz dönemi için ilan bekliyoruz . Vizeyle ilgilenmeye başladık ilanın i si yok ülke dışı alım olarak .

• @Anıl-Küzel çünkü çoğu iş yeri çalışan ihtiyacını karşıladı. Ekim’de başlayan sezon için Haziran sonu-Temmuz başı gibi çoğu iş yeri ihtiyacını gideriyor zaten. Yine birçoğu da şu anda birçok çalışan ile mülakat yapar vaziyette, yaz sezonu için.

Özellikle yaz için çalışan alan işletmeler de yurt dışından çalışan getirme ihtimali oldukça düşük, sezon daha kısa olduğu için. Tercihleri ülke içersinde çalışanlar oluyor genelde.

• Merhaba, Minnesota eyaletinde bir tanıdığımızın cafe-restoranı var. Ben buraya H2B vizesi ile gidip çalışmak istiyorum.

Sorularım;

1. Vizeye başvuru hakkında nasıl bir prosedür izlenmeli. Öğrendiğim kadarıyla kabul mektubu vb. bir sey gerekiyor. Tam olarak nedir? Yani Restoran sahibi ile konustuğumda prosedürü öğren hemen halledelim dedi. Her sey okey, sadece gidip calısmaya baslamam icin nasıl bir yol izlemeliyim?

2)Dönemsel olarak gidildiği söyleniyor (9 ay) bunu 3 yıla kadar uzatabiliyormuşuz. Nasıl oluyor?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drucilla, içinde söyledi: (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)

Merhaba, Minnesota eyaletinde bir tanıdığımızın cafe-restoranı var. Ben buraya H2B vizesi ile gidip çalışmak istiyorum.

Sorularım;

1. Vizeye başvuru hakkında nasıl bir prosedür izlenmeli. Öğrendiğim kadarıyla kabul mektubu vb. bir sey gerekiyor. Tam olarak nedir? Yani Restoran sahibi ile konustuğumda prosedürü öğren hemen halledelim dedi. Her sey okey, sadece gidip calısmaya baslamam icin nasıl bir yol izlemeliyim?

2)Dönemsel olarak gidildiği söyleniyor (9 ay) bunu 3 yıla kadar uzatabiliyormuşuz. Nasıl oluyor?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

1. Asagida yazilanlara bakin isterseniz, oncelikle isverenin I-129 formunu doldurup USCIS'e gondermesi gerekiyor. Eger USCIS bunu onaylarsa sonra siz H2B basvurusu yapiyorsunuz konsoloslukta.

@Yeşilkart-Forum, içinde söyledi: [(H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler)](/forum/post/146\

(H) GEÇİCİ ÇALIŞMA veya STAJ VİZESİ

Çoğu geçici işçi kategorisi için, başvuru sahibinin vize başvuru yapabilmesi için işvereninin veya temsilcisinin, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından onaylanması gereken bir I-129 dilekçesi vermesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için http://www.uscis.gov/portal/site/uscis adresini ziyaret ediniz.

Başvuru sahibi, ancak ABD’deki işveren I-129 dilekçesi verdikten ve USCIS’in bunu onaylamasını takiben geçici işçi vizesi başvurusunda bulunabilir. Bu durumda USCIS onay numarasını içeren I-797 Formunu düzenleyecektir. Bu hizmet yoluyla bir randevu tarihi almak için bu makbuz numarası gereklidir. I-797 ve/veya I-129 nüshalarına gerek yoktur.

(H2-B) Geçici veya Mevsimlik Tarım Dışı İşçiler - H2-B tarım dışı geçici işçi programı, ABD’deki işverenlerin, geçici tarım dışı işlerde çalıştırmak üzere yabancı uyruklu işçileri ABD’ye getirmesini sağlar.

1. Maalesef sureci bilmiyorum, dilerseniz Muslu Hukuk Burosu'ndan destek alabilirsiniz...
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/2324/sorularınızı-sormadan-önce-okumalısınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |