Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Ben hem TC hemde KKTC vatandaşıyım ve ikametimde Kıbrıs’da . E2 başvuru sürecini burada ki Amerikan konsolosluğundan mı gerçekleştirmeliyim yoksa Türkiye’den mi? Bununla ilgili bir mecburiyet var mı? Eğer yoksa sürecin kolay işlemesi hangi ülkeden daha kolay olur? Şimdiden teşekkür ederim.

• Muslu Law Firm

@Famel, içinde söyledi: Çift vatandaşlıkları olan kişilerin E2 başvuru süreçleri.

Merhaba, Ben hem TC hemde KKTC vatandaşıyım ve ikametimde Kıbrıs’da . E2 başvuru sürecini burada ki Amerikan konsolosluğundan mı gerçekleştirmeliyim yoksa Türkiye’den mi? Bununla ilgili bir mecburiyet var mı? Eğer yoksa sürecin kolay işlemesi hangi ülkeden daha kolay olur? Şimdiden teşekkür ederim.

Sayın @Famel,
    Aşağıdaki linke bakarak hangi ülkelerin E-2 ve E-1 vizesi hakkına sahip olduklarını görebilirisiniz. Bu vizeler ABD ile ilgili ülke arasında bir ticaret anlaşması olmasına bağlıdır.

Ben buradaki ülkeler arasında KKTC’yi göremedim. Bu nedenle Türk vatandaşı olmanız ve sureci bu şekilde işletmeniz mecburi olacaktır. Eger ABD ile ilgili ülke arasında ticaret anlaşması yok ise E-2 vizesi alınamaz. KKTC’deki ABD konsolosluğunda E2 vize ünitesi olacağını zannetmiyorum. Ancak bunu konsolosluğa sorup teyit edebilirsiniz.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu Nazik cevabınız için çok teşekkür ederim. Sizin dediğiniz gibi konsolosluk ile iletişime geçip bilgi alacağım. Bilgi aldığımda buradada mutlaka paylaşırım. @crazycells teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.2k

| | | |