Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Merhaba Sn Muslu Hukuk Bürosu Yetkilileri;

Halihazırda ABD’de çalışan biri için EB3 durumunda “Adjustment of status” veya “Consular Processing” arasında hangi yöntemi önerirsiniz? Dileğim süreci kısaltmak fakat bunu en güvenli yöntem ile nasıl sağlarımı araştırıyorum.

Tekrar forumumuza sağladığınız katkı için çok teşekkür ederim.

• Muslu Law Firm

@freeworld AOS vs Consular Processing içinde söyledi:

Merhaba Sn Muslu Hukuk Bürosu Yetkilileri;

Halihazırda ABD’de çalışan biri için EB3 durumunda “Adjustment of status” veya “Consular Processing” arasında hangi yöntemi önerirsiniz? Dileğim süreci kısaltmak fakat bunu en güvenli yöntem ile nasıl sağlarımı araştırıyorum.

Tekrar forumumuza sağladığınız katkı için çok teşekkür ederim.

Sayın @FreeWoRLD;
    North Carolina Raleigh’den iş nedeni ile adjustment of status (I-485) statü değiştirme başvurularının sonuçlanması 11 Haziran 2019 tarihi itibari ile 10.5-25 ay arası sürmektedir. Sizin 25 ay gibi bir sureyi göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır. Göçmen vizesi başvuruları ABD Ankara büyükelçiliğinde genelde 6 ay içinde sonuçlandırılabilmektedir. Ancak adjustment of status (ABD’de) statü değiştirme ve consular processing (konsolosluk yolu ile green cardi almak) arasında tercih yaparken tek düşünülmesi gereken konu sure değildir. ABD’den yapılan başvurularda temyiz hakki bulunur, konsolosluklarda temyiz mümkün değildir. (Temyiz; bir kanun yoludur. Kararın hukuka aykırı olarak verildiğini daha açık anlatımla kararın yanlış olduğunu düşünen kişilerin daha üst makama başvurarak hukuka uygun karar verilmesinin talep edilmesidir. Sözlük anlamı için bkz. http://www.sozluk.adalet.gov.tr/temyiz ) Bunun dışında değerlendirilmesi gereken bir takım başka konular vardır. Örneğin ABD’de hukuka aykırı surede kalmış kişi genelde statü değiştiremez. Avukatınız adjustment of status görüşmesinde sizinle bulunabilir, konsolosluk görüşmesinde bu mümkün değildir. Sizin durumunuzun detaylarına baktıktan sonra en doğru karar verilebilir. Ancak tek konu sure ise göçmen vizesi almak için 11 Haziran 2019 itibari ile konsolosluk işlemleri su an itibari ile daha hızlı gitmektedir. Lütfen dikkat, bu sureler her gün değişebilir. Örneğin TC ile ABD arasında gecen yıl sürtüşmeler olduğunda konsolosluktaki bütün vize işlemleri bir sure durdurulmuştu ve ne zaman açılacağı da belirsizdi.
    Teşekkürler.

• @claudia-j-muslu merhaba 11 haziran 2019 konsolosluklar da hızlı işlem verebilir dediniz fakat forumdaki arkadaşlar mülakat için yavaş işliyor dediler kimileri verilen mülakatlar tarihleri iptal olup 2 ay sonraya atılıyor ben NVC den onay aldım ankaradan randevu tarihi bekliyorum nerede ise 1 ay olacak vereceğiniz cevap için teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@claudia-j-muslu
    Çok teşekkür ederim değerli cevabınız için.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

Benzer Başlıklar

• 3
  • 5
  • 5
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |