Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaslar, gunlerdir bi sorunun cevabini ariyorum fakat hicbiyerde bulamadim.
    Burda da bilen arkadaslar varsa yardimlarinizi yani cevaplarinizi bekliyorum,

Genel olarak ozetleyeyim;
    1.5yildir amerikada dil egitimi gormekteyim, yaklasikta 1yildir kiz arkadasim vardi. Yaklasik 1 hafta once evlendik ve marriage license ile certificate almis bulunmaktayim,
    Hicbir sekilde out of status olmadim yani aktif olarak ogrenci durumundayim.
    Benim sorun tam olarak su;
    Evlendikten sonra okulu birakmamda bir sakinca var midir ? Daha fazla para odemek ve zaman kaybetmek istemiyorum.
    Ya da formlari gonderdikden sonra yani case pending olana kadar gitmeli miyim?
    Yada elime green card gecene kadar gitmek zorunda miyim?
    Bu konu hakkinda hicbir fikrim yok, etrafimda evlenen insanlar var onlara sordugumda ise herkes imzayi attiktan sonra gitmene gerek yok diyorlar bende riske atmak istemiyorum,
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hesoyam Abd’de evlilik ardindan statu degisikligi hk. içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar, gunlerdir bi sorunun cevabini ariyorum fakat hicbiyerde bulamadim.
    Burda da bilen arkadaslar varsa yardimlarinizi yani cevaplarinizi bekliyorum,

Genel olarak ozetleyeyim;
    1.5yildir amerikada dil egitimi gormekteyim, yaklasikta 1yildir kiz arkadasim vardi. Yaklasik 1 hafta once evlendik ve marriage license ile certificate almis bulunmaktayim,
    Hicbir sekilde out of status olmadim yani aktif olarak ogrenci durumundayim.
    Benim sorun tam olarak su;
    Evlendikten sonra okulu birakmamda bir sakinca var midir ? Daha fazla para odemek ve zaman kaybetmek istemiyorum.
    Ya da formlari gonderdikden sonra yani case pending olana kadar gitmeli miyim?
    Yada elime green card gecene kadar gitmek zorunda miyim?
    Bu konu hakkinda hicbir fikrim yok, etrafimda evlenen insanlar var onlara sordugumda ise herkes imzayi attiktan sonra gitmene gerek yok diyorlar bende riske atmak istemiyorum,
    Tesekkurler.

Esinizin gocmenlik statusunu soylerseniz ilgili konuya yonlendirebilirim, ABD vatandasi veya Green Card'li mi? Yoksa vize ile mi ABD'de?

sonrasinda basligi kilitleyecegim, bilginize. Sorulariniza ilgili konudan devam edebilirsiniz.

• @crazycells esim amerikan vatandasi, yani normal beyaz amerikali

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hesoyam Abd’de evlilik ardindan statu degisikligi hk. içinde söyledi:

@crazycells esim amerikan vatandasi, yani normal beyaz amerikali

"normal", bir insanin dis gorunusu icin kullanabileceginiz bir sifat degildir, bilginize.

ABD'de ABD vatandasi ile evlilik sureci su konuda anlatiliyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

Sorularinizi bu konuda sormalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |