Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fatihk teşekkür ederim. Eğer size bu ayın başında evrak maili geldi ve onay maili aldıysanız Ağustos mülakatı için mülakat maili alabileceksiniz. Şimdi olayda şöyle sayınız isterse 3k olsun eğer mayıs ayı öncesinde onay almadıysanız, mayıs ayında verilen temmuz mülakatları için programlanmayacaktır dosyanız. Bu yüzden mülakat alanların hepsi zaten mart-nisan ayında onay alan kişilerden oluşmakta. Whatsapp grubunda 30 nisan da onay alan kişi mülakat aldı fakat 1 mayısta onay alan kişi malesef alamadı. Biraz can acıtıcı fakat hiç canınızı sıkmayın. Er yada geç vize sizindir. İnşallah isteyen herkes vizelerine ulaşır, herkesin almasını canı gönülden istiyorum

• @cancakicitr WhatsApp grubuna nasıl dahil olabiliyoruz acaba

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@beti DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba 😊 18 temmuz a mülakat aldım. Evlilik dolayısıyla kimliğim ve pasaportumu yeniledim ama carsamba veya persembe gunu elimde olacaklar. Form açma talebini en gec ne zamana kadar yapabilirim bilginiz var mı yani evliliğimi çarşamba gibi bildirsem sorun yaratır mı?

Onumuzdeki 1 hafta, 10 gun yazmayin; mesaj yazdiginizda dosyanizin tamamen Ankara'ya transfer olmasi iyi olur. Sonrasinda konsolosluga siteleri uzerinden yazabilirsiniz.

Esinizin ayri olarak DS-260 formu da yok henuz, degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist elinize saglik, bekleme odalari sohbet odalari oldugundan bu konulara eklemem 🙂 ama 2020 mulakat deneyimleri konusuna ekleme yapacagim, tesekkurler...

• @crazycells o zaman ben 1 hafta kadar beklemeliyim değil mi? Evet eşim için form doldurmamıstık yeni evlendiğimiz için form talep edicez☺️ Ama süreçle ilgili bilgilendirirseniz gemel olarak çok sevinirim sevgili @crazycells 🙏🏻

• @crazycells merhaba, eşim eğer evrak maili geldiyse spam olma ihtimaline karşın silmiş olabileceğini söylüyor, ceac.state.gov'dan baktığım kadarıyla dosyanın hala kcc'de olduğunu görüyorum, evrak maili gelip gelmediğini kontrol edebileceğim bir yer var mıdır? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells o zaman ben 1 hafta kadar beklemeliyim değil mi? Evet eşim için form doldurmamıstık yeni evlendiğimiz için form talep edicez☺️ Ama süreçle ilgili bilgilendirirseniz gemel olarak çok sevinirim sevgili @crazycells 🙏🏻

Evet, pasaportlarin gelmesini bekleyin ve sonrasinda ABD konsolosluguna suradan yazip, evlendiginizi ve esinizi de dosyaniza eklemek istediginizi belirtin (mumkunse evlilik cuzdaninin ustunde isim olan sayfasini tarayip, buraya upload edin):

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rustynail DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba, eşim eğer evrak maili geldiyse spam olma ihtimaline karşın silmiş olabileceğini söylüyor, ceac.state.gov'dan baktığım kadarıyla dosyanın hala kcc'de olduğunu görüyorum, evrak maili gelip gelmediğini kontrol edebileceğim bir yer var mıdır? Teşekkürler.

KCC'ye dosyanizdaki son durumu email veya telefon ile sorabilirsiniz.

• @beti sizinle benzer bir durum yaşayacağım bende lütfen buraya edindiğiniz tecrübeleri yazar mısınız ? banada yol göstermiş olursunuz böylelikle.

• @crazycells Tamamdır çok teşekkür ederim ☺️ Şimdi birkaç soru daha sormak istiyorum size 1. Eşim Rusya ve Türkiye vatandaşı çifte vatandaş olarak mülakata giderken hangi evrakları hazırlamalı?
    2. Rusya kimliğinde bizdekinin aksine medeni durum yazıyormus onu değiştirmek gerekir mi umarım gerekmez çünkü 3 ile 6 ay kadar sürüyormus. Çünkü o rus kimliğinde ki fotografı güncellememiş zamanında o yüzden bu kadar uzun sürüyormuş. Bir de 7 yaşında türkiye ye gelmiş rusyadan adli sicil kaydı alması gerkekir mi? Çok sordum biliyorum ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏🏻

• @cancakicitr bey sagolun. Inşallah dediginiz gibi olur. Sizin yazdıklarınızdan anladığım gelecek ay sonunda mi mülakat tarihi gelir?

• @Fatihk evraklarınızı gönderdiniz mi? ve sonrasında "records indicate" ile başlayan maili aldınız mı?

• @cancakicitr evet bunların hepsi 11 mayısta bitmişti. Yani en son 11 inde records indicate de geldi.

• @Fatihk o zaman haziran sonunda ağsutos için mülakat maili alacaksınız.

• çok heyecanlıyım 1 temmuzda mülakatım var, yerimde duramıyorum, biri beni durdursun. önceden mülakat tarihi alsamda rahatlasam diyordum mülakatı alınca dahada heyacan daruga çıktı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tamamdır çok teşekkür ederim ☺️ Şimdi birkaç soru daha sormak istiyorum size 1. Eşim Rusya ve Türkiye vatandaşı çifte vatandaş olarak mülakata giderken hangi evrakları hazırlamalı?
    2. Rusya kimliğinde bizdekinin aksine medeni durum yazıyormus onu değiştirmek gerekir mi umarım gerekmez çünkü 3 ile 6 ay kadar sürüyormus. Çünkü o rus kimliğinde ki fotografı güncellememiş zamanında o yüzden bu kadar uzun sürüyormuş. Bir de 7 yaşında türkiye ye gelmiş rusyadan adli sicil kaydı alması gerkekir mi? Çok sordum biliyorum ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏🏻

1. Gerekli belgeler surada yaziyor:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri
      Dogum belgesini, dogdugu ulkeden almali.

2. Evet, dogdugunuz ulkeden adli sicil kaydi istiyorlar. Elindeki iki kimligi de goturmesi yeterli, zaten gerekeni konsolosluk alir.

• @crazycells çok teşekkür ederim 🙏🏻Fakat aklıma takıldı küçük yaşta geldiği halde yine de almamız gerekiyor muydu sicil kaydını 😐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim 🙏🏻Fakat aklıma takıldı küçük yaşta geldiği halde yine de almamız gerekiyor muydu sicil kaydını 😐

mulakat deneyimleri konusundaki dokumanlari incelediniz mi?

• birşey sorabilirmiyim @crazycells bidaki başvuru tarihi nezaman efendim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |