Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @engineer 14 gün sonra geldi haftada bi yolladık maili. ikinci gönderimizden bir iş günü sonra geldi

• @cavedo merhabalar sizin sorunuzu @crazycells daha aydınlatıcı şekilde cevaplayacaktır benim sürecimin ilk yarısında danışmanlık firmasından yardim aldım bu nedenle de 260 formumu danışmanlık firması doldurdu

• @mustafacil baya beklemiş

• Evet baya beklemiş umarım süreci sorunsuz bir şekilde tamamlar

• Brit’in sayfasında temmuz icin mülakat tarihi alanlar var, yok mu bizim aramızda temmuz icin tarih alanlar acaba?

• @ibo0 evrak maili aldınız mı acaba? Biz sizinle aynı durumdayız.. Bize hala bişey gelmedide

• KCC' nin mail ile istediği evraklarda 2 yaşındaki çocuğumuz için sadece pasaport gönderebiliyorum. Doğru değil mi?

• Merhabalar, benim iki sorum olacak:

1. Ben suan Amerikada okuyorum ve yazin burada kalip staj yapacagim, dolayisiyla AOS yoluyla mulakati burada yapmak istiyorum. Fakat DV2019 Asamalari konusunda soyle bir sey denmis "AOS daha uzun ve masrafli bir surectir, CP gibi tek mulakatta bitmez. 3-4 ay surebilir ve case numaraniz buyuk ise AOS yaparken Eylul 2019’e kadar islemleri yetistiremezseniz vize alma sansinizi kaybedebilirsiniz" . Bu durumda AOS tercih etmemem mi gerekir? Turkiyeye gidip mulakat yapip geri donmemi mi onerirsiniz?

2. Gecen yil DS-260 belgesini doldurduktan birkac ay sonra pasaportumu yenilettim (yesilden bordoya gectim). DS-260'da eski pasaport numaram yazdigi icin yeniden doldurmam mi gerekiyor? Mulakatlarda ve dokuman yollarken hem eskisini hem yenisini yollasam olur mu?

Simdiden tesekkurler

• @dscrt henüz almadık mail. Dün aradığımda KCC DS-260 prosesi devam ediyo dedi.

• @Dscrt mülakat mailleri belirli bir sıraya göre ülke bazında geliyor ve bu sırada Türkiye, son 5 aylık gözlemlerime dayanarak, ayın hep son günleri toplu bir şekilde mülakat maili alıyor. Bu ayda 28,29 mayıs gibi mülakat mailleri geleceğini tahmin ediyorum.

• @cancakicitr biz hala evrak maili almadık.. Ona takıldı kafam 29xxx 30xxx almıs

• @muhammetnzr Muhammet Bey Türkiye bazında Mart ayının 28'i Nisan ayının 30'unda mülakat tarihleri verildi. şahsi fikrim
    yine bu iki tarih arasında bu ayda randevu maileri 28-30 arası bir tarihte verileceğinden yana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muazunes DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

KCC' nin mail ile istediği evraklarda 2 yaşındaki çocuğumuz için sadece pasaport gönderebiliyorum. Doğru değil mi?

Liste surada: https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar, benim iki sorum olacak:

1. Ben suan Amerikada okuyorum ve yazin burada kalip staj yapacagim, dolayisiyla AOS yoluyla mulakati burada yapmak istiyorum. Fakat DV2019 Asamalari konusunda soyle bir sey denmis "AOS daha uzun ve masrafli bir surectir, CP gibi tek mulakatta bitmez. 3-4 ay surebilir ve case numaraniz buyuk ise AOS yaparken Eylul 2019’e kadar islemleri yetistiremezseniz vize alma sansinizi kaybedebilirsiniz" . Bu durumda AOS tercih etmemem mi gerekir? Turkiyeye gidip mulakat yapip geri donmemi mi onerirsiniz?

2. Gecen yil DS-260 belgesini doldurduktan birkac ay sonra pasaportumu yenilettim (yesilden bordoya gectim). DS-260'da eski pasaport numaram yazdigi icin yeniden doldurmam mi gerekiyor? Mulakatlarda ve dokuman yollarken hem eskisini hem yenisini yollasam olur mu?

Simdiden tesekkurler

CP'yi oneririm. Surecin 30 Eylul tarihine kadar bitmesi gerektigini hatirlatirim.
    Kendi riskinize gore karar verebilirsiniz.

Bu basligi surecle ilgili ciddi sorular icin kullanmamalisiniz.

• @Dscrt açıkçası evrak isteme sırasını kimse anlamış değil, benim tavsiyem evraklarınızı toparlayıp [email protected] adresine bir an önce göndermeniz. Size negatif dönüşü olmayacatır.

• sayın @cancakicitr 2019 çizelgesini arkadaşlar eksiksiz net bir şekilde doldurmuş olsaydı bizde istatistiksel verilere göre öngörü sahibi olabilirdik, dün akşam bir kez daha çizelgeye bakıp kendimce yorum katmak istedim fakat vizeyi alan yada randevu tarihi alan gemiyi terk etmiş, bu ay bir çoğumuza evrak istek maili geldi, mülakat tarihi Temmuza alabilir miyim diye çizelgedeki verilere göre bakayım dedim yazan arkadaşların bazılarında evrakı yolladıktan sonra 4 ay sonra randevu alan evrakı yolladıktan sonra yalnızca 15 gün sonra mülakat tarihi alan var, ya bu sene bu işler çok karışık yada biz çok karıştık:)

• @ONROZR gemiyi terketmiş demeyelim kardeşim. Bu süreçten sonra teleşlı bir süreç başlıyor. Akrabalar/arkadaşlar ile görüşme, ev dağıtılacak ise eşyaların ayrıştırılması dağıtılması/satılması, seyehat ile ilgili planlamaların yapılması, varsa Amerika'daki tanıdıklar ile daha ciddi bir şekilde görüşmeler vb. daha bir çok şey sürece dahil oluyor. İnsanlar bu süreçte forumu aklına getiremeyebiliyor. Tabii ki senin dediğin gibi de yapanlar vardır ancak bunun azınlıkta olduğunu düşünüyorum.

• sayın @yalta tabi ki süreçte dediğiniz gibi planlanması gereken bir çok şey var, hayat telaşesi unutulabilir, bende genellemek adına yazmadım, yalnızca biraz çizelge hususunda hassasiyet bekledim, bir çok kez de dile getirdim bunu.

• Sayın @ONROZR çizelge de size bir çıkarımda bulunmada yardımcı olamayacak. Bizim numaramız current olduğunda bizden ikibin numara sonraki bir arkadaş bizden 1 hafta önce mülakat tarihi almıştı. Üstelik biz tüm süreci ondan önce yapmış olmamıza rağmen. Üstüne bizim mülakat tarihimize bir hafta kala personel yetersiz deyip mülakatımızı
    bir hafta daha ertelemişlerdi. Mülakat tarihi verirken neyi göz önünde bulunduruyorlar gerçekten belli değil. Umarım tüm süreciniz problemsizce ilerler. Saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@ONROZR gemiyi terketmiş demeyelim kardeşim. Bu süreçten sonra teleşlı bir süreç başlıyor. Akrabalar/arkadaşlar ile görüşme, ev dağıtılacak ise eşyaların ayrıştırılması dağıtılması/satılması, seyehat ile ilgili planlamaların yapılması, varsa Amerika'daki tanıdıklar ile daha ciddi bir şekilde görüşmeler vb. daha bir çok şey sürece dahil oluyor. İnsanlar bu süreçte forumu aklına getiremeyebiliyor. Tabii ki senin dediğin gibi de yapanlar vardır ancak bunun azınlıkta olduğunu düşünüyorum.

Tabii ki cizelge insanlara cikarimlarda bulunmaya yardimci oluyor sayin @yalta , ayni ay icinde farkli gunlere randevu verilmesi tamamen rastgele bir durum olabilir. Insanlar zaten randevu gununu degil, randevu ayini tahmin etmeye calisiyor bu cizelgeyle.

Bu cizelgeyi doldurmak birkac dakikalik bir olay, o nedenle ben sizin saydiginiz bahanelerin hicbirini cok gecerli bulamadim maalesef 🙂 mulakattan sonra bu birkac dakikayi ayirmayan arkadaslarin kendi ayibidir bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |