Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler bugün sabahtan ds 260 formum hem kendim, hem de eşim icin gonderildi, bakalım isallah yakalayacagim mülakatı.Takip için de danisman'a verdim, söylediğine göre ben gibi böyle gecikmeli başvuranlara da sorunsuz almislar, referans da aldım, çok yakın bir arkadastan.. Benim numaram 8xxx lerde, bunun da avantaj olacağını söyledi.

Sizden baska hickimse bu surece sizin verebileceginiz ozeni gosteremez 🙂
    Mulakat almaniz danismanin degil, KCC'nin basarisi 🙂 danismanlarin bu konuda yapabilecek hicbir seyleri yok, dolayisiyla kendi basarisi gibi gosterdigi seyleri cok ciddiye almayin. Eger KCC size mulakat tarihi verirse mulakata girersiniz, eger vermezse giremezsiniz. Bu konuda hickimsenin yapabilecegi bir sey yok.

Evet, numaranizin kucuk olmasi buyuk avantaj; formlari islerken onceliginiz olacak. Bol sanslar, Temmuz'a yetismezsiniz ama umarim Agustos veya Eylul'de mulakat alanlardan biri olursunuz. Forumdaki pek cok arkadas da bu aylara randevu bekliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler bugün sabahtan ds 260 formum hem kendim, hem de eşim icin gonderildi, bakalım isallah yakalayacagim mülakatı.Takip için de danisman'a verdim, söylediğine göre ben gibi böyle gecikmeli başvuranlara da sorunsuz almislar, referans da aldım, çok yakın bir arkadastan.. Benim numaram 8xxx lerde, bunun da avantaj olacağını söyledi.

Sizden baska hickimse bu surece sizin verebileceginiz ozeni gosteremez 🙂
    Mulakat almaniz danismanin degil, KCC'nin basarisi 🙂 danismanlarin bu konuda yapabilecek hicbir seyleri yok, dolayisiyla kendi basarisi gibi gosterdigi seyleri cok ciddiye almayin. Eger KCC size mulakat tarihi verirse mulakata girersiniz, eger vermezse giremezsiniz. Bu konuda hickimsenin yapabilecegi bir sey yok.

Evet, numaranizin kucuk olmasi buyuk avantaj; formlari islerken onceliginiz olacak. Bol sanslar, Temmuz'a yetismezsiniz ama umarim Agustos veya Eylul'de mulakat alanlardan biri olursunuz. Forumdaki pek cok arkadas da bu aylara randevu bekliyor.

Bu arada, sureci forumdan okumaya devam edin cunku mulakat oncesi bazi belgeleri online gondermenize gerekecek, simdiden bazilarini hazirlayabilirsiniz.

• @crazycells sağolun 🙂 ayni fikirdeyim, bu sebeple 2 gündür kazandığımi ogrendigimden beri hasta oldum resmen, çünkü zamana karşı yarış vardı. 2 günde toplam 6-7 saat uykuyla doldurabildik. Inanılmaz stresli, şu anda Almanya'dayim hemen bu işler için döneceğim. Eğer ki belge talep maili gelirse, uzaktan sizce halledebilir miyim ? Pasaport yanımda, okul diploma fotokopilerim var, e-devlet var vs. 2 eksigim var , polis raporu deniyor o nedir kime sorduydam ogrenemedim. Bir de evlilik cüzdanım kayip, e-devlet ten kolay yolla başka bir form sunabilir miyim ?

Danışman konusunda haklısınız hiçbir sey yapamaz ekstra ama örneğin sabit adres verme vs konulari iyi hallediyorlar. ABD deki kontagim son anda kazık attı çünkü :). Isallah case number in avantajını gorecegim, inanıyorum. Bu arada bu benim ilk basvurum böyle bir şey başıma geldi. Deli gibi ABD tutkum yok, 6-7 kere gittim ama vatandaşlık almak da fena olmaz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sağolun 🙂 ayni fikirdeyim, bu sebeple 2 gündür kazandığımi ogrendigimden beri hasta oldum resmen, çünkü zamana karşı yarış vardı. 2 günde toplam 6-7 saat uykuyla doldurabildik. Inanılmaz stresli, şu anda Almanya'dayim hemen bu işler için döneceğim. Eğer ki belge talep maili gelirse, uzaktan sizce halledebilir miyim ? Pasaport yanımda, okul diploma fotokopilerim var, e-devlet var vs. 2 eksigim var , polis raporu deniyor o nedir kime sorduydam ogrenemedim. Bir de evlilik cüzdanım kayip, e-devlet ten kolay yolla başka bir form sunabilir miyim ?

Danışman konusunda haklısınız hiçbir sey yapamaz ekstra ama örneğin sabit adres verme vs konulari iyi hallediyorlar. ABD deki kontagim son anda kazık attı çünkü :). Isallah case number in avantajını gorecegim, inanıyorum. Bu arada bu benim ilk basvurum böyle bir şey başıma geldi. Deli gibi ABD tutkum yok, 6-7 kere gittim ama vatandaşlık almak da fena olmaz..

Onceden gondereceginiz belgeler, mulakatta gotureceklerinizin bir kismi olacak sadece.

Liste icin su konunun ilk linkini incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Evet, polis belgeleri uzun surebilir. Gereken butun ulkelerden polis belgesini simdiden alin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Eger siciliniz temizse e-devletten bu belgeyi Turkiye icin alabilirsiniz. Bu konudaki sorulari yukaridaki mulakat deneyimi konusunda sormaniz daha uygundur.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@yigitgumus babanızın vukualı nüfus kayıt örneği yokmu ? Varsa o yeterli. Doğum belgesi dedikleri o.

• @arnblt
    -Doğum Belgesi, Türkiye (Orijinal), Nüfus kayit örneğigi (Lütfen tüm işlemlerin (boşanma (lar), evlilik) ve ölüm (ler )inizin NKO'nuzda listelenmesi gerektiğini unutmayın).
    -Doğum Sertifikası (Kopyası ile birlikte orijinal ve İngilizce çeviri), Shenasname (İran), Nüfus kayit örneğigi (Türkiye), 1957 doğum kaydı (Irak), Almanya'dan.
    Babam için istenilen belgelerde bu şekilde yazıyor.Fakat 4 gün içerisinde bu belgeyi almamız imkansız gibi gözüküyor

• @nevergiveup iletilerinizden gördüğüm kadarıyla siz biraz fazla stres yapıyorsunuz. Numaramız yakın olduğu için anlayabiliyorum. Sabırla beklemeyi öğrenmek işin en önemli kısmıymış, ben bunu gördüm bu süreçte. Bugün yarın current olmak dileğiyle.

• @nevergiveup ben 27k yim henuz mail almadim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@yigitgumus babanızın vukualı nüfus kayıt örneği yokmu ? Varsa o yeterli. Doğum belgesi dedikleri o.

Dogum belgesini genelde dogdugunuz ulkeden istiyorlar.

• @mindi current olmakla iş bitse keşke sayın mindi keşke bitse. Kız arkadaşımla bu yüzden bir karar veremiyoruz eğer mülakat alırsam onunda benimle gelmesini istiyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum şimdi evlilik kararı alsak ki şu anda hiç bir hazırlığım yok bu konuda daha sonra greencard süreci olumsuz biterse o zaman ne yapacağımı bilmiyorum yani o kadar kötü bir durumdayım ki kalakaldım ortada.

• @crazycells Merhaba,Babamın doğum yeri Almanya 1971,Şimdi bizim konsolosluk görüşme tarihimiz 17 mayıs (4 gün kaldı) Bizden istenilen belgelerde babamın doğum belgesini de istiyorlar Almanyadan.Fakat ben bunu şimdi gördüm Ve 3-4 gün içerisinde bu belgeyi alamıyoruz sanırım.Bizim şimdi ne yapmamız gerekiyor bütün evraklarımız hazır fakat babamın Doğum belgesi eksik bu bizim için büyük bir sorun mu?Elenmemize neden olur mu yoksa eksik evrakları sonradan göndersek ve ya mail yoluyla iletişim kursak bir sonuca varabilirmiyiz?Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitgumus DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Merhaba,Babamın doğum yeri Almanya 1971,Şimdi bizim konsolosluk görüşme tarihimiz 17 mayıs (4 gün kaldı) Bizden istenilen belgelerde babamın doğum belgesini de istiyorlar Almanyadan.Fakat ben bunu şimdi gördüm Ve 3-4 gün içerisinde bu belgeyi alamıyoruz sanırım.Bizim şimdi ne yapmamız gerekiyor bütün evraklarımız hazır fakat babamın Doğum belgesi eksik bu bizim için büyük bir sorun mu?Elenmemize neden olur mu yoksa eksik evrakları sonradan göndersek ve ya mail yoluyla iletişim kursak bir sonuca varabilirmiyiz?Şimdiden teşekkür ederim.

talihli kim?
    Hayir, eksik belgeleri de sonradan da gonderebilirsiniz, en yakin zamanda belgeleri hazirlamaya baslayin.

• @crazycells Talihli annem.Annemin belgeleri tam benimde tam fakat babamın dogumyeri Almanya Hockenheim O yüzden sanırım dogum sertifikası almamız lazımmış onu görüşmeye kadar almamıza imkan yok gibi gözüküyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitgumus DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Talihli annem.Annemin belgeleri tam benimde tam fakat babamın dogumyeri Almanya Hockenheim O yüzden sanırım dogum sertifikası almamız lazımmış onu görüşmeye kadar almamıza imkan yok gibi gözüküyor

Suradaki yonlendirmeleri takip ederek belgeyi en yakin zamanda temin etmeye calisin:

Daha once forumdan alanlar da vardi, onlarin yazilarini arayin isterseniz.

• Geçen ayın 14 ünde açıklanmıştı vize bülteni ,büyük gün bugün olabilir, heyecanlı bekleyiş doruklarda, umuyorum ki bugün tüm numaraların current olduğunu göreceğiz...

• @ibo0 yanlış ifade etmiş olabilirim, KCC sorduğum bir şeye istiyorsanız dosyanızı açarız ama formunuzu yeniden submit etmeniz gerekecek deyince hemen vazgeçtim, Ankara'ya ise başka bir şey sordum durumumla ilgili, 'lütfen KCC den gelecek olan görüşme mektubunu bekleyiniz" diyerek normal süreci işaret etti.

• @crazycells elbette , sadece kafamdaki bir soru işaretini aktarmıştım kendilerine...

• Merhaba herkese bu soruyu nereye yazacağımı bilemediğimden herhalde en doğru yer burasıdır diye düşünerek buraya yazıyorum. Soruya gelicek olursak şuan ki kız arkadaşımla evlenerek beraber mülakata girmek istiyoruz bir türlü karar verememiştik buna sıranın bize geleceğini hiç ummuyorduk ama artık çok yaklaştı bu eğer bir mülakat alabilirsem onuda bu sürece dahil etmek istiyorum fakat henüz resmi nikah yapmadık ama yapmayı planlıyoruz bu durumda kendisi için kcc ye mail atıp onun içinde bir ds260 formu açtırsam ve bilgilerini girsem çok mu riske etmiş olurum bu süreci ds260 incelenmesi daha sonra evrak maili ve nihayetinde mülakat randevusu almak için ?

• arkadaşlar current hayırlı olsun herkese:)

Benzer Başlıklar

• 3
  • 682
  • 4
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |