Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ve eğer ben bu 2 yıl kuralını kaldırmazsam evli olduğum halde green kartla ilgili sorun çıkar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaklll j1 waiver (2 years rule) içinde söyledi:

merhaba. Ben amerikaya j1 vizesi ile geldim. Sonra evlendim. Sanırım işlemler için iki yıl kuralını kaldırmam gerekiyo. Eşime anlattım formu doldurmaya başladık ama çok karışık.

Bunlardan hangisini yanıtlamalıyım?

No Objection statement from the home government State Health Agency Request Has the exchange visitor's government funded any portion of his/her program while under a "J" visa? Yes No Request by an Interested (U.S.) Government Agency, or IGA Other Physician Exceptional hardship to a United States citizen (or permanent resident) spouse or child of exchange visitor Persecution

Siz J1 statusundeyken Turkiye'den burs ya da maas almadiniz degil mi bu seyahat icin?
    "No Objection"i secip, o sekilde ilerlemelisiniz. Durumunuz digerlerine uygun degil.

Ve eğer ben bu 2 yıl kuralını kaldırmazsam evli olduğum halde green kartla ilgili sorun çıkar mı?

Evet, USCIS tarafindan basvurunun red edilmesi oldukca olasi.

• @basaklll ben 2 yıl kuralını yeni kaldırdım.hem profesyonel birinin evrakları hazırlaması açısından hem de evraklarla uğraşacak vaktim olmadığı için ryan akkaya isminde amerikada yaşayan birine belli bir ücreti karşılığında yaptırdım.eğer maddi yönden sıkıntınız yoksa onunla çalışmanızı tavsiye ederim.benim yaklaşık 3 ay sürdü işlerim ve sonunda çok şükür aldım.

• Merhaba. Ben SASE yi 2 tane yerine 1 tane ekledim ayrıntılı okuyunca hem DOS un hemde USCİS in ihtiyacı olduğunu gördüm şimdi. Bu bi sorun olur mu? Biliyorum saçma bi soru oldu ama yinede emin olmak istiyorum. Ne yapmalıyım.

• @oguzcansel yazdığın için çok teşekkür ederim ama bugün evrakları postaladım. Fakat yanlışlıkla 1 SASE göndermişim umarım bi sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba. Ben SASE yi 2 tane yerine 1 tane ekledim ayrıntılı okuyunca hem DOS un hemde USCİS in ihtiyacı olduğunu gördüm şimdi. Bu bi sorun olur mu? Biliyorum saçma bi soru oldu ama yinede emin olmak istiyorum. Ne yapmalıyım.

Gonderdiginiz birime ulasip bu sekilde sorun olup olmayacagini sorun isterseniz, eger ekstra bir SASE'ye illaki ihtiyaclari oldugunu soylerlerse, gonderirsiniz.

• İyi forumlar:) öncelikle mükemmel bir kaynak sağlamışsınız teşekkür ediyorum herkese:)

2018’de j1 vizemle Amerika’dan döndüm. 2019 Mart’ta Amerikalı eşimle Türkiye’de evlendik ve tam greencard başvurusu yapacakken bu waiverdan haberimiz oldu. Avukatımız waiver konusunda pek tecrübeli olmadığını söyledi ben de araştırayım derken bu forumla karşılaştım:)

Şimdi Waiver işini hesaba katmadığımız için ve turist vizesiyle halihazırda Amerika’ya geldiğim için işlemleri olabildikçe hızlandırmak istiyorum. Orijinal planımız 4 ay içinde greencardımı almaktı. Türkiye’ye geri dönüp spousal vizem ile Amerika’ya gidecektim. Ama bu waiver işi sanırım 4 ay kadar sürebiliyormuş.

Sorularım:

1. Waiver ve greencard için aynı anda başvurabilir miyim? Greencard başvurusunun hangi aşamasında waivera bakıyorlar? Belki alternatif olarak bir ay aralıklarla başvurabilirim?

2. Okuduğum yorumlarda evli olduğumu söylemenin sakıncalı olduğunu çıkardım? Waiver nedenimde evliliğimi değil de imkanları mı ön plana çıkarmalıyım?

3. Waiver işlemini hızlandıracak bir ücret var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betikara j1 waiver (2 years rule) içinde söyledi:

İyi forumlar:) öncelikle mükemmel bir kaynak sağlamışsınız teşekkür ediyorum herkese:)

2018’de j1 vizemle Amerika’dan döndüm. 2019 Mart’ta Amerikalı eşimle Türkiye’de evlendik ve tam greencard başvurusu yapacakken bu waiverdan haberimiz oldu. Avukatımız waiver konusunda pek tecrübeli olmadığını söyledi ben de araştırayım derken bu forumla karşılaştım:)

Şimdi Waiver işini hesaba katmadığımız için ve turist vizesiyle halihazırda Amerika’ya geldiğim için işlemleri olabildikçe hızlandırmak istiyorum. Orijinal planımız 4 ay içinde greencardımı almaktı. Türkiye’ye geri dönüp spousal vizem ile Amerika’ya gidecektim. Ama bu waiver işi sanırım 4 ay kadar sürebiliyormuş.

Sorularım:

1. Waiver ve greencard için aynı anda başvurabilir miyim? Greencard başvurusunun hangi aşamasında waivera bakıyorlar? Belki alternatif olarak bir ay aralıklarla başvurabilirim?

2. Okuduğum yorumlarda evli olduğumu söylemenin sakıncalı olduğunu çıkardım? Waiver nedenimde evliliğimi değil de imkanları mı ön plana çıkarmalıyım?

3. Waiver işlemini hızlandıracak bir ücret var mı?

Merhabalar,

1. Mulakat gunu bakiyorlar, eger konsoloslukta vize alacaksaniz cok sorun olmayabilir, yetismese de dert degil, eger konsolosluk illaki waiver'i gormek isterse (bazen sorun etmeyebiliyorlar), waiver geldigi zaman konsolosluga gonderip vizeyi alabilirsiniz. Bu, bir soruna neden olmaz. Eger USCIS ile ABD icinden alacaksaniz, mulakat gunune kadar waiver yetismis olmali...

2. Bence ikisini de belirtin, ne amacla ABD'de bulundunuz?

3. Maalesef yok.

• Merhabalar daha önce J1 vizesi başvurusunda aldığım vize tarihini ve vize başvurusunda kullandığım DS-2019 formunu , gideceğim üniversiteye başvuru yaparak yeni bir DS-2019 formu ile 1 ay sonraya değiştirmiştim ve bu form ile ABD ye gittim. 2 yıl kuralına göre, 2 yıl süresi ilk aldığım vize tarihine göre mi? yoksa daha sonra değiştirdiğim DS-2019 formundaki bitiş süresine göre mi? hesaplamam gerekiyor? Aralarında 1-1.5 ay süre farkı var.Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rockerdr Green Card ve J1 visa "2 years rule" waiver içinde söyledi:

Merhabalar daha önce J1 vizesi başvurusunda aldığım vize tarihini ve vize başvurusunda kullandığım DS-2019 formunu , gideceğim üniversiteye başvuru yaparak yeni bir DS-2019 formu ile 1 ay sonraya değiştirmiştim ve bu form ile ABD ye gittim. 2 yıl kuralına göre, 2 yıl süresi ilk aldığım vize tarihine göre mi? yoksa daha sonra değiştirdiğim DS-2019 formundaki bitiş süresine göre mi? hesaplamam gerekiyor? Aralarında 1-1.5 ay süre farkı var.Teşekkürler.

Iki J1'in de 2 yil kurali var miydi?

J1 2 yil kurali siz ABD'den cikip Turkiye'ye gelince basliyor.

• Merhabalar cevap için teşekkürler. Evet ikisininde 2 yıl kuralı vardı. 2 yıl temmuz ayında dolacak. Bu nedenle DS-260 formunu bu tarihden sonra gönderirsem görüşme tarihi açısından bir dez avantaj oluşturur mu benim için? Bir diğer sormak istediğim green card için principal aplicant eşim ve eşim j2 ile abd de bulundu, 2 yıl kuralı onun içinde geçerli sanırım vizede öyle yazıyor doğrumudur?

• Biz geçen sene J1 waiver'a avukatsız başvurduk ve aldık. Çok güncel değil ama örnek olması açısından USCIS işlem tarihlerini paylaşmak istiyorum.

Recommendation Sent May, 10 2018
    No Objection Statement Received April, 19 2018
    Fee Received April, 10 2018
    Form DS-3035 Received April, 10 2018
    Form DS-2019 Received April, 10 2018
    Passport Data Page Received April, 10 2018
    Statement Of Reason Received April, 10 2018

USCIS'ten gelen kağıda göre DOS recommendation 14 Mayıs'da ellerine geçmiş. Approval kararı ise 22 Haziran 2018'de çıktı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar cevap için teşekkürler. Evet ikisininde 2 yıl kuralı vardı. 2 yıl temmuz ayında dolacak. Bu nedenle DS-260 formunu bu tarihden sonra gönderirsem görüşme tarihi açısından bir dez avantaj oluşturur mu benim için? Bir diğer sormak istediğim green card için principal aplicant eşim ve eşim j2 ile abd de bulundu, 2 yıl kuralı onun içinde geçerli sanırım vizede öyle yazıyor doğrumudur?

Temmuz 2019?

Evet, ikiniz icin gecerli. Dosya numaraniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fragmore bilgilendirme icin tesekkurler.

• Evet temmuz 2019 da doluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet temmuz 2019 da doluyor.

O durumda bence hayir deyin o kisma, suyu bosuna bulandirmayalim 🙂

• Cevaplar için çok teşekkürler son bir sorum olacak tı DS-260 formunu erken yüklemek erken görüşme tarihi almak anlamına mı geliyor yoksa? Case numarasına göre görüşme randevu tarihleri dikkate alınıyor mu? Yani sonuç belli olduktan 1 hafta sonra formu gönderen 30xxx numaralı case, 1 ay sonra gonderen 5xxx numaralı case den daha önce randevu alabilir mi ? Teşekkürler

• @rockerdr Aylık yayınlanan bültene göre numaralar aktif oluyor.Erken doldurmak numaranız current olmadan mülakat tarihi alacağınız anlamına gelmiyor.
    Örneğin
    Ekim ayı büyük bir ihtimalle 2500-3000 arası
    Kasım ayı 3000-5000 arası
    bu böyle devam ediyor.

• Cevaplar için çok teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevaplar için çok teşekkürler son bir sorum olacak tı DS-260 formunu erken yüklemek erken görüşme tarihi almak anlamına mı geliyor yoksa? Case numarasına göre görüşme randevu tarihleri dikkate alınıyor mu? Yani sonuç belli olduktan 1 hafta sonra formu gönderen 30xxx numaralı case, 1 ay sonra gonderen 5xxx numaralı case den daha önce randevu alabilir mi ? Teşekkürler

ilk sart numaranizin aktif olmasi. Ayrintili bilgi icin su konunun ilk iletisini okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

Bu konu basligi altinda sadece waiver surecini ve bu surecin Green Card uzerine etkisi hakkinda soru sormalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |