DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @googlegibiherif 2019 sonrası çekilişin kaldırılama ihtimali beni tedirgin eden ayrıca çekilişi kazanmış olmak demek bile kazanılmış bir hak sayılmıyor vizeniz pasaportunuza işlenip elinize ulaştığı gün kazanılmış hak oluyor mayısta adım çıktı ohh artık ben bu hakkı kazandım gibi bir şey söz konusu değil ne yazık ki

• Odak noktanız GC değil de yurtdışında (US de olur) yaşamak olursa biraz daha rahat düşünüyorsunuz. 6. yılında DVL kazanmış birisi olarak son 2 yıl AUS için kasıyordum. Ama hem puanı yükseltmeleri hem de yaş nedeniyle puan alamamam umudumu azalttı. Genç (tercihen yeni mezun) ve ... Mühendisi (özellikle maden) titrini taşıyan herkesin dil problemini çözüp (IELTS veya TOEFL) AUS'u denemelerini şiddetle öneririm.
    Evet GC sadece lise mezuniyetini şart koşuyor (ya da aranan mesleklerde süreyi) ama çabalarla kesinlikle alan ülkelerde var. GC bu anlamda biraz tembel işi oluyor, işin ucund çokça şans var çünkü.
    15. yıllarda kazananları duyuyoruz. Vazgeçmek yok, ama bel bağlayıp sonra yıkılmak da yok. Ben her Mayıs sonunda Ekim'e şu kadar kaldı diye kendimi avuturdum. GC'nin asıl sınavı US içinde verilen muhtemelen 🙂
    Süreçleri sık sık burada duyuracağıma emin olaiblirsiniz. Henüz oturup bekleme aşamasındayız.

• Mülakatlar ingilizce mi oluyor? Hiç ingilizce bilmeyen birine çıkarsa ne yapacak?

• @hunturk35 iyiki varsınız:)

• @sefer-çavuş hangi ildesiniz meslektaşız

• Delete..

• @suatipeks Ankara'da yaşıyorum veya biz öyle olduğunu sanıyoruz 🙂 ya siz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suatipeks DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Mülakatlar ingilizce mi oluyor? Hiç ingilizce bilmeyen birine çıkarsa ne yapacak?

hayir, gocmen mulakatlari ingilizce ya da turkce yapilabiliyor. Ingilizce bilmek DV vizesini almak icin sart degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@googlegibiherif DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde o konuda biraz yaniliyorsunuz. Soyle ki; eger cekilisi kazandiysaniz ve mulakat tarihi aldiysaniz ve verdiginiz bilgiler dogru ise sizi kapidan gereksiz yere cevirmiyorlar. Buyukelcilikte gecen gorusme %95 orani ile formaliteden ibaret. Aranan sartlari tamamlamissaniz size green card in verilmemesi gibi bir durum soz konusu olamaz. Tabii aranan sartlar arasinda en basitinden lise mezunu olmak, bankada belli bir parasi olmak vs gibi sartlar var. Moralinizi yuksek tutun. Basarilar...

Bence buradaki onemli konu mulakat tarihi almak. Mulakat tarihleri DOS ile USCIS'in ortaklasa cabasiyla veriliyor. Birinin sorun cikarmasi kazananlara mulakat verilememesine neden olabilir. Dolayisiyla cekilisi kazanmis olsa bile mulakat tarihi alana kadar hickimse ABD'ye kesin geliyormus gibi hayatinda onemli degisiklikler yapmamali.

• @crazycells anlaşılabilmek güzel

• @googlegibiherif DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde o konuda biraz yaniliyorsunuz. Soyle ki; eger cekilisi kazandiysaniz ve mulakat tarihi aldiysaniz ve verdiginiz bilgiler dogru ise sizi kapidan gereksiz yere cevirmiyorlar. Buyukelcilikte gecen gorusme %95 orani ile formaliteden ibaret. Aranan sartlari tamamlamissaniz size green card in verilmemesi gibi bir durum soz konusu olamaz. Tabii aranan sartlar arasinda en basitinden lise mezunu olmak, bankada belli bir parasi olmak vs gibi sartlar var. Moralinizi yuksek tutun. Basarilar...

Ben herhalde anlatamadım ne demek istediğimi .2019 da çıkmadı aman boş ver 2020 de nasılsa yine başvuru yaparım diyemiyorum çünkü daha Trump'ın ne yapacağını bilemiyoruz yoksa gerekli şartları bende biliyorum. Gereken her şartı taşırsınız AP ye kalırsınız ve yetişmez yada CN büyüktür size sıra gelmez bunlar olmayacak şeyler değil.

• Delete..

• 81 gün kaldı👈

• 2018 talihlisiyim daha ama daha mülakat tarihi için mesaj gelmedi. yeni çekilişe mi başvursam 😃

• @osmanQdenizli yeni çekiliş müracatları kasım ayında bitti 2020 de daha başlamadı

• 80 gün kaldı👈

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

80 gün kaldı👈

😀

• Son 79 gün👈

• Bu seneki başvuruların şartlar gereği geçen seneye göre çok daha fazla olacağını tahmin ediyorken başvuru iptali ve yenilenmesi nedeniyle aslında geçen seneye göre daha düşük olduğunu düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

• @freeworld ben de öyle düşünüyorum diyebilirim. Ayrıca biri yazmıştı galiba başvuruların tekrar yapıldığını bilmeyen birçok kişi varmış

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |