Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar aslında aklımdaki süreç net ti diyebilirim ancak bazı yorumları okuyunca tekrar sormak istedim. Haliyle çok farklı şartları olanlar var ve farklı soru ve cevaplar da oluyor. Benim durumun şu;
    263xx olan bir CN var. Ben nisan ayında L1 ailem de L2 vizesi aldık. Sadece Ben şu an Amerikadayım ve çalışıyorum. No muzun şu an current olmasından dolayı KCC den gelecek maile göre tr ye dönüş programı için bekliyorum. Daha önce benim crazycell in yorumlarından okuduğum kadarıyla mail gelmeden belge göndermenin bir etkisi olmayacağı idi. Bu halen böyle midir? Mail geldikten, belgelerimi gönderdikten ve randevu tarihim açıklandıktan sonra mı diğer adres bilgisi, visa fee gibi işlemleri yapayım. Kesin emin olmak istedim. Teşekkür ederim.

• @fatihk DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar aslında aklımdaki süreç net ti diyebilirim ancak bazı yorumları okuyunca tekrar sormak istedim. Haliyle çok farklı şartları olanlar var ve farklı soru ve cevaplar da oluyor. Benim durumun şu;
    263xx olan bir CN var. Ben nisan ayında L1 ailem de L2 vizesi aldık. Sadece Ben şu an Amerikadayım ve çalışıyorum. No muzun şu an current olmasından dolayı KCC den gelecek maile göre tr ye dönüş programı için bekliyorum. Daha önce benim crazycell in yorumlarından okuduğum kadarıyla mail gelmeden belge göndermenin bir etkisi olmayacağı idi. Bu halen böyle midir? Mail geldikten, belgelerimi gönderdikten ve randevu tarihim açıklandıktan sonra mı diğer adres bilgisi, visa fee gibi işlemleri yapayım. Kesin emin olmak istedim. Teşekkür ederim.

Emin olmak icin soruyorum;

1- DV2019 Cekilisini kazandiginizi gosteren ekranda "Post: ANKARA" yaziyor; dolayisiyla DS-260 formunu doldururken "Getting Started" bolumundeki "Interview Location" kisminda ilk secenek olan "Yes, schedule my interview there" sectiniz
    VEYA
    DS-260 formunu doldururken "Getting Started" bolumundeki "Interview Location" bilgisini "Ankara, Turkey" olarak sectiniz degil mi?

2- Henuz KCC'den dokuman isteme emaili almadiniz dogru mudur?

.

Mail geldikten, belgelerimi gönderdikten ve randevu tarihim açıklandıktan sonra mı diğer adres bilgisi, visa fee gibi işlemleri yapayım

Surecinize Consular Procesing(CP) ile devam ederek tum islemlerinizi ABD Ankara Buyukelciliginizde yapacaksaniz odeme vs islemlerin tamamini mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra, mulakat sirasinda ve sonrasinda yapacaksiniz. Suradaki adimlari izleyeceksiniz.

NOT: Tam olarak hangi asamada oldugunuzun daha net anlasilip size tekrar sorulmamasi icin imzanizi suradaki gibi guncelleyebilir misiniz?

• 1 mayıstan itibaren Haziran için mülak maili alan yok dimi, 15 Mayısa kadar mülakat maili gelir diye tahmin etmiştim ama sanırım yine hüsran, umarım ay sonunda temmuz için mülakat maili alırım 2 kere onay maili aldım dahada ne yapim

• @captainblue rahat olun bekleyin bence çok yakın zamanda alırsınız.

• @destro ? anlayamadım

• Sevgili arkadaşlar bugün 12 de cumartesi evrak atmama rağmen 3 kez evrak maili geldi nedendir bilemiyorum

• An itibariyle KCC'den evrak talep mail'i aldım. Gün içinde halledip yollayacağım evrakları. Bilinmesi açısından yazıyorum, durumumla alakalı daha önceden herhangi bir mail atmamıştım, sadece beklemedeydim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihk DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar aslında aklımdaki süreç net ti diyebilirim ancak bazı yorumları okuyunca tekrar sormak istedim. Haliyle çok farklı şartları olanlar var ve farklı soru ve cevaplar da oluyor. Benim durumun şu;

Evet, etkisi olmamasi lazim; zaten olsaydi sacma olurdu, en cok email gonderene daha once mulakat tarihi tayin etmeleri gerekirdi.

Cekilis sirasinda verdiginiz email adresine erisiminiz var mi? Cunku KCC sizinle o email araciligiyla iletisim kuracak.

• Merhaba

KCC yi arayıp haziran ayı için mülakat tarihini alamadığımı belirttiğimde 15 Mayıs ı beklememi söylediler. Muhtemelen Ankara'dan hala takvim bekleniyor.

• @cenkay @crazycells selamlar,

Siz mail attım dedikten sonra ben de mail atmaya karar verdim. 04.05.2019 da ben de mail attım. Az önce evrak maili geldi. Bilgi vermek istedim.Çizelgeye de ekledim zaten.

• bu ay da mülakat tarihi için mail alamadık, temmuza kaldık sanırım, beklemeye devam. 🙂

• Ben onay maili aldiktan sonra. bu ayın 3 de evrak mali tekrar aldım 1 gün sonra tekrar mailleri attım resim konusunu düşünerek sonra pazartesi ayın 6 tekrar evrak mail istendi 12 gibi tr saati ile bende sabah KCC soru sordum 3 mailde öneriniz nedir

• @mustapha KCC evrağı istedi gönderdiniz sonra otomatik maili aldınız daha sonrada records indicate ile başlayan maili aldınız.en sonunda birdaha evrak isteme maili aldınız KCC den doğrumu?

• @nwtzki doğru gönderdim bir daha aldım tekrar olarak 3 kez

• records indicate mesajını almak zaten evrakların ulaştı,incelendi ve geçerli kabul edildi ,mülakat tarihi almak için bizden haber bekle gibi bir mesaj.bu yüzden sadce beklemeniz gerek diye düşünüyorum.tabi yinede sayın @crazycells in yorumunu almak lazım.

• @tuan Teşekkürler bana da bugün geldi.Darisi mail bekleyen tüm arkadaşlara.

• @chemforlife sizinle rakamlar ve kvv evrak tarihlerimiz yakın, ben de sizin gibi dusunuyorum. Kısmet 🙂

• @nwtzki tamam inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

records indicate mesajını almak zaten evrakların ulaştı,incelendi ve geçerli kabul edildi ,mülakat tarihi almak için bizden haber bekle gibi bir mesaj.bu yüzden sadce beklemeniz gerek diye düşünüyorum.tabi yinede sayın @crazycells in yorumunu almak lazım.

evet, dogru.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atfstny DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba

KCC yi arayıp haziran ayı için mülakat tarihini alamadığımı belirttiğimde 15 Mayıs ı beklememi söylediler. Muhtemelen Ankara'dan hala takvim bekleniyor.

Evet, olabilir. Teorik olarak birkac hafta oncesinden mulakat tarihi almak yeterli. Zaten belgelerin hepsi birkac gunde toplanabilir. Haziran ayinda mulakat tarihlerinin az olmasi, Turkiye'deki durumu mu temsil ediyor, yoksa sadece forum uyelerine has mi ben de henuz anlayamadim.

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar, bilgi paylasimina devam etsinler lutfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |