Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Arkadaşlar 2018 Green card talihlisisiyim.5 şubatta işten çıkıp Turist vizemle amerikaya gidip muhtemelen mayısta olacak randuvuma kadar 3 ay amerikada okul iş yaşama bakmak istiyorum. Döndüğümde işsiz olacağım için görüşmede sıkıntı çıkarmı illa bir yerde çalışıyormu olmam gerek son 5 yılımın 4 yılı uluslararası bir otel de çalışarak geçirdim

• ⭐⭐

@evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

ımın 4 yılı uluslararası bir ot

İşsiz olmak Turist vizesi alırken sıkıntılı bir durum. Green Card için zaten normal bir durum. Buradaki işten ayrılıp gidicez. Sıkıntı yok.
    Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vikki77 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells tekrar sizi rahatsız ediyorum için bağışlayin, bu pazartesi günü bize mail geldi hangi evraklar toplanmak gerekir. Arada 330 dolar fee kesinlikle geri ödenmeyecek bassediliyor, biz 1 Şubat takı randevuya gelemeyecegiz diye onun için ayrıca kişi başı 330 dolar istenmeyecek inşaallah? Bir de mülakat a gelemeyecegiz sebebi eşimin o arada yurtdışında iş için olması gerektiği dolayı , gerçekten de öyle yalnızca gidecek ülkeye vize henüz çıkmadığından dolayı büyük ihtimalle 1 Şubat henüz Türkiye de olacak , değilim ki 2 Şubat gidecek, umarım problem çıkartmazlar , siz nasıl düşünüyor sunuz? Teşekkür ederim 😊😊

Evraklar icin bu konunun ilk postunu okuyabilirsiniz.

Hayir, o 330 dolari sadece mulakat zamani odeyeceksiniz. Girmediginiz mulakat icin odemenize gerek yok.

Bir problem cikartmazlar merak etmeyin 😊 arzu ederseniz suradan konsolosluga ulasip, mulakata gelemeyeceginizi ve nedenlerinizi soyleyebilirsiniz:

• Yasaklı

@arnblt eyvallah kardeşim

• @crazycells çok teşekkür ederim 😊

• Merhaba,
    Bugun aklıma bir soru geldi.DS260 i doldurduktan baya bir süre sonra yüksek lisansa başladım.DS260 da üniversite mezunu olduğumu belirtmiştim.Şimdi tekrardan DS260 actırıp yüksek lisans yaptığım bilgileri eklemem gerekir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    Bugun aklıma bir soru geldi.DS260 i doldurduktan baya bir süre sonra yüksek lisansa başladım.DS260 da üniversite mezunu olduğumu belirtmiştim.Şimdi tekrardan DS260 actırıp yüksek lisans yaptığım bilgileri eklemem gerekir mi ?

hayir, boyle bir guncelleme yapmaniz gerekmez.

• Merhabalar bir şey soracaktım. Asıl talihli benim mulakatimiz haftaya. Göstermemiz gereken para miktarı eşimin hesabında. Bir sorun olur mu kendi hesabıma mı aktarmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@duygudemirez DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar bir şey soracaktım. Asıl talihli benim mulakatimiz haftaya. Göstermemiz gereken para miktarı eşimin hesabında. Bir sorun olur mu kendi hesabıma mı aktarmalıyım ?

hicbir problem olmaz. Aileleri butun olarak degerlendiriyorlar.

• @crazycells Cevabınız için çok teşekkürler

• Merhaba,
    Ds-260 formunu doldurma süresi bittikten sonra çoçuğum oldu. Konsolosluğa bu durumu mail yoluyla beyan ettim ve dosyamın açılmasını talep ettim. Sadece benim dosyamı açtılar ve bilgilerimi güncelledim. Ds-260 da Çoçuk kısmına çoçuğumun bilgilerini girdim ama eşimin dosyasını açmadıkları için eşimin dosyasına çoçuğumun bilgilerini giremedim. Sadece benim dosyamda çoçuğumun bilgileri olması yeterli mi? Yoksa eşimin de dosyasını açtırıp çoçuğumun bilgilerini girmemiz gerekli mi? Birde çoçuğun ekstra bir dosyası oluyor mu?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-okay DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    Ds-260 formunu doldurma süresi bittikten sonra çoçuğum oldu. Konsolosluğa bu durumu mail yoluyla beyan ettim ve dosyamın açılmasını talep ettim. Sadece benim dosyamı açtılar ve bilgilerimi güncelledim. Ds-260 da Çoçuk kısmına çoçuğumun bilgilerini girdim ama eşimin dosyasını açmadıkları için eşimin dosyasına çoçuğumun bilgilerini giremedim. Sadece benim dosyamda çoçuğumun bilgileri olması yeterli mi? Yoksa eşimin de dosyasını açtırıp çoçuğumun bilgilerini girmemiz gerekli mi? Birde çoçuğun ekstra bir dosyası oluyor mu?
    Teşekkürler.

Evet, cocugunuzun ayrica bir dosyasi olacak.

Esinizin dosyasini da acip bilgilerini guncellemenizi tavsiye ederim. En kotu bu guncellemeyi mulakat gunu yapabilirsiniz, ama oncesinden yapmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells merhaba, bize yollayan mailler den randevu yle ilgili bir metin okudum.
     There are limited numbers of visas that can be issued under Diversity Visa (DV) program. We can only guarantee visa numbers will be available for DV applicants during the month of their original interview. If
    you do not attend your interview, a visa number may not be available for you in subsequent month(s).
    Therefore, we strongly suggest that you keep your original appointment date.
    Burada visa numaraları sizin orijinal randevu bunu ayın boyunca ulaşabilir, diyor. Yani bizim randevu 1 Şubat ti, ama randevu ya 1 nisan gidebiliriz , Martin başında tekrar başvurmayı planladık. Şimdi yukarıdaki yazıya göre sadece Şubat boyunca tekrar randevuya girebilir iz? Yalnis anladım yoksa?

• @vikki77 Asıl söylenmek istenen, vize sayıları kısıtlı eğer planlanan vize ayında mülakata girmez ve erteler iseniz diğer aylarda vize sayısı kısıtlı olduğundan dolayı, vizeler bitebilir ve size vize kalmayabilir.

Sadece Şubat ile kısıtlı değilsiniz ama ertelemek vize almanızı riske sokar demek istiyorlar. Yazının asıl amacı genel uyarı, Şubattaki randevunu geç tarihe erteler ve vize biter ise sorumluluk almamak ve bu riske karşı yazılı uyarı yapılmıştır demek.

• Çok teşekkür ederim 😊

• ⭐⭐

@vikki77 Nisan da vizeler bitmez merak etmeyin. İlk 3 ayda yaklaşık 4000 vize EU bölgesine verildi . Ki kota 17-18 bin civarı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vikki77 sayin asilcenk ve arnblt'nin dediklerine katiliyorum.

Genel bir uyari yapiyor o email'de. Fakat bahsettiginiz aylarda vizelerin bitme ihtimali yok denecek kadar az, o nedenle genel olarak bir sorun yasamazsiniz. Fakat son aylara birakirsaniz vize alma sansinizi dusurebilirsiniz.

Normalde konsolosluga sizin icin Subat ayinda bir vize numarasi gonderilecek. Eger o kullanilmazsa konsolosluk onu KCC'ye geri gonderir. Sonraki aylarda size vize verilebilmesi icin acikta vize olmasi lazim. Siz tekrar randevu aldiginizda, o ay kullanilmayan bir vize numarasini (baska biri icin ayrilan) size verecekler. Her ay genel anlamda birileri red alip veya birileri mulakata gelmediginden, ya da birileri AP'ye kaldigindan ekstra vize bulmak mumkun. Tabii bu durum son aylara yaklasinca oyle olmayabilir. Eger Nisan'da mulakata girecekseniz bir sorun yasayacaginizi zannetmiyorum.

• Evvvet, kışın son ayına da girdik. Artık, bu ay mülakata giren arkadaşlar mı dersiniz, bu ay açıklanacak VB cutoff' a girmeyi dileyenler mi dersiniz, neler neler var. Hadi bakalım hayırlısı 😃

• ben bu ay current olurum düşüncesiyle daha şimdiden yerimde duramıyorum, kalbim agzımdan cıkacak 😃

• merhabalar ben green carda yıllardır başvuruyordum öylesine. 3 haftaönce öylesine bir kontrol ettim yine çıkmamıştır diye. sonra işte kcc ye bir form doldur falan. zaten ingilizcem gooogle ne kadar biliyorsa tercümeyi o kdar. şimdi ise your case is currentlty at kcc yazıyor. oturup maili mi beklicem yoksa çok mu geç kalmışım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |