Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cemalmühendis Merhaba, size tam olarak kaynak veremeyeceğim çünkü hatırlamıyorum ama. Birçok büyük firma (Facebook, Microsoft , Apple vs vs.) çalışmak istedikleri elemanları önce İrlanda’da işe alıp daha sonra Amerika’ya getiriyormuş, süreç böyle işlediğinde hem iş yeri hemde çalışan için daha kolay oluyormuş. Dediğim gibi bunlar aklımda kalanlar kaynağı bulursam sizinle tekrar paylaşırım. Daha önce eşimede İrlanda’dan bir iş teklifi gelmişti aslında şartlarda da anlaşmışlardı fakat vize kısmına gelince şirket bilmediğimiz bir sebepten uğraşmak istemedi ( sanırım birçok şirket bilgisini devlet ile paylaşmaları gerekiyordu ve işlerine gelmemiş olabilir) O dönem çok araştırmıştık. İngiltere hiç bir zaman benimde yaşamayı tercih ettiğim bir ülke olmamıştı ama İrlanda kesinlikle yaşam bakımından bizlere daha uygun bir ülke diye düşünüyorum. Eğer gc çıkmazsa İrlanda sizin için bir adım olabilir. Fırsatı değerlendirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Naçizane düşüncemi paylaşmak istedim.

• Bu aralar foruma fazla girmemeye çalışıyorum çünkü geri kalan gün sayısını okudukça heyecanım tekrar gelmeye başladı. Ama yok ya kısmet bize belki çıkar bile derken diğer tarafım ya çıkarsa diyor 🙂 karmaşık duygular içerisindeyim yani 🙂

• @nilfersev Ya tutarsa demiş Nasrettin hoca bizimkide ona yakın . Ya çıkarsa 😉

• Kırşehir'den başvuran var mı ? Olursa ilk mi olacağım yoksa ?

• ⭐⭐ Yasaklı

24 eylül 2012 neset baba ölünce cok agladım

• @famel Microsoft istek yapınca anında getirtemiyor. Belli bir kota var ve bu kota için sıraya girmesi gerekiyor. Bu da bir kaç yılı alıyor. Birde bunların sistemlerine alışma süresi var. Böyle olunca almak istedikleri kişiler boş işsiz insanlarda olmaması nedeniyle başka firmalara gidiyor oradan da almaları zor oluyor. Onlarda bunun için Avrupa'da bir yer açtılar. ABD de çalışma izinleri çıkasıya kadar burada çalışıyorlar, hem hızlıca işe almış oluyorlar hemde geçiş dönemini halediyorlar.

• @crazycells hocam çok teşekkür ederim cevap için. 👍👍

• @aayhann DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@hayyaatt hiç sanmıyorum yalnız olduğunuzu sadece denk gelmeniz gerekiyor..çünkü başvuru çok fazla ve her geçen yıl daha da artıyor o yüzden onlarca antalyalı vardır eminim 🙂

Inş vardır.yalniz olmadığıma eminim ama bir taraftanda ümitli değilim yani.
    Üniversitede okurken okulda birtek antalyalı vardı ama tanışamamıştım.sinifta ve bölümde hiç yoktu.
    Manisa ve şırnak ya askerlik yaptım bir tane bile hemserim yoktu.
    Uzun yıllar degisik illerde şantiyelerse teknikerlik yaptım.8 yıl ırak 'ta çalıştım ve bir tane bile antalyaliya rastlamadim.
    O yüzden sordum buradada yalnızıyım diye. 😊

• @toronaga Evet aynı anlattığınız gibi. Siz benden daha iyi açıklamışsınız. Ama konunun muhattabı aslında @CemalMühendis sanırım, sizin anlatımınız daha çok işine yarayacaktır.

• ⭐⭐ Yasaklı

12 gun 19 saat 3 dakika 7 sanıye

• @calibraturbo DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

12 gun 19 saat 3 dakika 7 sanıye

+12 saat ekleyin üstüne. New York saatiyle öğlen 12.00, İstanbul saatiyle 19.00'da açıklanıyor.

Burada da bir geri sayımımız var.

• @gariban DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Son 13 gün ve 23 saat

dakika ve saniye yazmayı unutmuşsun 🙂

• Şunun şurasında salıya ne kaldı canım 😊
    Son #13 hakkımızda hayırlısı.

• @famel ayu da çıkabülüü daş da düşebilüüü, heran herşey olabilüüüü 😂😂😅🤣

• @topraxxx 😂 Mümkün. 🙈

• Günaydın arkadaşlar, az kaldı Allah'tan, nedense bu sene daha hızlı akıyor zaman, ben kendimden hiç ümitli değilim de inşallah sizlere çıkar da ortak oluruz sevincinize...

• Günaydın @reader herkesin şansı eşit kardeşim. Never Give Up the Fight 😉

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bu sene benimde ilk basvurum forumu biraz okudum inceledim bazı arkadaşlar hayatının merkezine koymuş durumda GC di kesinlikle bu çok büyük bir hata kimse hayatını %1 ihtimale bağlamamali önüne gelen fırsatları teklifleri değerlendirip yaşamını sürdürürken GC gerçekten bir loto çekilişi havasında değerlendirilmeli zaten çıktıktan sonra tüm yatırımlar planlar herşey değişir onu o zaman düşünmeliyiz şahsi görüşümdü teşekkür ederim

• @mmmcoban sizde öylesine başvuranlardansınız galiba? Çıkarsa gideriz, çıkmazsa miss gibi memleketimiz işimiz gücümüz var devam ederizcilerdenmisiniz? Daha doğrusu siz ötekileştirilmeyenlerdenmisiniz? 🤣😂 Ben dahil bir çok kişi kendisinini burada kapana kısılmış hissediyor. Sanki burada kalırsak hayatımız da hep eksik birşeyler varmış gibi. Sonra düşünüyoruz. Eee bizim sadece bir hayatımız var. Çoluk çocuk çombalak da burada iyi bir yaşam eğitim süremeyecek... Bu geri kalan hayatımızda hiç değilse burada yaşayacağımızı yaşadık artık başka bir ülkede şansımızı denemek için bu hayale sıkı sıkıya tutunmalıyız diye düşünüyoruz. Hadi bekarlar bir şekilde gider. Bir çok yöntemi var. Ama bizim elimizde aile olarak sıkıntı çekmeden gitmek isteyenlerin tek umudu tutunacak dalı çekiliş ile greencard sahibi olmak. Başka bir ülkede yaşamayı hiç bir zaman düşünmedim, düşüneceğimide hiç sanmıyorum. Kısacası çıkana kadar devam.... Umut fakirin ekmeği....

• 11 yildir cikmiyor bu 12. yilim olucak 2-3 yildir cifte sans seklinde basvuru yapiyoruz esimle ama malesef ona da cikmiyor. O yuzden turist denicez sonuclar aciklandiktan sonra cikarsa o sekilde gidicez insallah.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |