Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok bir beklentim yok gibi aşırı umut bağlamadım lakin rüyamda AP ye kalmışım 🙄 Bilinç altı kötü durumda sanırım 😊

• @tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ev veya araba almak istersin ya da herhangi bir şey istediğin model olmazsa bir başka seçeneğin vardır,üzülerek de olsa başka bir tane seçersin. Amerika konusunda bu olmuyor. Yani orası olmazsa başka bir ülke kesmiyor gibi. Buradaki herkesin tek istediği ülke belli. İstisnalar olacaktır buradan gitmek olsun da hangi ülke olursa olsun diyen ama olması gereken seçeneksiz bu ülke. Mesela yanı başındaki Kanada bile kesmez insanı illa orası olacak.

@Tanti o kadar da degil yahu Kanada baya baya keser bence.
    Bir arkadasim yillarca ABD'de yasadi sonra gidip Vancouver'a yerlesti. Gelin buralari gorun, donup arkaniza bakmazsiniz diyor. Herkesin hakkinda hayirlisi.
    Bizde bugun karsi da seytanin bacagini kiracagiz insallah 🙂

• @sadikcagan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@vermaynen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bu arada forumda cok fazla kisinin abd gitmeye hevesli oldugunu goruyorum fakat gordugum kadariyla kimse bir adim atmiyor. Gc ye basvurup bekliyor ya cikarsa diye. 11-12 yildir bekliyorum bende ama f-1 ile gittim geldim simdi f1 denedim olmadi turist denicem yakin zamanda green card aciklandiktan sonra. Gitmek isteyenler de f-1 veya b1/b2 ile sanslarini denemeliler diye dusunuyorum. Bence bu baslik bekleme odasi degil de harekete gecme odasi olmalidir.

güzel diyorsun da ülke şartları belli.hayat çok pahalı.çoluk çocuklu insanlar geçici vizeler ile gidip ne yapabilirler.iş bulabilirmi bulamaz mı.kalıcı olarak düzen kurup kalabilmek geçici vizeler ile zor olmaz mı.sonuçta hali vakti yerinde insanlar değiliz.ekonomik gücü yerinde insanlar bir şekilde geçici vizeler ile gidip yaşar.ama izim gibi zar zor geçinen insanların tek çıkar yolu green card.

Ayni seyleri yapabilirsin bi araba alirsin 2-3 bin dolar a uber yada pizza v.s ile isler yapabilirsin. Zaten green card in olunca da bu isleri yapmayacakmisin ilk gittiginde genelde insanlar bu sekilde basliyor. Zamanla bir yolunu bulup uyduracaksin kalicaksin. Abd yasamak isteyen bu sekilde de yasayabilir diye dusunuyorum. Arkadasim vardi f1 ile gitti 10 yil i askinda abd de yasiyor durumu iyi degildi ailesinden yardim almiyordu yani bi taraftan okurken bir taraftan pizza dagitiyordu kendi araciyla ayrica master da yapti bu arada. Son mall de kiosk kiraladi 1-2 derken simdi 3-5 yerde kiosk u vardi en son ve de green card almisti. Adam hala abd yasiyor. Demekki imkansiz degil kolay da degil tabi ama istedikten sonra adim attiktan sonra birseyler yapilabilirmis.

• @newman DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ev veya araba almak istersin ya da herhangi bir şey istediğin model olmazsa bir başka seçeneğin vardır,üzülerek de olsa başka bir tane seçersin. Amerika konusunda bu olmuyor. Yani orası olmazsa başka bir ülke kesmiyor gibi. Buradaki herkesin tek istediği ülke belli. İstisnalar olacaktır buradan gitmek olsun da hangi ülke olursa olsun diyen ama olması gereken seçeneksiz bu ülke. Mesela yanı başındaki Kanada bile kesmez insanı illa orası olacak.

@Tanti o kadar da degil yahu Kanada baya baya keser bence.
    Bir arkadasim yillarca ABD'de yasadi sonra gidip Vancouver'a yerlesti. Gelin buralari gorun, donup arkaniza bakmazsiniz diyor. Herkesin hakkinda hayirlisi.
    Bizde bugun karsi da seytanin bacagini kiracagiz insallah 🙂

Saygılar..

• Yasaklı

23.. 23....23... 😃

• ........

• @vermaynen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ayni seyleri yapabilirsin bi araba alirsin 2-3 bin dolar a uber yada pizza v.s ile isler yapabilirsin. Zaten green card in olunca da bu isleri yapmayacakmisin ilk gittiginde genelde insanlar bu sekilde basliyor. Zamanla bir yolunu bulup uyduracaksin kalicaksin. Abd yasamak isteyen bu sekilde de yasayabilir diye dusunuyorum. Arkadasim vardi f1 ile gitti 10 yil i askinda abd de yasiyor durumu iyi degildi ailesinden yardim almiyordu yani bi taraftan okurken bir taraftan pizza dagitiyordu kendi araciyla ayrica master da yapti bu arada. Son mall de kiosk kiraladi 1-2 derken simdi 3-5 yerde kiosk u vardi en son ve de green card almisti. Adam hala abd yasiyor. Demekki imkansiz degil kolay da degil tabi ama istedikten sonra adim attiktan sonra birseyler yapilabilirmis.

deiğim gibi işte geçici vizelerle bekar olarak belki olabilir ama ailecek çok zor bence.şimdiki aklım olsa bekarken zorlardım şartları.ama çoluk çocuklu vize türleri zor.green card çıksa bir şekilde zorlarız şarları.

• Bugünü de yedik sayılır saat 9 olmuş 😅 kaldı 22...iyisiniz iyiii.

• Bu arada, sonuçların açıklanması Ramazan'ın ilk günlerine denk geliyor, 2. günü sanırım. O mübarek günlerin hatırına Allah yüzümüze bakar inşallah...

• @dreams_usa inşallah güzel kardeşim. talihlilerden biride sen olursun.

• Ben de şöyle düşünüyorum:
    Ülkede bilim ve inancı aynı anda kucaklayan, cebini değil ülkesini düşünen, milli değerlerini ve kurumlarını satmaya değil yüceltmeye çalışan, vakıflara desteği değil ülkesine yatırımı düşünen liderler ve kadrolar olsa, vergi sistemi daha adil bir hale gelse, eğitim adalet ve sağlık Avrupa normlarını yakalasa bunca başvuran kişi sayısı %30lara iner. Bir eğitimci olarak düşüncem bu yönde.
    Tabiki herkesin gitme nedeni farklıdır ancak temelde ortak paydamız ekonomi ve korku olarak söylenebilir. Yoksa neden insan ülkesini terketsin ki?
    Keşke şöyle bir istatistik olsaydı.
    Kaç yaşındasınız?
    Kazanç durumunuz ne?
    Neden gitmek istiyorsunuz?

Çok farklı ve uçuk cevaplar gelecek olsa da çoğunluğun 25-40 yaş aralığında, 3000-4000 bandında (ve hatta altında)çalışan ve gelecek kaygısını iş baskısını ciddi şekilde hisseden insanlar olacağını düşünüyorum. (Ön yargıdır elimde veri yoktur)
    Kanada’ya ya da ABD’ye neden gitmek istersin sorusunun cevapları başka ne olabilir ki? Abi çok güzel kızlar var. Of arabalar süper. Evler kocaman diye mi? Yoksa hayatımı kazanabilme ve özgürce yaşayabilme ihtimalim daha yüksek mi?

Şans işte... Çıkana sevineceğim.. Bana çıkarsa tir tir titreyeceğim. Çıkar da gidemezsem ertesi sene turistik olarak gidip hevesimi alıp döneceğim 😀 nasıl plan ama😄

(O değil de ne olacak bu Game of Thrones 🤣😝)

• ⭐⭐

@numbwalker dediğiniz doğrudur hocam. İnsanlar yoksa neden anadilini konuştuğu doğup büyüdüğü ülkeden gitmek istesin ki? Türkiye gerçekten son 20 yılda birçok anlamda o kadar geriye gitti ki... Fırsatını bulan arkasına bakmadan kaçıyor artık.

• @emre Amin. Allah gani gani razı olsun. Benimle birlikte tüm kalpten isteyenler inşallah.

• @gokcell Bana 6.denemeden çıktı. Belli olmuyor bu işler, sabırla denemeye devam edin. Zaten buralarda yiyecek ekmeğiniz varsa eninde sonunda gelip sizi buluyor.

• @numbwalker yani diyorsun ki Türkiye Amerika olsa 😊 Gitmem terbiyesizim, neden gideyim 😊

• @Chromium naçizane gördüklerimiz diyelim ahkâm kesmek gibi algılanmasın☺
    @dreams_usa yani gitmemek ağır basan taraf olmalı lâkin şartlar bazen insanı çileden çıkarıyor.
    Sen gidersen ben gidersem ne olacak bu ülkenin hali diyerek konuyu dallandırmıyorum 😄

• @numbwalker yanlış anlaşılma olmasın, katılıyorum sana. Zira derdimiz macera aramak değil, hakkımızı aramak, rızkımızı aramak. Bıktım artık rızkımın yandaşlara peşkeş çekilmesinden.
    Neyse diyorum ben de, neyse. Siyasi platform oluşturmayalım 😊

• 3 hafta kaldı . Herkese bol şanslar .

• @numbwalker Ben kendi adıma cevaplayayım, bahsettiğin rakamın üzerinde kazanıyorum, çok iyi bir Amerikan firmasında çalışıyorum. Her özel sektör çalışanının olduğu kadar iş kaygım var ama şöyle söyleyeyim bir üst terfime az bir zaman kaldı... Dışarıdan baktığımda şükürler olsun iyi şartlarda yaşıyorum. 2 ufak çocuğum var ve her geçen gün yozlaşan toplumda onlara iyi bir eğitim olacağı sağlayabilme korkusu yaşıyorum.. sırf bu yüzden her şeyi geride bırakıp pizza dağıtmayı , uber, çift yapmayı göze almış durumdayım. Benim temel paydam ekonomi değil, işsizlikle değil bunlar yüzeysel şeyler..
    Neden bu cevabı yazıyorum, ben bu sorunları burada aşamayanların orada da çok da aşabileceklerini düşünmüyorum, Amerika bir çıkış yolu değil, evet avantajları var ama armut piş ağzıma düş bir düzen yok... bence hayatta en değerli olgu alın teridir, siz başarabilmek için yeterli gayreti sarf ederseniz sonuçlarını almak için herhangi seçili bir ülkede olmanıza gerek yok.

• ⭐⭐ Yasaklı

bu Sabah gidip dolar alın . Muhalif iktisatcı göz attı bulumberg catır catır altyazı. Pas verildi bulumberge reuterse.Reform vb yok kazık var. Adamlar gelecegimizi topyekün imha etmeyi reform olarak acıklıyolar. Ha gayret 20 gün hakedene cıksın . Aglamak yok şimdiden alternatifleri düşünün. Arnavutluk-Karadağ en basitinden. Lütfen üzülmeyin sizin yerinize ben üzülmeye razıyım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |