Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@vermaynen
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇
    ilk sayfasında ne yazıyor almak için şartlar. Eğitim - iş davetiyesi - tanıdık yada tatil peki herkesin gitmesi için eğitim olsa en düşük dil okulu

iş için zaten bu seçeneği eledik.
    tanıdık oda yok
    tatil desen minimum 1.000 euro
    kısacası insanlar bahsettiğin vizelerle GİDEMEZLER. Ondan dolayı green kart olayına zamk gibi yapıştılar. Başka bir çıkar yol yok.

Dil okulu bence kalici bir cozum degil sayin @ayvalik10 , size sonrasinda calisma izni vermeyecek. Okurken de calisamazsiniz. Bu calisma durumu lisans/master/doktora gibi daha ciddi egitim programlarinda var. Zaten dil okuluna gelenlerle konustugunuzda farkediyorsunuz ki, pek cogunun amaci bu vizeyi bir cesit bahane olarak kullanip ABD'de cevre edinip, bulduklari is olanaklarini zorlamak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells vermaynen söylediği "Gitmek isteyenler de f-1 veya b1/b2 ile sanslarini denemeliler diye dusunuyorum" cümlesinin göründüğü kadar basit olmadığını açıklamak istedim. Yoksa green kart dışında yada iş sponsoru - yatırımcı olmak dışında çalışma izni alamazsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells vermaynen söylediği "Gitmek isteyenler de f-1 veya b1/b2 ile sanslarini denemeliler diye dusunuyorum" cümlesinin göründüğü kadar basit olmadığını açıklamak istedim. Yoksa green kart dışında yada iş sponsoru - yatırımcı olmak dışında çalışma izni alamazsın.

Evet, B1/B2 konusunda da benzer bir cevap verdim ben de:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/54596

Egitim konusuna vurgu yapmak istedim. Egitim icin ABD'ye gelmek, dil okulu icin ABD'ye gelmek olarak algilanmamali, master icin ABD'ye gelmek olarak algilanmasi daha faydali olur.

• Evet anliyorum sizleri de senelerce green card cikacak umidiyle beklemek omrumuzden senelerin gitmesi demek. Green card alip yasal bir sekilde hayata baslamak hepimiz icin en guzeli olurdu tabi. Ama elimizde olan birsey degil malesef. Bunun yerine f-1 b2 gibi vize turleriyle gidip biraz sikinti cekip birseyler de basarabilen kisiler var. Ornegin bekar biri evlenir vatandaslik alir yada cevremden ornek vermek gerekirse belli bir sene sabredip ogrenciyle gidip cevre edinir bir sekilde calistigi yer sponsor olur vizesini alir. Tabi kolay degil ama risk almak zorundasin birseyleri basarmak istiyorsan. Iyi olur kotu olur o ayri. Denemeden bilemeyiz. Hersey de bu boyle diye dusunuyorum.

• ⭐⭐

@vermaynen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Evet anliyorum sizleri de senelerce green card cikacak umidiyle beklemek omrumuzden senelerin gitmesi demek. Green card alip yasal bir sekilde hayata baslamak hepimiz icin en guzeli olurdu tabi. Ama elimizde olan birsey degil malesef. Bunun yerine f-1 b2 gibi vize turleriyle gidip biraz sikinti cekip birseyler de basarabilen kisiler var. Ornegin bekar biri evlenir vatandaslik alir yada cevremden ornek vermek gerekirse belli bir sene sabredip ogrenciyle gidip cevre edinir bir sekilde calistigi yer sponsor olur vizesini alir. Tabi kolay degil ama risk almak zorundasin birseyleri basarmak istiyorsan. Iyi olur kotu olur o ayri. Denemeden bilemeyiz. Hersey de bu boyle diye dusunuyorum.

Evet maalesef öyle, çıksaydı da üniversiteyi burada bitirip öyle gitmeyi düşünüyordum ama bu seneden itibaren çıkmadığı her sene ömrümden boş yere yılları Ortadoğu'da harcamış olacağım, bu da korkunç bir şey gibi geliyor düşününce...

• @dreams_usa selamlar. Keşke öyle bişey olsa. Her kıtanın ayrı kotası var. Kıtadaki her ülkenin ayrı kotası var. Avrupa grubunda Özbekistan Ukrayna Rusya ve diğer Türki cumhuriyetler var. Toplamda en fazla kişi Avrupa ve Afrika dan alınıyor. Özbekistan’dan her yıl 2 milyon başvuru var.

• @chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@vermaynen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Evet anliyorum sizleri de senelerce green card cikacak umidiyle beklemek omrumuzden senelerin gitmesi demek. Green card alip yasal bir sekilde hayata baslamak hepimiz icin en guzeli olurdu tabi. Ama elimizde olan birsey degil malesef. Bunun yerine f-1 b2 gibi vize turleriyle gidip biraz sikinti cekip birseyler de basarabilen kisiler var. Ornegin bekar biri evlenir vatandaslik alir yada cevremden ornek vermek gerekirse belli bir sene sabredip ogrenciyle gidip cevre edinir bir sekilde calistigi yer sponsor olur vizesini alir. Tabi kolay degil ama risk almak zorundasin birseyleri basarmak istiyorsan. Iyi olur kotu olur o ayri. Denemeden bilemeyiz. Hersey de bu boyle diye dusunuyorum.

Evet maalesef öyle, çıksaydı da üniversiteyi burada bitirip öyle gitmeyi düşünüyordum ama bu seneden itibaren çıkmadığı her sene ömrümden boş yere yılları Ortadoğu'da harcamış olacağım, bu da korkunç bir şey gibi geliyor düşününce...

O yuzden artik harekete gecme vakti geldi diye dusunebilirsiniz.

• 1 yil abd de yasamis biri olarak orda ki hayat ile burda ki hayiti karsilastirma bile yapamam diye dusunuyorum. Oraya aitmisim gibi hissediyorum. Neden abd diyorlar baska ulke dene diyorlar ama abd den baska yerde yapamam diye dusunuyorum.

• @select Eyvahlar olsun, Ukrayna, Rusya ve Türki Cumhuriyetler hiç aklıma gelmemişti. 😊
    Ben de şükrediyordum, Çin, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerle aynı kıta kategorisinde olmadığımız için.
    Kısmet artık, ne diyelim. Kısmetimizde varsa milyonda 1 olasılık dahi olsa gidecez. İyi düşünelim iyi olsun.

• 2017 de 2bin küsür, 2018 4bin küsür (hemen hemen 2 katı) kişiye gc verilmiş Türkiye'den. 2019 yılında kabul edilen kişi sayısını bilen var mı?

• @dreams_usa dv 2019 süreci hala devam etmekte. Oyüzden bir rakam yok henüz. Eylülde açıklanacak sanırım.

• Hadi iyisiniz kaldı "23" güncük 🤣

• @topraxxx İlgin için teşekkürler. Başvuru sonuçları daha önce açıklanacağı için kazanma şansımızın oranını tahmin etme hususunda bir faydası yokmuş anlaşılan.
    Zaman daraldıkça ben de daralmaya başladım, darlandım iyiden iyiye 😊

• @dreams_usa yılbaşında millipiyango oynayıp beklerken nasıl darlanmıyorsan bundada darlanma sakin ol. Senede millipiyango da bir defa, greencard da. Hayal kurun güzel güzel. Derin derin nefes alıp verin. 80 lerin türk filmlerini bulun netten izleyin. Zerre heyecanım yok. Deli gibi gitmek istiyorum ama heyecana meyecana bu yaşam kavgasında yer yok. Çıkmaz demeyin, çıkabilir. Ayu da çıkabülü, daş ta düşebülüü, hatta içimden geldi çiçek abbas filmini izleyeyim ben. Şakkkire çay yok. Ne demek şakkirrr uleynn... Hep gülerim 😂😅🤗🤭

• @topraxxx Valla pek heyecanım yoktu, hatta 7 Mayısta sonuçlara dahi bakmaya halen niyetim yok. Önce buradan diğer arkadaşların sonuçlarını takip edecem, sonra bakacam kendime 😊
    Ne yılbaşında ne de sayısal, süper gibi loto oyunlarında hiç heyecanlanmam, zira şansım hiç yoktur, günler hatta haftalar sonra bakarım sonuçlara. Lakin bu ilk GC başvurum ve nedense bu kez kendimi şanslı hissediyorum. Hakkımızda hayırlısı bakalım. 😊

• Bir ihtimal daha var 23 gün sonra 🙈😂

• ⭐⭐

Valla o kadar az zaman kaldı ki... Heyecanlanmayacagim diyorum gene heyecanlanıyorum. 🙂 Şans bir de yüzümüze gülse bizden iyisi olmayacak ya bakalım. Forumdan kaç kişiyi bu çekilişle göçmen yapacağız bunu da merak ediyorum valla.

• cok az zaman kaldi :))) oncelikle cok cok isteyenler taner gozde ve aklima gelmeyen burdaki arkadaslara cikar umarim :)) ve tabi gecen sene kazandigi halde gidemeyen arkadaslara tekrar cikar ins .. gelin birde siz gorun bakalim amerikayi okadar da guzelmiymis :)))))

• @vermaynen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bu arada forumda cok fazla kisinin abd gitmeye hevesli oldugunu goruyorum fakat gordugum kadariyla kimse bir adim atmiyor. Gc ye basvurup bekliyor ya cikarsa diye. 11-12 yildir bekliyorum bende ama f-1 ile gittim geldim simdi f1 denedim olmadi turist denicem yakin zamanda green card aciklandiktan sonra. Gitmek isteyenler de f-1 veya b1/b2 ile sanslarini denemeliler diye dusunuyorum. Bence bu baslik bekleme odasi degil de harekete gecme odasi olmalidir.

güzel diyorsun da ülke şartları belli.hayat çok pahalı.çoluk çocuklu insanlar geçici vizeler ile gidip ne yapabilirler.iş bulabilirmi bulamaz mı.kalıcı olarak düzen kurup kalabilmek geçici vizeler ile zor olmaz mı.sonuçta hali vakti yerinde insanlar değiliz.ekonomik gücü yerinde insanlar bir şekilde geçici vizeler ile gidip yaşar.ama izim gibi zar zor geçinen insanların tek çıkar yolu green card.

• Kaldı 23 gün.bütün umudumu green card a bağladım.4 gözle bekliyorum 7 mayısı.çıkması bu kadar düşük bir ihtimal olan green card a bu kadar umut bağlamakta kötü aslında.türkiyede atacağım adımlarıda green card çıkarsa diye atamıyorum.çok huzursuz bir binada oturuyorum.insan evine gidince huzur bulur dinlenir.ben huzursuz ve yorgun oluyorum.her gün aynı psikolojiyi düşünün.satıp ev değiştirmek istiyorum ama ya green card çıkarsa diye de düşünüyorum hep.7 mayısta gene olumsuz sonuçlanırsa bu sefer satıp başka yere geçeceğim artık.yapacak bir şey yok.herkese bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |