Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerikanın avantajlarını biliyoruz. Bu nedenle burdayız. hepimizin hayalleri var farkındayım.
    Fakat iyi plan yapma adına bazı zorlukları da konuşmak istedim. Hangi zorluklarla karşılaşabileceğimizi konuşmak istedim ama insanlar gereğinden fazla tepkili. Beni amerika'yı kötülemekle suçladılar. Ben kötülemiyorum. Korkularımı masaya yatırıyorum ve onlarla savaşıyorum. hesabımı yapıyorum.

• alt metni

• ⭐⭐

Tam olarak amacınız Amerika'nın kötü yanlarını bildirmek mi? Ne kadar süre Amerika'da yaşadınız? Nasıl işlerde çalıstınız? Mesleğiniz veya hayalleriniz neydi?

• @pakaji anladigim kadarıyla kafasını çayıra gömüp ilerlediği yola dahi bakmadan sürü halinde yola koyulan biz koyunların arasında çobanlık yapmaya çalışıyorsunuz. Merak ettiğimden soruyorum sürünün ilerlediği istikameti belli ki yanlis buluyorsunuz, o halde attığınız mesajlar ve bu uğraş sizin icin bir zaman kaybı degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiye de yılbaşı bir kaç gün önce sokaklara çıkıp bildiri dağıtan sakallı şalvarlı insanlar var ya işte buda forumun bu adamlardan @crazycells zaten uyardı onu

• @hockeyumpire2
    Bilmediklerimi öğrenmeye çalışıyorum.

• Yasaklı

@crazycells bunu çözmenin vakti gelmedi mi?

• burdakilerin amerika hakkında tek kötü söz söyletmemesi bana direkt sürü psikolojisini hatırlatıyor.

• ⭐⭐

@pakaji kendinize kurduğunuz ütopya'da iyi eglenceler...

• @sorroo hocam yol yanlış demiyorum. yanlış yol olduğunu düşünsem şuan burda olmazdım. sadece olumsuz yönlerini de tartışın ve düşünün diyorum. olumsuz yönlerini yazanı linç etmeyin hatta bilmediklerimiz varsa siz de yazın ki biz de hesabımızı kararımızı ona göre verelim diyorum ama burda herkes yastığının altına küçük amerikan bayrağı koyup da öyle uyuyor gibi davranıyor.

• @pakaji siz yeteri kadar forumu incelememişsiniz bence... bu konuda bulabileceğiniz en objektif ortam burasıdır. Özellikle yaşam ve tanıtım içerikli konu başlıklarını tararsanız, her tür tecrübe ve yorumla karşılarsınız. Bence biraz inceleyin, sonra yorum yapın..

• @mendebur teşekkürler fırsat buldukça turluyorum ama burdaki insanlar pek olumsuz yönleri yazabilecek tiplere benzemiyor gibi.

• @pakaji bahsettiğim şeyde bu... önce tarayın buradaki ortam ve kullanıcılar için yorumunuzu sonra yapın... şu an tamamen farazi sizin ön yargılarınız, hissiyatınız üzerinden konuşuyoruz. Bu şekilde bir önerme koyamazsınız..

• @mendebur kardeşim ben gördüğüm bazı olumsuzlukları yoruma açmışım ve lince uğramışım.

• @pakaji dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

• sana göre burdaki kimse anlamıyor bilmiyor onun için kendini yorma anlatmak için .

• @pakaji Eyaletler arasinda bile cok somut kiyaslama noktalari olusturamayinca "iyi" tartismasi bir yere varamazken ulkeleri kiyaslamak zor. Forumda agirlikli olarak USA'yi secen (tezi USA iyidir olan) insanlar var. Bu nedenle karsit tezleri ozellikle nirengi noktalari farkliyken ele alamazlar. Bir de forumda kullandiklari diller nedeniyle ajitasyon nedenli -antijen- hafiza olusmustu. Sizin onergeleriniz bunlarin uzerine gelmis. TR de sivri kaliplari, modellemede veya kavramlari aciklamada kullanmak bence yazili iletisimde problem doguruyor. Suru psikolojisi cok sert bir itham degil ama zaten ajite olmus bir toplulukta sonuc ayni oluyor. Tesbihi bir sanat yerine laf sokma sanan kullanicilar "taslari baglayip itleri salmak" benzetmesini bu forumda kullanicilara karsi kullandilar. O nedenle forumda daha fazla gozlem yaparsaniz ortalama profilimizin selim ve -her ne kadar USA sempatisi olan insanlar olsak da - aklin gozuyle goren insanlardan olustugunu farkedeceksiniz.
    Ben yillardir USA, Kanada, AUS arasinda AUS onde giderken sans beni USA'ya yonlendirdi. Su an cok memnunum.
    Bana da sorarsaniz Eng yerine Usa derim.
    Bay Area'dan Iyi geceler.

• @pakaji Sürü psikolojisinden kaçının içinde söyledi:

@birumut Yeni bir şarkı çıktı.

Anlayamazsın
    kaçamazsın
    Dertten Tax den
    Kurtulamazsın
    🤣

En çok vergi olayına takılmış gibi görünüyorsunuz ama Türkiye de vergi konusunda Amerika'dan aşağı kalmaz,emin olun. Eşim ücretli ben serbest çalışıyorum ve vergiye dünyaları ödüyoruz. Mesela 15000 lira brüt maaş çoğu aylarda 9 bin küsürlere kadar düşüyor. Kalan paranın en az 2 bin lirası da yakıt, telefon/internet faturası vb harcamaların içine gömülmüş özel tüketim vergisine gidiyordur. Tüm harcamalar için ödediğimiz %18 katma değer vergisini saymıyorum, Amerika'daki (bazılarında 0 olsa da) eyalet vergisini düşünerek. Üstelik kazancımızın nerdeyse yarısını vergiye ödediğimiz halde tek kuruşunu bile iade almıyoruz. Sadece oradaki gibi beyan edip kendimiz ödemedeğimiz ve daha elimize bile almadan maaşlardan peşin peşin kestikleri için burdakinin acısını hissetmiyoruz. Hele bir de param var şöyle güzel bir araba alayım bir daha mı gelicez dünyaya filan derseniz, ödeyeceğiniz vergiyle girecek kazığı oraya kıyasla 5-10 sene çıkaramazsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |