Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@redcka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Sayın @crazycells size birkaç sorum olacak,
    1- Üniversite'yi bitirmediğim halde (hala öğrenci olduğum için) ''diploma'' seçeneğini seçmişim ''none yet'' seçmem gerekirken,
    2- Asıl talihli eşim üniversiteyi okuduğu zaman ikametini değiştirmedi.Ama orada yaşadığı zaman içinde de bir işte çalıştı. Ds260'a çalıştığı işi eklemişiz(iş yerinin adresini de) . Ama orada yaşadığı adresi eklememişiz, bir bilgi yanlışı var
    3- Kendi bilgilerimi girerken kronolojik sıraya göre okul bilgilerimi girmemişim. Yani önce liseyi sonra da üniversiteyi girmişim,
    Sizce bu sebepler için formu açtırıp düzenleme yapmalı mıyım?

Surec ve DS260 formuyla ilgili sorulari surada sormalisiniz sayin @redcka ;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

1. sorun degil
    2. cok problem degil
    3. gerek yok

• @crazycells kusura bakmayin yanlis yere sordugumdan dolayi.
    Bilgiler icin tesekkur ederim. Dosyam Ankara'ya gonderildigi zaman onlardan da teyit almak icin bir mail atayim mi? En azindan bana verecekleri cevaplari print edip mulakata gotururum.

• Merhabalar,

Şöyle bir soru olacak. Case Number'ımız 16binlerde. DS260'ı ilk olarak Mayısta gönderdik ancak daha sonra pasaportumuz değiştirmemiz ve bir hatamızı fark etmemiz sebebi ile 10 Eylülde tekrar güncelledik. Mart ayında numaramı Current oldu. Bu ay içinde mail bekliyoruz. Ancak henüz mail gelmedi forumda başka arkadaşların deneyimlerinden gördüğümüz kadarı ile DS260 güncellemeleri gecikmelere sebep olabiliyor. Bizde de böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Sanırım Mart ayının sonuna kadar gelmesi gerekiyor. Eğer gelmez ise KCC'ı aramak, mail atmak veya herhangi başka bir şey yapmamız gerekir mi? Biraz panikledik açıkcası.

Bu konuda bizi aydınlatabilecek birileri varsa çok memnun oluruz.
    Şimdiden teşekkürler herkese.

Ek olarak: En son "Records indicate..." şeklinde başlaya belgelerin eksiksiz bir şekilde KCC'a ulaştığını belirten maili aldık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redcka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells kusura bakmayin yanlis yere sordugumdan dolayi.
    Bilgiler icin tesekkur ederim. Dosyam Ankara'ya gonderildigi zaman onlardan da teyit almak icin bir mail atayim mi? En azindan bana verecekleri cevaplari print edip mulakata gotururum.

tabii, dilerseniz bu sekilde de yapabilirsiniz. Bir sorun olmaz. Hatta direkt degistirmek istediginiz cevaplari yazabilirsiniz kendilerine. Eger gerekli gorurlerse mulakat gunu kendileri degistirirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sonat-karan DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar,

Şöyle bir soru olacak. Case Number'ımız 16binlerde. DS260'ı ilk olarak Mayısta gönderdik ancak daha sonra pasaportumuz değiştirmemiz ve bir hatamızı fark etmemiz sebebi ile 10 Eylülde tekrar güncelledik. Mart ayında numaramı Current oldu. Bu ay içinde mail bekliyoruz. Ancak henüz mail gelmedi forumda başka arkadaşların deneyimlerinden gördüğümüz kadarı ile DS260 güncellemeleri gecikmelere sebep olabiliyor. Bizde de böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Sanırım Mart ayının sonuna kadar gelmesi gerekiyor. Eğer gelmez ise KCC'ı aramak, mail atmak veya herhangi başka bir şey yapmamız gerekir mi? Biraz panikledik açıkcası.

Bu konuda bizi aydınlatabilecek birileri varsa çok memnun oluruz.
    Şimdiden teşekkürler herkese.

Ek olarak: En son "Records indicate..." şeklinde başlaya belgelerin eksiksiz bir şekilde KCC'a ulaştığını belirten maili aldık.

Panige hic gerek yok.

belgeleri gonderip onay aldiysaniz -anladigim kadariyla bu durumdasiniz- su an icin tek yapmaniz gereken mulakat tarihinin verilmesini beklemek. Illaki bu ay bilgi verilecek diye bir kural yok.

• @crazycells anlıyorum heyecanla beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok o halde. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

• Bende aynı şeyi sormak için girmiştim. tek farkla bizim numara 17binlerde. Documents Received emailini 27 şubatta aldık, sizce mülakat tarihi için ne zaman bilgi gelir veya ne zamana mülakat tarihi çıkar? Nisan ayında bir mülakat beklemek fantezi mi olur?
    Şimdiden teşekkürler.

• @levendt1 Nisan mülakatları bitti diye biliyorum bu ayın sonuna kadar mayıs randevuları verilecek.

• @levendt1 Nisan randevuları dağıtıldı. Bu ayın sonunda da Mayıs randevuları dağıtılacak.

• ⭐⭐

Arkadaslar nerelere yerleşmeye karar verdiniz? 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 senin gibi aile için video paylaşmıştım onu seyretmedin mi linkini koyuyorum sana

• @crazycells slm ben 11 eylulde mulakata girdim evlilik yoluyla green kart ve 6 ay oldu hala birsey gelmedi normalmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tlgtlg3538 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells slm ben 11 eylulde mulakata girdim evlilik yoluyla green kart ve 6 ay oldu hala birsey gelmedi normalmi?

sorunuzu forumdaki ilgili baslikta sormalisiniz.

• ⭐⭐

@ayvalik10 yeni gördüm hemen bakıyorum. Tesekkür ederim.

• merhaba herkese. 9 Mart 2019 dv260 formunu gonderdik, cekiliş numaramız 21*** . dv260 fromunun ulastıgına dair teyit formu geldi ama henuz evrak istendigine dair bir mail gelmedi. mayıs cut off kısmında numaramız gozukuyor, kcc den , evrak istenmesi ile ilgili mail in ne zaman gelmesini beklemeliyiz. Tesekkurler.

• ⭐⭐

@cnpist bana da otomotik reply den sonraa birsey gelmedi! Tam olarak nasıl bir E-Mail almamız lazım arkadaslar?

• @hockeyumpire2 dogru anladı isem, cekiliş numarası ve dv260 formunun gonderilmesi ile bagıntılı bir sekilde, kcc bir grup evrak isteyeceke ve bunu dv260 formunu gonderdikten sonra yapacaklar. e-mail ile evrakları ne zaman isteyecekler, ne kadar beklemek gerek diye tahmini bir sure var mı diye merak ettim. forumu olabildigince okuyorum ama aradıgım yanıtı yakalayamadım henuz 🙂

• @cnpist siz ds260 formunu henüz submit etmişsiniz. 12 olmuş. Sizin süreciniz yeni başlıyor. Niye bu tarihe kadar beklediniz. Sizin mayıs ayına randevu almanız imkansız. Size mail hemen gelse bile mayısa yetişmez. Çünkü mayıs randevuları 1 hafta içinde dağıtılacak. Siz ds260 formunu geç göndererek sizden sonraki çoğu kişinin arkasına düştünüz büyük ihtimalle.

• Yasaklı

Çok tuhaf bir durum yaşıyorum yardımcı olup yol gösterebilecek kimse varsa sevinirim. Haziran ayında Lufthansa uçuşuyla İzmir - Münih - Houston uçacağım ve köpeğimiz de uçağın altında bizimle gelecek. Ancak sorun şu. Uçuşu Lufthansa satıyor uçuş İzmir'den Münih'e Sun Express, Münih'ten Houston'a United firmasına ait. Lufthansa'yı arayınca "Biz hayvan için rezervasyon yapamıyoruz" diyorlar. United firmasına soruyorum "Tamam biz uçuyoruz ama satana soracaksın" diyorlar. İzmir - Münih bacağında sorun yok ancak Münih - Houston için köpeğime rezervasyon yapamıyorum. Böyle saçma bir durum yaşayan var mı? Yardımcı olabilecek?

• @mhepekiz merhbalar, köpeğinize (boyutundan bağımsız olarak) "emotional support animal" sertifikası alırsanız uçakta yanınıza alabiliyorsunuz diye biliyorum.

Bir araştırın isterseniz, belki de aşağıda gitmesine gerek kalmadan hallolur..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |