Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dılekalkoc tebrikler.sitem etmeyiniz.biz keşke çıksada beklesek diyoruz. 😞

• @rüzgar teşekkür ederiz 🙏

• banka hesabında para gösterme nasıl oluyor 6-7 ay önce açtırıp para yatırmıştım dolar olarak. sadece cüzdanı göstermek yetiyor mu bazı yerlerde para giriş çıkışları hesap hareketlerine de bakıyorlar diyordu hesap hareketleri önemli mi ?

• @sadikcagan doğru söylüyorsunuz bol şans diliyorum teşekkürler 🙏

• ⭐⭐

@berkergn13 bankadan hesap dökümü alıyorsunuz. İmza sirkülerli çıktı veriyorlar size. Sadece hesap cüzdanı ile gidemezsiniz haberiniz olsun.

• @arnblt bu bir zorunluluk mu?
    Yoksa normal turistik vize başvurularında olduğu gibi "aylık hesap dökümünü görmek istiyorlar" gibi akıllarda yer etmiş ama gerçekliği olmayan bir durum mu acaba?

• ⭐⭐

Gelen yazıda son bir seneye ait hesap dökümü yazıyor. Bankadan bunu isteyince imzalı bir şekilde veriyorlar. Bilgisayardan çıktı alıp gitmek baya bir risk olur herhalde.

• @arnblt yok bilgisayardan çıktı almayı kast etmedim ben de zaten. Turistik vizeleri hep bankadan (imza sirküleriyle birlikte) aldığım hesap özeti ile aldım bugüne kadar. Yani; "bu belge tarihinde müşterimizin kullanıma hazır XXX TL/USD/EUR parası vardır." şeklinde bir yazı.. Hatta 8 ocakta amerika vizemide bu minvalde bir yazı ile yeniledim.

DV görüşmesi için spesifik olarak 1 yıllık hesap dökümü isteniyorsa o başka tabi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@arnblt bu bir zorunluluk mu?
    Yoksa normal turistik vize başvurularında olduğu gibi "aylık hesap dökümünü görmek istiyorlar" gibi akıllarda yer etmiş ama gerçekliği olmayan bir durum mu acaba?

Bunlari "gercekligi olmayan durumlar" olarak nitelendirmemelisiniz sayin @VolkanU , sadece uygulamalarin, yazili kurallar kadar sert olmadigi durumlar diyebilirsiniz 🙂 o nedenle resmi yonergeler kadar deneyimlerin de onemi var... Konsolosluk genelde belgeleri en ayrintili sekilde gormek istiyor ama bunu boyle goturmeseniz de sorun cikarmiyor.

DV sureci icin son 12 ayin ayrintili dokumu isteniyor, ama bu sadece resmi yonergede yazanlar. Uygulamada ise bunu goturmeyip sorun yasamayan cok kisi var...

• @crazycells aslında o ibareyi turistik vize için kullanmıştım 🙂
    B1/B2 vizesinde istenilen belge olarak mali durumunuzu gösterecek belgeler minvalinde yazıyor ya, siz benden iyi bilirsiniz gerçi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells aslında o ibareyi turistik vize için kullanmıştım 🙂
    B1/B2 vizesinde istenilen belge olarak mali durumunuzu gösterecek belgeler minvalinde yazıyor ya, siz benden iyi bilirsiniz gerçi..

evet farkindayim, ben sadece celiskinin bilgi hatasindan degil, uygulama ve resmi yonergeler arasindaki farkliliklardan kaynaklandigini anlatmak istedim.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaslar,
    Bir konu ile ilgili sorum olacak,
    Green card mulakat evresini tamamladiktan sonra is yerinden bundan kaynakli kidem tazminati alma hakkimiz varmidir?
    Daha once bu sekilde alan oldumu hic? Bilginiz varmidir bu konu hakkinda.

• @gkhn-clkkn Türkiye'de sadece zorunlu hizmet için böyle bir hak olduğunu biliyorum. En güzel örneği de askerlik. Kimsenin GC için tazminat vereceğini sanmam. Ancak işverenle ilişki önemli bence. Zira kendi istifa edip tazminat alan insanlar var. İşverenin iyi niyetine kalmış birşey yani.

• Arkadaşlar lise diplomam üniversitede olduğu için randevuya orjinalini götüremiyorum. Ne yapmam gerek üniversiteden öğrenci belgesi falan mı götürmeliyim randevuya

• @the-black-eagle Kendi istifa edipte veren isverenler var fakat bizimkiler o model degil malasef. Ben sadece bole bir yasal hak mevcutmu yani gocmenlik statusu ile mumkunmudur die merak ettim.

• ⭐⭐

@berkergn13 bu soruyu 2019 Mülakat deneyimlerim sayfasına yazınız. Zaten o sayfanın ilk entry sinde Sn @crazycells in bilgilendirme notu var. Üniversiteden öğrenci belgesi veya trankscript alıyorsunuz.
    Kolay gelsin.

• @gkhn-clkkn maalesef iş kanununda bu hak sadece zorunlu hizmet için verilmiş. Dolayısıyla göçmenlik bu statüde değil. Ayrıca hakkın olması direkt alacağın anlamına da gelmiyor ülkemizde. Seni uğraştırıp vazgeçirmek için zaten vermiyorlar. Gidip mahkeme yoluyla alıyorsun. Haklı nedenle feshi edip sözleşmeni noter kanalıyla mahkemeye verip şahit gösterebilirsen alırsın 1 yıl içinde. Tabi haklı neden olmalı. Mesaimi ödemedi rızam dışında netten brüte dönüldü vs gibi. Ancak mahkemede şahit şart bu tarz davalarda ya da sağlam evrak.

• @gkhn-clkkn ayrıca GC çıktığını sölersen mahkemede zaten GC çıktı buna. Kötü niyetlidir. Tazminat almak için çabalamaktafır diyecektir işveren tarafı. Her ne kadar mahkeme bunları dikkate almasa da ve %80 işçi lehine tavır takınsa da çok az da olsa bu tarz sebepler dikkate alınıp mahkeme kaybedilebiliyor. Ama sediğim gibi çok az ihtimal. O nedenle tazminatını vermeyeceklerinden eminsen GCden bahsetme kşmseye iş yerinde 🙂

• Yasaklı

@berkergn13 öğrenci belgesi, lise mezuniyet belgesi herhangi biri olur önemli olan en az lise.mezuniyetini belgelemek

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

70

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |