Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Karışık işler 🙂 yada şöyle düşünün. Yaklaşık binde yedi ile yüzde bir arasında şansınız var.

• Benim okuduğumdan anladığım şu. Yaklaşık 50-60 bin kişi alınıyor her yıl. Ama Amerika süreci tamamlamayanlar ile ilgili bunca zamandır tecrübe ettiğinden 100bin kişiye kazandın diyor ve case id veriyor. İnsanların süreci yürütmesine göre de siz current olabiliyor ya da olamıyorsunuz

• current olma durumu eskiden çok daha yüksek case number lara çıkmaktaydı fakat trump baskısı yüzünden bi kısıtlama ve engel var
    trump green card olayını kaldırıp score bazlı alım yapmak istiyor buda güncel green card çekilişinde çıkıpta case aktif olduğu halde sıra gelmiyor dediğim gibi bu durum trump baskısıyla alakalı şuan

kcc artık mail atıp ön evrak toplayıp randevu açtırıyo bunun sebebide her kazananın case numberini current yapmamak boş yere otomatik randevu verilip gitmeyip gitmek için kesin karar vermiş arkadaşların önü açılması hedeflenmiş ve boş yere konsolosluk yoğunluğu yaşanmasın

işin özü çekilişte çıktınız kazandınız dedi ama konsolosluktan onayı alıp pasaporta green card vizesi vurulana kadar kesin bi süreç değil yani 😃 o yüzden akışına bırakmak en temizi 😃

bütün arkadaşlarımıza çıkması dileklerimle
    herkese başarılar ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onursevgi DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

current olma durumu eskiden çok daha yüksek case number lara çıkmaktaydı fakat trump baskısı yüzünden bi kısıtlama ve engel var
    trump green card olayını kaldırıp score bazlı alım yapmak istiyor buda güncel green card çekilişinde çıkıpta case aktif olduğu halde sıra gelmiyor dediğim gibi bu durum trump baskısıyla alakalı şuan

kcc artık mail atıp ön evrak toplayıp randevu açtırıyo bunun sebebide her kazananın case numberini current yapmamak boş yere otomatik randevu verilip gitmeyip gitmek için kesin karar vermiş arkadaşların önü açılması hedeflenmiş ve boş yere konsolosluk yoğunluğu yaşanmasın

işin özü çekilişte çıktınız kazandınız dedi ama konsolosluktan onayı alıp pasaporta green card vizesi vurulana kadar kesin bi süreç değil yani 😃 o yüzden akışına bırakmak en temizi 😃

herkese başarılar ..

onemli olan kac kisinin gorusmeye gittigi ve kac kisinin vize aldigi sayin @onursevgi... Bu sistem degisikliginin temel sebebi bence Trump degil, gelisen teknoloji ve bilisim ile surecte meydana gelen degisiklikler. Nitekim modernized immigrant visa (MIV) adi altinda, Trump'dan once verilen kararlarla butun gocmen vize islemlerini online ve her yerden ulasilabilir hale getirmek istiyorlar. Su an Turkiye'de verilen IR1 gocmen vizeleri de tamamen elektronik ortamda gerceklesiyor.

Dediginiz gibi butun numaralari aktif edip mulakata kimin gelip, kimin gelmeyecegini tahmin etmek yerine; bence de mulakata kesin gidecek kisilere vize ayrilip randevu verilmesi daha makul bir sistem. Gerci siz de bu konuda ayni seyi dusunuyorsunuz ama ben isin Trump'la cok alakali oldugunu dusunmuyorum. Ama Trump'in soyle etkileri olmustur, presidential proclomation ile gocmen vize alamayacak ulkeler tayin ettiginden, bu ulkelere gitmesi gereken vizeleri baska ulkeler alacaktir. Bu da ekstra bir problem yaratmistir KCC icin.

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@onursevgi DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

current olma durumu eskiden çok daha yüksek case number lara çıkmaktaydı fakat trump baskısı yüzünden bi kısıtlama ve engel var

herkese başarılar ..

onemli olan kac kisinin gorusmeye gittigi ve kac kisinin vize aldigi sayin @onursevgi... Bu sistem degisikliginin temel sebebi bence Trump degil, gelisen teknoloji ve bilisim ile surecte meydana gelen degisiklikler. Nitekim modernized immigrant visa (MIV) adi altinda, Trump'dan once verilen kararlarla butun gocmen vize islemlerini online ve her yerden ulasilabilir hale getirmek istiyorlar. Su an Turkiye'de verilen IR1 gocmen vizeleri de tamamen elektronik ortamda gerceklesiyor.

Dediginiz gibi butun numaralari aktif edip mulakata kimin gelip, kimin gelmeyecegini tahmin etmek yerine; bence de mulakata kesin gidecek kisilere vize ayrilip randevu verilmesi daha makul bir sistem. Gerci siz de bu konuda ayni seyi dusunuyorsunuz ama ben isin Trump'la cok alakali oldugunu dusunmuyorum. Ama Trump'in soyle etkileri olmustur, presidential proclomation ile gocmen vize alamayacak ulkeler tayin ettiginden, bu ulkelere gitmesi gereken vizeleri baska ulkeler alacaktir. Bu da ekstra bir problem yaratmistir KCC icin.

göçmen vize alamayacaklar listesini en son güncellediler ve bir çok ülkeyi tekrar verilebilir duruma getirdiler ama sadece kağıt üstünde ve iran için hala engel devam ediyor ve diğer kağıt üstünde kaldırılanlarda devam etmekte buda bizler için daha çok şans yaratıyor.benim trump için söylediklerim ordaki yaşayanların görüp daha çok müdahil olanların söyledikleri yaptıkları çıkarımlar ben olanı yazdım sadece ama kcc konusundaki uygulama güzel mantıklı

saygılarımla

• ⭐⭐ Yasaklı

an itibariyle ocagı gömdük safak 94 .üc aylara girdik . Puhaha

• her gün gugıl amcaya soruyordum artık kendisi söylüyor 🙂 7 Mayısa 95 gün kaldı abi diye

• @omertug :)))) bende sordum evet söylüyormuş gerçekten :))))))))))))

• @honesthope para biriktirmekte fayda var.kesin çıkacak diye bir şey yok ama.çıkmazsa da seneye artık.çünkü mülakatta mali kaynak göstermeniz gerekli.ev tapusu,araba ruhsatı vs kaynaklarda gösterilebilir.yada kazanan talihli için ortalama 15000$ sonraki her kişi için ilave 5 er bin $ ortalama tabi.kesin net bir rakam yok.ben daha kazanan olmadım ama bilgilere dayanarak söylüyorum.kazandıktan sonra DS 260 formu doldurulurken evraklar hazırlanır zaten.hele bir çekilişte kazanan olunuz eğitim yada meslek kriterleri sağlanıyorsa mali kaynak ta gösteriliyorsa gerisi kolay.

• merhaba arkadaşlar hayırlısıyla 94 gün kaldı hakkımızda hayırlısı olsun inşallah benim bir sorum olacak bilgi verecek olan varsa eşim öğretmen eğer çıkarsa green card nasıl bir yol izlememiz lazım ilk etapta benim aklıma şu geliyor 1 sene ücretsiz izine ayrılmak sonrasında eşim gelse türkiyeye tekrar amerikaya ne zaman girmesi lazım belli bir zaman var mı yoksa öğretmen olduğu için sadece yaz tatillerinde gelse olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msdrnc benimkisi de öğretmen bir yıl ücretsiz izne çıkmasına gerek yokki çünkü amerikaya 15 gün tatil de ya da yaza tatilinde giriş yaparsınız ki mülakata ne zaman gelecek daha doğmamış bebeğe don biçmek gibi oldu birlikte bir hafta 10 gün kalırsınız daha sonra giriş yaptıktan sonra 2 sene erteleme hakkı var. BU ERTELEME ZORUNLU İŞİ OLDUĞUNU AÇIKLAMAK ŞARTI İLE OLUYOR. Bu yüzden izne ayrılmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msdrnc DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar hayırlısıyla 94 gün kaldı hakkımızda hayırlısı olsun inşallah benim bir sorum olacak bilgi verecek olan varsa eşim öğretmen eğer çıkarsa green card nasıl bir yol izlememiz lazım ilk etapta benim aklıma şu geliyor 1 sene ücretsiz izine ayrılmak sonrasında eşim gelse türkiyeye tekrar amerikaya ne zaman girmesi lazım belli bir zaman var mı yoksa öğretmen olduğu için sadece yaz tatillerinde gelse olur mu

sadece ABD'de yasama ve calisma isteginiz varsa green card lotosuna basvuru yapmalisiniz. Green Card sahibi olduktan sonra giris-cikis tarih bilgileri icin su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ah bi çıksa beeee 😃 şans yüzümüze gülse bu sefer 😃

• Umudunuz olsun arkadaşlar. Şuan kız arkadaşım Almanya'da yaşıyor. Aileler yavaş yavaş tanışma aşamasına geldi. 1 sene içinde evleneceğimizi umuyorum. Greencard için başvuru yaptım ama artık benim için çok fazla bir şey ifade etmiyor. Yine de olur da çıkarsa düşünürüz. Herkese bu yolda başarılar diliyorum.

• @hsndmn haha almanya cikti amerikanin pabucu dama mi atildi yani :)) simdi amerikaya gerek kalmadiya kesin cikar valla :)))

• @yekta Benim derdim başından beri Türkiye ismindeki kafesten çıkmaktı. Doğal olarak neresi olduğu çok önemli değildi. Aynen dediğin gibi olacak adım gibi eminim.. 😂

• slm ben türkmenistan vatandaşı,ama bu sene türk vatandaşlığı alıyorum,sorum şu eğer grin kart çıkarsa konsolosluk işlemleri kendi ülkemde yani Türkmenistan da yapmam gerekiyor?

• @onursevgi umarım çıkar.inş şans yüzümüze gerçekten bu sefer güler. houston'da görüşmek üzere 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayka_ayka DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

slm ben türkmenistan vatandaşı,ama bu sene türk vatandaşlığı alıyorum,sorum şu eğer grin kart çıkarsa konsolosluk işlemleri kendi ülkemde yani Türkmenistan da yapmam gerekiyor?

Hayir, yasadiginiz ulkede de yapabilirsiniz.

• Şubat çabuk geçer. Mart dedin mi bahar enerjisiyle heyecan artar. Nisan geldi mi buralar hareketlenir. Hele bi Mayıs gelsin gör o zman ateşi. Milli Piyango yılbaşı çekilişi gibi bekler herkes. Hayaller hayaller üstüne kurulur. Geçmek bilmez son 2-3 gün. Karşılıklı iyi dilekler. “Abi çıkarsa şöyle yapacağım” , ”hayırlısı neyse o olsunlar” havada uçuşur...
    Sonra derin bir sessizlik ve korku ile heyecanın karışımı bir duygu kaplar kalpleri...
    (Devamını Mart’ta yazarım😁)

Saygılar sevgiler bekleyen herkese...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |