Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @amerikanruyası bir sıkıntı olmaz, pasaportlarında basılı vizeleri olduktan ve asıl talihli (siz veya eşiniz) giriş yaptıktan sonra onlar da basılı vizelerinin geçerli olduğu süre boyunca ilk girişlerini yapabilirler. Velhasıl, asıl talihli giriş yapıyorsa diğerleri de onunla birlikte VEYA daha sonra giriş yapabilirler. Burada önemli olan, asıl talihlinin eş ve çocuklarının asıl talihliden önce giriş yapamayacak olması.

• linkinde KCC'den gelen mail ibaresi 21xxx'te kalmış görünüyor. Sonrasında kimseye mail gelmedi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar özellikle @crazycells konuyu bulamadığım için burada bir soru sormak istyorum. Eşimin diploma eki diye birşeyi var. Bazı yerlerde mavi diploma ismi kullanılıyor ama tr de ismi diploma eki. İngilizce ve alınan derslerin detaylarını da içeriyor. Ben marmara iktisat öezunuyum ve benim okulum da bu tarz birşey veriyor normalde. Ama aradığımda bilmem kaç yılından sonra sanırım 2008den sonra mezun olanlara veriyoruz. Rektörlük kararı dedi. Ben 2005 mezunuyum. Sölediklerine göre bşz daha fazla ders almışız ve bu anlaşma daha sonra yapılmış international anlamda. Dolayısıyla size veremeyiz dedi. Dersin fazla olmasının ne zararı var dedim işte rektörlük böyle karar aldı dedi. Ben bunu almak için mahkemeye gitsem zaten dava sürer 5 sene 🙂 Kısacası ben diplomamı ingilizce hale nasıl getiricem. Lisans gerektiren bir iş alanı değil benimki abdde sonuçta alacak kişi karar verecek gibi bir yazı okumuştum. Tamam güzel ama sonuçta türkçe diploma da gösteremeyiz. Bu abdde konsoloslukta yapılır mı ya da bunun yolu yordamı nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Eger okulda ingilizce bolumler varsa, isterseniz ogrenci islerinde ingilizce ceviri yapilabiliyor, bir deneyebilirsiniz.

Eger olmazsa, standart bir yeminli tercuman da cevirisini yapabilir. Diploma eki cok sart degil kanimca, diplomanin kendisi daha onemli olacaktir.

• @crazycells teşekkürler. Zaten ek alamıyom. İngilizce diploma varmı ya da sadece yeminli tercüman mı olacak diye merak ettim. Sağolsun @knnrn arkadaşımız anlattı. Ama senin dediğin gibi öğrenci işleriyle yine onaylı bir ingilizce doküman için konuşurum. Umarım transcriptler lazım olmuyordur orada 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@The-Black-Eagle diplomayi niye Turkce veremiyoruz konsolosluga ? Bosanma mahkeme kagidi gibi belgeler sadece ingilizceye cevrilcek saniyordum😏
    @crazycells ben de bir soru sormak istiyorum ..2 year waiver im Ben Turkiyeye geldikteb sonra Amerikadaki arkadasimin adresine gitti..Buraya gonderdi fakat 1 ay oldu hala gelmedi kaybolmus olma ihtimali var.Ekran goruntusu var onun ciktisini alsam sıkıntı yaratır mı?

ne islem yaptiracaginiza bagli olarak orijinali gerekebilir. I-824 formu doldurarak yeni (duplicate) bir belge isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikanruyası DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar birşey soracaktım biz vizeyi aldıktan sonra eşimle birlikte ilk girişi yapacağaz , daha sonra çocuklarım tek başlarına gelecekler biz amerikadayken yani bir sıkıntı yaratır mı ?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar bu konuyu herhangi bir soruyu sorabileceginiz konu olarak gormemelisiniz. DV2019 surecini yasiyor olmaniz, her sorunuzu bu konuda sorabileceginiz anlamina gelmiyor. Bekleme odalari konulari, resmi sureclerden cok sohbet amaciyla olusturulan konular idi, ama bu baslik bence hickimseye yarari olmayacak bir soru coplugune donusmus durumda. Bu sohbet konularinin resmi islemlerin bulundugu konularin yerine gecmesi dogru degil. Ben bundan sonra ismim etiketlense de, forumda baska bir konuda sorulmasi gerektigini dusundugum sorulari bu konuda cevaplamayacagim, bilginize. Forumda daha sonra ilgili konuda bilgi almak isteyen kisi hangi basliga tiklayip o sorunun cevabini bulacaksa o konuda sorulari sormalisiniz, bu ongoruye sahip olmak bence zor degil; ben bunun aksi durumlar icin vaktimi harcamayacagim.

@The-Black-Eagle forumda ayrica egitim ve diploma konulari mevcut.

@mel forumda waiver ile ilgili konular mevcut.

@AmerikanRuyası forumda gocmen vize ile ilk girise ait konular mevcut.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells merhaba cn 15k ama hala evrak mailinden ses seda yok. Hadi kendileri gondersin diyorum ama bizleri unuttular sanirim 🙂 ne yapmamizi onerirsin bekleyelim mi gonderelimmi mail. ?

• @crazycells tamamdır. Elimden geldiğince konu dışına çıkmamaya çalışıyorum. Konulardan diploma olarak arattım ve birçoğuna baktım bulamadım. 31 adet konu çıktı. Kusura bakmasın boşuna yorduğum insanlar lütfen.

• 28××× dayım. Bizede mail gelsin bizde randevu alalim insallah

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kujo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba cn 15k ama hala evrak mailinden ses seda yok. Hadi kendileri gondersin diyorum ama bizleri unuttular sanirim 🙂 ne yapmamizi onerirsin bekleyelim mi gonderelimmi mail. ?

Mulakatla ilgili surec icin su konuyu gozden gecirmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Sadece beklemeniz yeterli.

• Hala Mart randevusu yok mu? Bugünden umutluyum aramızdan birileri randevu alacak bugün

• Arkadaşlar 5 mart için randevu maili geldi.

• @karadenizden Tebkrikler nasıl bildiniz randevu verildi bugün

• RANDEVU verildi arkadaşlar 1 MART

• Herkese merhaba CN 9XXX az önce 5 mart için mülakat maili aldık.Beklemek bu sürecin en zor kısmı bekleyen herkese bol sabır ve şans diliyorum.

• @berkergn13 his. Darısı başımıza

• @dılekalkoc Hadi gözünüz aydın. Tebrikler..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |