DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Son 8 aydır almanyada yaşıyorum ve burası sarmıyor, hem vergi oranları çok yüksek hem de ülkedeki hava durumu, sosyal hayat anlayışlarının biz sıcak türk insanlarına göre çok cansız olması benim gibi aktif bir türk gencinin umutlarını GC'ye bağlamasına yol açtı. 2021'den beri başvurmama rağmen çıkmıyor, eninde sonunda çıkar diye hiç merakla bekleyip heyecan yapmadım ama bu sefer yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı ilk defa GC çekilişi beni extra heyecanlandırıyor. Bu çekilişte iyi kötü tek başıma yurtdışı deneyimim olduğu için extra özgüvenli ve kendimden emin hissediyorum. Almanyanın, ülkede 0'dan hayata başlayanlara hiç şans tanımayan, aşırı yavaş bürokrasisinde çektiğim sıkıntılardan dolayı eğer GC çıkarsa Yeşil Kartın hakkını her manada çok iyi vereceğimden eminim. Umarım bir gün gönülden isteyen herkes kendi Amerikan Rüyasını gerçekleştirir. Hepimize bol şans

• @colakbasri, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Son 8 aydır almanyada yaşıyorum ve burası sarmıyor, hem vergi oranları çok yüksek hem de ülkedeki hava durumu, sosyal hayat anlayışlarının biz sıcak türk insanlarına göre çok cansız olması benim gibi aktif bir türk gencinin umutlarını GC'ye bağlamasına yol açtı. 2021'den beri başvurmama rağmen çıkmıyor, eninde sonunda çıkar diye hiç merakla bekleyip heyecan yapmadım ama bu sefer yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı ilk defa GC çekilişi beni extra heyecanlandırıyor. Bu çekilişte iyi kötü tek başıma yurtdışı deneyimim olduğu için extra özgüvenli ve kendimden emin hissediyorum. Almanyanın, ülkede 0'dan hayata başlayanlara hiç şans tanımayan, aşırı yavaş bürokrasisinde çektiğim sıkıntılardan dolayı eğer GC çıkarsa Yeşil Kartın hakkını her manada çok iyi vereceğimden eminim. Umarım bir gün gönülden isteyen herkes kendi Amerikan Rüyasını gerçekleştirir. Hepimize bol şans

Vergi oranlarına katılıyorum lakin şu açıdan da bakmak gerek, Almanya vatandaşını o vergilerle Acta açıkta bırakmayan bir ülke sağlık filan olsun belli rayında.Isin şanssızlık denecek kısmı en kotu dönemine denk gelmek Avrupa'nın 10 yıl önce ABD'den daha iyi denebilirdi geçim babında maaş bugüne göre yine yakın döner 3 Euro kalacak yerler 500 600 Euro ev olanlar yurtlar 200 Euro yaşam maliyetleri çok az para biriktirmek çok rahat

• Herkese merhabalar 🙂 Bu yil da kiz kardesim icin buradayim ve icim de 2023 mayisin da yasadigim kipirtinin aynisi var.Icimden bi his bu kez oldu diyor.Amerikaya yerlesmemin yil donumunden sonra ki gun kardesimin kazandigini ogrenecegim 🙂 ustelik case i ilk 500 de ve Kasim ayinda yanimda olacak 🙂 zor zamanlardan geciyor ve onun icin en iyisi yanimda olmasi olacak sabirsizlikla bekliyorum.Bu arada ds260 videosunu izleyip bilgileri not almaya baslayacagim ki formu ilk gun doldurabilelim.Hepinize de forumdaki ds260 videosunu izleyip bilgilerinizi not almayi oneririm arkadaslar formu cabucak doldurmak onemli biliyorsunuz,Herkese bol sans diliyorum

• @Cycraft Bahsedilen sosyal devlet anlayışı sadece alman vatandaşlarına geçerli, yani sonradan göçen kişiler için sosyal devletin size hiçbir faydası olmuyor. Almanya eğer vatandaşlığınız varsa, sosyal imkanlardan faydalanabiliyorsanız güzel ülke.

Haricen Almanyanın vergi oranları, farklı vergi dilimlerine göre değişsede ABD'nin tam olarak iki katı, yer yer belki daha fazla, üzerine birim azında daha az kazandığınız maaşları da eklerseniz kayda değer şekilde birikim yapmak hayal oluyor. Benim mantığıma göre Almanyada fazladan verceğiniz parayı zaten ABD'de bir köşeye atsanız veya yatırım yapsanız işsizlik vb. durumlarında sıkıntı yaşamazsınız, tabii ki ABD'de de para kazanmak eminim eskiye göre daha zordur ama Almanya'dan daha kolay olduğundan eminim. Almanyaya geldikten sonra öğrendiğim bir vergi türü daha var, misal her ay zaten maaşınızın %40'ı vergiye gidiyor ama bu verginin üzerine bir de yıl sonu eğer extra mesailerle veya farklı şekilde fazla para kazanmışsanız o fazla kazandığınız paradan bir tur daha vergi veriyorsunuz 🙂 Belki bu tarz bir vergi Amerikada da vardır tam bilmiyorum ama Alman Bürokrasisi gerçekten sıkıcı ve insanın girişimci ruhunu engelleyen bir ülke. Şahsi görüşüm benim gibi 30 yaş altındaysanız, bekarsanız, ticaret geçmişiniz ve girişimci bir ruhunuz varsa ABD daha iyi bir seçenek eğer 30 yaş üzeri, görece pasif, etliye sütlüye karışmayan, 9-5 çalışmaya daha meyilli biriyseniz Avrupa daha iyi bir seçenek.

Beğenmiyorsan dön diyecen çok oluyor ama maalesef TR ekonomisinden dolayı dönmeyi gözüm kesmiyor ama buranın realitelerini de söylemeden geçemiyorum. Allah hepimiz hakkında hayırlısını versin.

• @SYTSNGR hem spin hemde surf prensibi amatör olarak bende İstanbul'da uğraşıyorum bu sene lüfer v.s. büyük balık girmeyince çok boşaldım. Kıyıya küstüm bir nevi. Galata köprüsü en nizami yerim oldu. Sohbet muhabbet için gidiyorum daha çok. Hatta önümüzdeki hafta muhtemelen giderim çingene palamutu büyüklüğünde istavrit çıkmaya başlamış. Nasipte varsa biraz aksiyon yaşayalım diye. Rast gele sanada. Seneye büyük balık girerse Beykoz'da yerimizi alırız. Umarım bu sporu USA'da yaparım seneye 😂😂

• Herkese bol sans.
    Halihazirda turist vizesi olanlar, şayet çıkarsa Ds260 formundaki Aos seçeneğini seçmeli mi?
    Yada CN düşükse seçmemeli mi?

• @Tugba54 Merhaba, ilk formu doldurduğumuzda amerika adresimiz yoksa kiralamalı mıyız?

• Günaydın hepimize bol şans.

• ⭐⭐

@kelala var onun formülleri, hem forumdan da yardımcı oluyorlar kazan da gerisi çözülür ben 20 senedir bekliyorum

• @gariban ben de 18 yaşından 26 yaşına kadar başvurdum toplam 8 sene olmuş çıkmadı. bu sefer içime doğdu nedense 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba54 ve @kelala her ikiniz de anlaşılan yazılmış sayfaları okumak yerine en son sayfaya gelmişsiniz belli oluyor. Yoksa tüm forum ailesi ile birlikte bizler zaten ds 260 yardımcı kılavuzunu hazırladık. Bu formun boş halini yazılı ve videolu nasıl dolduracağını paylaştık. Ondan dolayı oraya giderseniz aklınızda ki soruları çözebilirsiniz. Bu arada adres kiralama olmuyor. @kelala hoşgeldin de öncelikle bu forumu diğer forumlarla karıştırma bizler burada aile gibiyiz. Her birimiz birbirimizin sıkıntılarını sorunlarını çözeriz. Ondan dolayı adres için kiralama olmaz burada gideceğin eyalet belli ise orada yaşayan aile üyelerine mesaj atarak sana yardımcı olacaklardır. O kişileri de en yukarıda siyah renkli dünya işareti var oradan tıklayarak bulabilirsin. Ds260 için gideceğiniz sayfa 680 dir. En sonunda 2 adet link var oradan bahsettiğim dosyayı indirebilirsin

• @rasmus önce GC çıksın ve talihlilerden birisi olun, case numaranız belli olsun HBS yazan mektubun altında, çıkarsa şimdiden fikir edinmenizi tavsiye ederim en az hata ile mümkün olan kısa bir sürede case numaranız kaç olursa olsun DS260 formunu doldurun, 2025 mali yılı başlasın (01.10.2024 tarihinde başlayacak) ve ona göre Ankara - AOS - dosya taşıma seçeneklerini değerlendirirsiniz. Forumdaki deneyimli kullanıcılar da durumunuz ile ilgili yorumlar yapar, sizde o sırada geçmiş yıl tecrübelerini okursunuz sahip olduğunuz case number doğrultusunda. Her şeyi adım adım planlayın, bol şans...

• ⭐⭐

Tüm foruma Günaydın, güzel günleriniz olsun 🙏🇺🇸❤

IMG_0083.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasmus her zaman amerika da işlemleri yürütmek daha kısa sürer. Ancak bu süre zarfında sen amerika da geçinebilecek kadar maddi durumun var mı çalışırım deme çünkü çok zor iş bulamazsın. Ayrıca ülke dışına da çıkamazsın. Ondan dolayı maddi durumum en az 6 ay bana yeter dersen orada aos yaparsın.

• @TREYSTOOM Malum istanbullu bir motorcu olarak heryerde mobilize balık tutabılıyorum . Ama kıyıdan en son paşabahceden palamut cekmıstım , sonra bıraktım çünki artık boğaziçine balık girmiyor , bilinçsiz avlanma yüzünden .

Galata köprüsünde ilk balığa başladıgımda amatörken gidiyordum . Orasınında muhabbeti güzel ama malesef malzemeciler değnekçi gibi yer tutup , racon kesiyor bu yüzden orayada gitmiyordum .

Uzun bir süre küstükten sonra bu hobiye arkadasımın vasıtasıyla dürüst namuzlu bir kaptan bulduk burdan devam ediyoruz 🙂

Tabi bununla bitmiyor . İyide bir kanarya yetistiricisiyimdir . Yarısma vasıflı kanarya ve egzotik kuslarda besledim bir süre , şimdi 1 kac cift ile evde oglumla birlikte hobi amaclı devam ediyoruz 🙂

insanın birseyler ile ugrasması ve emek vermesi kadar güzel birsey yok , hayatın ve ozellıklede ulkenın ıcınde bulundugu durumu unutturuyor bir nebze 🙂

• ben ankarada yasıyorum arabamın bagajında kesinlikle oltam duruyor 🙂 hiç kullanamıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@kelala henüz bir adresinizin olmadığını belirtebilirsiniz formda. Daha sonra mülakat esnasında adresinizi görevliye ileterek güncellemesini sağlayabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@rasmus ds formunu doldururken amerikada mı olacaksınız?

• @shadow-sharks-0 Güzel baraj ve gölde tatlı su balıgı avı yapılır oralarda , tabi ülkenin heryeri bittigi gibi dogasıda bitti maleaef , dere göl baraj kaldıysa 😞

• @SYTSNGR denizlerde bile balık kalmadı dostum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |