Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kürşat Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@senay-sirin Şenay hanım çok teşekkür ederim ben ilk olarak mecburen New Jersey e gelmeyi düşünüyorum çünkü tek tanıdığım akrabam orda İngilizcem okadar iyi değil. Şu an trde kamyon ve tır fabrikasında çalışıyorum asıl mesleğim otomotiv teknisyenliği ama social worker olmayı çok istiyorum son olarak araştırdığımda benim için ABD de en ideal yer Charlotte olduğuna karar verdim çünkü orda otomotiv sanayisi çok gelişmiş yani alternatifleride düşünmek zorundayım.1 veya 2 sene sonra Charlotte ye yerleşmeyi düşünüyorum kısmetse ilginizden dolayı çok teşekkür ederim belki birgun orda ailecek tanışma firsatimiz olur . saygılar

Merhaba,
    Eğer Charlotte tarafına gelirseniz ve otomotiv sektöründe devam etmeyi düşünüyorsanız, mutlaka iletişimde olalım. Ben Charlotte bölgesinde otomotiv sektöründe büyük bir işletmede çalışıyorum. Elimden geldiğince destek olurum.

• @freeworld Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@kürşat Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@senay-sirin Şenay hanım çok teşekkür ederim ben ilk olarak mecburen New Jersey e gelmeyi düşünüyorum çünkü tek tanıdığım akrabam orda İngilizcem okadar iyi değil. Şu an trde kamyon ve tır fabrikasında çalışıyorum asıl mesleğim otomotiv teknisyenliği ama social worker olmayı çok istiyorum son olarak araştırdığımda benim için ABD de en ideal yer Charlotte olduğuna karar verdim çünkü orda otomotiv sanayisi çok gelişmiş yani alternatifleride düşünmek zorundayım.1 veya 2 sene sonra Charlotte ye yerleşmeyi düşünüyorum kısmetse ilginizden dolayı çok teşekkür ederim belki birgun orda ailecek tanışma firsatimiz olur . saygılar

Merhaba,
    Eğer Charlotte tarafına gelirseniz ve otomotiv sektöründe devam etmeyi düşünüyorsanız, mutlaka iletişimde olalım. Ben Charlotte bölgesinde otomotiv sektöründe büyük bir işletmede çalışıyorum. Elimden geldiğince destek olurum.

Çok minnettar olurum ilginizden dolayı çok teşekkür ederim İNŞALLAH bir gün orda tanışmak nasip olur @FreeWoRLD

• ⭐⭐

@richmond merhaba, size bir sorum olacaktı.. orduya kabul aşamasında herhangi bir psikolojik teste girdiniz mi ve girdiyseniz nasıl oluyor biraz bilgi verebilir misiniz?

• @lordbolton Merhabalar.Şuana kadar girmedim ama bu dakikadan sonra girmeyeceğim anlamına gelmez tabi

• ⭐⭐

@richmond anladım teşekkürler..

• @freeworld merhaba
    Yaşadığınız yerde ki otomotiv sektöründen bahseder misiniz ? Hangi firmalar var ? Bu Fabrikalar da hangi uzmanlığa sahip insanlar çalışabilir? Kendi işinizden bahseder misiniz?

• ⭐⭐

@richmond merhaba size bir sorum daha var umarım sıkmıyorumdur 🙄 katılıp primi aldınız mı aldıysanız ne kadar civarı?

• @lordbolton merhabalar henüz hiçbir para almadım ve katılmadım çünkü background check bekliyorum

• ⭐⭐

@richmond o ne demek? Ben bir yerde katılıp primi olarak 20 bin dolar verildiğini okumuştum oysa ama..

• ⭐⭐

@lordbolton Background Check bizdeki Guvenlik Sorusturmasi'na benzer bir uygulama. Kisi hakkinda arastirmalar yapiliyor ve gecmisinde bu meslege baslamasinda olumsuzluk yaratacak bir durum var mi diye kontrol ediliyor. Bu surec tamamlanmadan, @Richmond meslekte isbasi yapmadan bu primi hak etmis olmayacak sanirim.

• @richmond Florida da Navy de calisan hispanic birisiyle tanismistim.FSCJ de dil kursuna gelmisti.Ingilizcesi cok zayifti ama Navy de calisiyordu.Officer im falan dedi pek anlatamadi bende anlamadim.Ingilizcesi zayifti ancak adamin dili ispanyolca.Ispanyolcada amerikanin ikinci dili.

• @richmond Baya yol almissiniz tebrikler.Bende geldigimde katilmak istedim biraz arastirdim ancak sonra cesaret edemedim.Ben coast guard a katilmak istemistim.Katildiginda 6 sene ayrilamadigimi ogrendim.Birde gorev bolgesi icinde Alaska falanda var.Alaskaya verse bizi 2 sene calissak orda zaten hayattan sogursun 😃 Air Force en iyisi Navy guzel Ancak bu siniflarda deniz asiri baska ulkeler de calisma ihtimali cok yuksek.O zaman amerikaya gelmenin burda yasamanin pek bir anlami kalmiyor diye dusunuyorum.Bu sadece benim kisisel dusuncem.Suanda Amerikada nerdesiniz ? Backround check surecinin tamamlanmasini beklerken neler yapiyorsunuz ?

• ⭐⭐

@edelweiss ha anladım teşekkür ederim, peki bu araştırmanın nasıl olduğunu biliyor musunuz yani adli sicil kaydına bakmaktan fazlasıdır diye tahmin ediyorum..

• ⭐⭐

@lordbolton Rica ederim. Malesef bilgim yok. Ben de sahip oldugum bilgileri @Richmond 'dan ogrenmistim. Gordugunde kendisi yanitlar. 😊

• ⭐⭐

@denizci 2 sene çalışmanız pek mümkün değil 6 aya bir değişiklik oluyor ve aynı görev bölgesi olarak sadece bir dönem daha uzatıyorlar diye biliyorum yani max 1 yıl yaparsınız alaskada diyebiliriz. katılıyorum air force en iyisi risk çok az görev yeri belli sıcak çatışma hiç yok. eğer navy de görev alırsanız uçak gemilerine ilgiliniz var mı bilmiyorum ama benim var o açıdan iyi diye bakarım mutlaka uçak gemisinde bir dönem yaparsınız çünkü.. ve evet kesinlikle deniz aşırı yerlerde görev yapacaksınız geminin içinde tabi o da ayrı mevzu.. ama deniz aşırı da olsa askeri üsleri küçük ABD kasabaları gibi oluyor burada incirlikte böyle mesela. deniz piyadeleri de elçiliklerde görev alıyormuş bizim Ankara da ki yeni ABD Büyükelçiliğinde onlara özel bir bölüm yapılıyormuş aslında hepsinin ilgi çekici yönü bence mevcut

• ⭐⭐

@denizci aynen kesinlikle katılıyorum latin kökenliler sayesinde MAVNİ diye bir program açılmış ek olarakta ordu kendi dil kursunu açmış ücretsiz olarak.

• @lordbolton Sozun gelisi 2 sene demistim ama verdiginiz bilgiler guzel ogrenmemiz iyi oldu tesekkurler.Navy cok guzel geliyor insana.O ucak gemilerinde hersey var diye duydum.Ucak gemisideyken universite bile okunabiliyormus galiba.Gecenlerde uber yaparken biri denk geldi yillarca navy ucak gemilerinde dis hekimligi yapmis.emekli oldugunu soylemisti.Arka koltukda da oglu vardi USCG de helikopter pilotu.Arabayi audi servisine goturdugumde Navy bir askerle karsilasmistim.rutbesi neydi bilmiyorum ama kolunda 2-3 pirpir vardi.Konustuk biraz yilda 60 bin yaptigini soyledi.Ben geminin sivilinde zabitlik olarak 2-3 sene calistim.Bunun askerisinde calisilmaz bence arkadaslar.Yilda 60 bin cok bir para degil.Ayda 5 bin dolar demek.Bu parayi baska islerde de yapabilirsiniz.Ornegin CDL ehliyeti olan arkadaslarim var.Sehir icinde pepsi de coca cola da falan calisiyorlar aksam evlerine geliyorlar 4 5 bin yapiyorlar.

• ⭐⭐

@denizci evet navy denizi seviyorsan baya iyi uçak gemilerinde havuz basketbol vb market herşey vardı belgeselde izlemişimtim 5000 kişilik nüfusları var. Bence sırf para için yapılacak iş değil tabi ki bir tutku sevgi olması gerek denizciliğe yanlış bilmiyorsam bir katılım prim birde çıkarken kazandığının yarısını alıyorsun ek olarak diye biliyorum bir yazı da görmüştüm..

• @denizci 2 yıl alaska da çalışan bir tanıdığım vardı.Armydendi, USCG den değil.Army nin avantajı istediğiniz mesleği seçebiliyor olmaktı benim için.Background check en çok 2 yıla kadar sürebiliyormuş.Bende bu zamanda South Jersey de yaşayıp Amazonda çalışıyorum.DUİM 4.sınıfta bıraktım geldim.NAVY ,Air Force ve Marine Corps a bakmadım.USCG ve Army araştırdım.Army yönünde seçim yaptım.USCG nin katılım kuralları çok katıydı.@LordBolton MAVNI programı 2016 da yabancıların ingilizce seviyelerinin herşeye rağmen çok düşük kalması ve tembellikleri nedeniyle kapatıldı diye biliyorum ama net bir bilgim yok.Hatta bu forumda okudum diye hatırlıyorum o konuyu.Katılım bonusu mesleğe göre değişim sağlıyor .3000 de olabilir ,15000 de.

• @Richmond Hersey gönlunce olsun.Askeri hayatinda basarilar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |