Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

İki buçuk saat sonra elli dokuzdan geriye sayacağız. Allah hepimizin yüzünü güldürsün. Bu sene hepimize çekilişi kazanmayı nasip etsin inşallah dostlar 🙂

• Bu konudaki hayaller güzel, bende Miami'den bir kaç foto atayım 🙂
    En alttaki görselde Gta Vice city'de yer alan Colony Hotel de var.

Miami Beach, FL

Miami beach, lincoln road

Mami Beach, FL

Colony Hotel

• @Atlantis00 Amiiiiiiiinnnnnnnnnnnn.

• Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Bilgisi olan var ise yardımcı olursa çok sevinirim. Bir babanın 2 evladı var diyelim. Babanın üstüne 2 rezidans + bir arsa üstünde 2 katlı bir ev + 1 daire var diyelim. Baba bütün malını tek bir evladına bırakırsa vasiyetnamesinde. Diğer çocuğa saklı pay olarak ne kalıyor acaba? Yani bunların hesaplaması nasıl yapılıyor. Yasal miras payının yüzde ellisidir saklı pay fakat arsa üzerinde ki evi + 1 daireyi + 2 rezidans dairesi yani oralardan saklı pay nasıl alınabiliyor acaba?

• @HilalÜstün babanın vefatından sonra kardeşlerine dava açılabiliyor diye biliyorum, fakat bir avukattan bilgi alın yinede @lawyergirl bilgi sahibi olabilir belki.

• ⭐⭐

@HilalÜstün Baba halihazırda hayatta mı yoksa müteveffa mı?

• @lawyergirl Baba şu an hayatta. Fakat benim merak ettiğim konu öldükten sonra vasiyette böyle bir şey yazarsa tüm malımı şu evladıma bırakıyorum tarzı olursa. O zaman diğer çocuğa yazdığım mirastan saklı pay ne kadar kalacak tam olarak 🙂 Çok teşekkür ederim bu arada

• ⭐⭐

@HilalÜstün Şimdi mirasbırakan malvarlığı üzerinde dilediği gibi tasarrufta bulunamaz, diğer mirasçıların saklı paylarına zarar vermeden tasarruf hakkını kullanabilir. Diğer mirasçıların saklı pay oranına zarar verir tarzda bi devir yaptıysa bu devir kendiliğinden geçersiz olmaz, mirasbırakan öldükten sonra saklı paylı mirasçılar Tenkis Davası açmak zorundalar. Kanunen zaten kimin ne oranda saklı payı olduğu yazılı . Ancak bu oranların doğru hesaplanması için öncelikle tenkise tabi terekenin doğru şekilde hesaplanması lazım. En sonunda da tereke borca batık değilse saklı pay oranına göre hüküm kuruluyor

• ⭐⭐⭐

Bitirdik mi bir günü daha?

Oceanside, California.

430495504_729037529328950_1582116262712037886_n.jpg

📷: [instagram /chasingsocalphotos]

• @lawyergirl Çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

59 Tekirdağa selamlar kurtulduk sonunda şu 60 lardan 🙂

Kıyma fiyatları uçmuş en son stokladığımda 380 di şimdi 499 olmuş tavuk desen oda almış başını gitmiş balkonda tavuk beslicem artık bu gidişle 🙂

• ⭐⭐

@newbie97 Biz iki kişi yaşadığımız için 80 liraya uskumru, 105 liraya 4 adet tavuk pirzola vs. yetiyor bize fakat 4 kişilik ailelerin gerçekten Allah yardımcısı olsun.

• ⭐⭐

@Atlantis00 Akşam yemeğinde uskumru yedim bende bugün. Balık dünyası markasının uskumrusu güzeldi izlanda dan ithal ettikleri için epey lezzetli oluyordu soğuk yerde yetiştiğinden. Bu sefer stokta yoktu erba markasının aldım inan hiç lezzeti yok menşeisi felan da yazmıyordu paket üstünde muhtemelen çiftlik balığı bunlar

• ⭐⭐

@newbie97 Bizde balık dünyası markasını aldık. Ciddi anlamda etli etli bir balıktı. Löp löp et yedik ayıptır söylemesi. Tadı da güzeldi. Bize mi öyle denk geldi anlamadık hatta 😃

• ⭐⭐

77 liraya 60-70 gr tavuk döner satılırken 80 liraya 450 gr uskumru yemek bayağı mantıklı oluyor. 😃 Dışarıdan yemek yemek çok pahalı artık. Asgari ücret artışı sonrası aşırı absürt oldu fiyatlar. Şakasız 4 adet tavuk pirzola baharatlanmış en az yarım kilo vardı. Muhtemelen daha fazlaydı bilmiyorum ve 105 liraydı. 105 liraya zurna dürüm satılıyor restoranda 100 gram tavuk döner 😃 Öğrencilik yıllarımdan çok aşinayım hesap kitap yapmaya 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 Balık dünyası çok güzel ben devamlı alırım uskumrusunu küçük ve lezzetli oluyor ama bu ilk defa aldığım erba markasını görürsen sakın alma zaten gramajı da eksik çıktı bugün tarttım ve hiç lezzetli değildi.

Ayrıca balık dünyasının sardalyası somonu felan da güzel oluyor onlara denk gelirsen öneririm ama ringa balığı biraz değişik onu önermem

• ⭐⭐

@Atlantis00 Ben direk bütün tavuk alıyorum daha hesaplı oluyor ortadan ikiye ayırıp üstüne köri, yağ vs sürüp fırına veriyorum nar gibi çıkıyor. Birde banvit alıyorum küçük oluyor tavuğu pişince 700 800 gr et çıkıyor 2 günde bitiyor oda. Eğer bitmezse tarhanaya didikliyorum öyle yiyorum

• ⭐⭐

Ayrıca tavuk pirzola dediğin şey but, kendin al budu pirzola şeklinde kes bak nasıl aşırı ucuza pirzola yapmış oluyorsun. Hesap kitap benden sorulur 😃

• ⭐⭐

@newbie97 Uskumru kalmamıştı bir ara hatırlamıyorum sanırım çipura almıştım. O günden beri çipura yememeye karar verdim. Uskumrudan sonra aşırı kılçıklı ve lezzeti az gelmişti. Uskumru candır 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 Bizim burası dağ başı olduğu için o kadar çeşit gelmiyor bir gidiyorum bazen hiçbir şey yok bir gidiyorum sadece sardalya var öyle öyle ne bulursam şükrediyorum 😁

Temizlenmiş sardalya 500gr lık pakette 32 tl idi en son aldığımda. Tabi ek olarak bende temizledim su altında ama lezzetliydi fiyat olarak en uygunu sardalya galiba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |